"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У НААУ не підтримують законодавчу ініціативу щодо збільшення строків процедури розірвання шлюбу

НААУ направила до Верховної Ради України зауваження та пропозиції до проєкту Закону України "Про внесення змін до Сімейного кодексу України щодо зміни терміну розгляду заяв про розірвання шлюбу" (реєстр. № 9043 від 21.02.2023). Відповідний правовий аналіз здійснив Комітет з сімейного права НААУ.
Метою законопроєкту є зміна (збільшення) термінів розгляду заяв про розірвання шлюбу з метою надати більше часу для обдумування та примирення подружжя.
НААУ виступає проти ухвалення відповідного законопроєкту в його запропонованій редакції, адже він не вирішує ті завдання, які ставить перед собою.
Однією із основних засад сучасного сімейного права є свобода шлюбу, зокрема, особа має право вільно вирішувати питання щодо укладення шлюбу та його збереження, а також розірвання шлюбу та припинення шлюбних відносин. Подавши заяву про розлучення, чоловік чи жінка вже прийняли для себе рішення, і навіть якщо воно емоційне - це свідчить, що взаємовідносини у такої пари нездорові, які завдають кожному з них та дітям ще більшої травматизації.
Крім того станом на сьогодні існує проблема довготривалого розгляду справ судами. Після прийняття законопроєкту можливе порушення принципу розумних строків розгляду судами таких справ.
Для досягнення цілей законопроєкту НААУ пропонує передбачити обов’язок:
- при поданні заяви про розірвання шлюбу в одному судовому процесі вирішувати питання також щодо визначення місця проживання дітей, способів участі батьків у їхньому вихованні та утриманні (для подружжя, у якого є спільні діти);
- інформування подружжя щодо проходження процедури медіації у зв’язку з поданням заяви про розірвання шлюбу (у разі якщо жоден із подружжя не звертався до правоохоронних органів з приводу вчинення щодо нього домашнього насильства або/та за відсутності відповідних рішень суду).
З детальними зауваженнями та пропозиціями можна ознайомитися за посиланням.
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.