Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - З прийняттям законопроєкту № 5837 може бути розширений перелік підстав для проведення позапланових перевірок

З прийняттям законопроєкту № 5837 може бути розширений перелік підстав для проведення позапланових перевірок

Законодавство
10:50 Пт 10.03.23 992 Переглядів
Версія для друку

НААУ направила до Верховної Ради України зауваження та пропозиції до проєкту Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю)» (реєстр. 5837 від 05.08.2021).

Відповідний правовий аналіз документа здійснив Комітет з питань захисту прав бізнесу та інвесторів, що діє у складі НААУ.

Законопроєкт розроблено з метою виконання Державної програми стимулювання економіки для подолання негативних наслідків, спричинених обмежувальними заходами щодо запобігання виникненню і поширенню COVID-19, на 2020 – 2022 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2020 року № 534. А також для:

- удосконалення засад державного нагляду (контролю);

- уніфікації процедури здійснення заходів державного нагляду (контролю);

- виключення неефективних та обтяжливих норм державного контролю, що містить чинний Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

НААУ вважає, що норми законопроєкту, дійсно, спрямовані на розвиток інтегрованої системи державного нагляду (контролю), оскільки включають в себе запровадження електронного кабінету та розширення змісту і доступності до інформації про заплановані заходи. Це полегшує отримання такої інформації, спрощує комунікацію між суб'єктами господарювання, органами державного контролю та їх посадовими особами, а також підвищує рівень освіченості бізнесу. Крім того забезпечується можливість надання інформації та проведення документарних перевірок дистанційно.

Проте деякі з цих норм надають контролюючим органам можливість посилювати тиск на бізнес шляхом розширення переліку підстав для проведення позапланової перевірки, а також можливість діяти «на власний розсуд» без обмежень. Це може створити передумови для розвитку корупції та не узгоджується з принципом правової визначеності.

З детальними зауваженнями та пропозиціями можна ознайомитися за посиланням.

Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№1-2 січень-лютий 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл