Голова НААУ, РАУ створила Робочу групу з правового регулювання штучного інтелекту та рекомендацій до законодавства | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Голова НААУ, РАУ створила Робочу групу з правового регулювання штучного інтелекту та рекомендацій до законодавства

Самоврядування
13:56 Ср 08.03.23 4541 Переглядів
Версія для друку

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова створила Робочу групу з питань правового регулювання штучного інтелекту (AI) та напрацювання рекомендацій до національного законодавства у цій сфері. Очолив Робочу групу заступник Голови Ради адвокатів України Валентин Гвоздій.

Створення Робочої групи обумовлено активним розвитком та використанням систем штучного інтелекту в Україні та світі. Створення базового законодавства в цій сфері дозволить забезпечити прозорість та належне правове регулювання штучного інтелекту, захист від можливих кібератак та інших загроз, а також запобігти їх недоречному використанню.

Однак, найважливішим завданням Робочої групи при розробці законотворчих пропозицій є забезпечення належного захисту прав людини під час розробки, впровадження та використання систем штучного інтелекту.

Робоча група буде займатися аналізом найважливіших юридичних питань розвитку та використання штучного інтелекту. Серед головних завдань Робочої групи - забезпечення доступу до даних, що використовуються для навчання та функціонування систем штучного інтелекту, захист авторських прав та власності на дані, що використовуються для створення систем штучного інтелекту, визначення правил щодо забезпечення безпеки систем штучного інтелекту з метою захисту від можливих кібератак та інших загроз, та визначення етичних принципів та правил, якими мають керуватися розробники систем штучного інтелекту. Робоча група також буде займатися визначенням меж використання систем штучного інтелекту в різних галузях, захистом персональних даних, зібраних системами штучного інтелекту, визначенням правил щодо їх збереження та використання, та сприянням розвитку навичок та освіти у галузі штучного інтелекту.

Створення Робочої групи з питань правового регулювання штучного інтелекту та напрацювання рекомендацій до законодавства є важливим кроком у забезпеченні належного правового регулювання розвитку та використання штучного інтелекту в Україні. Робоча група сприятиме розвитку цієї галузі та допоможе забезпечити належний захист прав людини під час використання систем штучного інтелекту.

НААУ запрошує адвокатів долучитися до роботи Робочої групи з питань правового регулювання штучного інтелекту та напрацювання рекомендацій до законодавства у цій сфері.

Якщо ви бажаєте долучитися до цієї роботи, просимо до 10 березня 2023 року надіслати своє резюме та мотиваційний лист на електронну пошту НААУ: info@unba.org.ua.

Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про Францію та Британію

За кордоном

Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про…

Яка процедура отримання статусу тимчасового захисту у Франції та Великій Британії? Коли можуть відмовити у його наданні та чи реально оскаржити таке рішення? Які є варіанти легалізації та зміни статусу? Що з працевлаштуванням, навчанням та бізнес-можливостями?

17:21 Вт 01.04.25 356
У Львові зʼявився унікальний освітній простір для студентів-юристів

Регіони

У Львові зʼявився унікальний освітній простір для…

У Навчально-науковому інституті права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка» урочисто відкрили навчальну аудиторію «Історія адвокатури України».

16:36 Вт 01.04.25 167
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ

Видання

Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за грудень 2024 - березень 2025 року.

12:24 Вт 01.04.25 142
Лайфхаками організації робочого місця поділилися адвокати

Навчання

Лайфхаками організації робочого місця поділилися адвокати

Успішний адвокат завжди організований та відповідальний. Він опора та осередок спокою для свого клієнта. Ефективність його роботи часто залежить не лише від знань і навичок, а й від порядку в робочому просторі.

10:14 Вт 01.04.25 1086
Як молодому адвокату будувати особистий бренд у соцмережах – панельна дискусія

Дискусія

Як молодому адвокату будувати особистий бренд у соцмережах –…

Люди схильні довіряти адвокатам, які мають упізнаваний особистий бренд. Він допомагає залучати нових клієнтів, які шукають спеціаліста з певними навичками та досвідом.

11:18 Пн 31.03.25 919
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року

Видання

Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року

Публікуємо черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року

17:33 Пт 28.03.25 161
«Військові адвокати» не мають нічого спільного з адвокатурою – заява НААУ

Гарантії діяльності

«Військові адвокати» не мають нічого спільного з адвокатурою –…

Діяльність «військових адвокатів», які силоміць «відбивають» мобілізованих військовозобов’язаних у ТЦК, не має жодного стосунку до адвокатської практики, заснованої на принципах верховенства права та законності.

16:32 Пт 28.03.25 12402
Як підвищити ефективність виконання судових рішень — обговорили на семінарі

Дискусія

Як підвищити ефективність виконання судових рішень — обговорили на…

Сьогодні існує необхідність посилення повноважень суддів у процесі контролю за виконанням судових рішень. Які інструменти для цього вже є, а що можна було б запровадити?

13:49 Пт 28.03.25 4810

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл