За зверненням Національної асоціації адвокатів України SRA спростила українським адвокатам процедуру здачі іспиту на отримання статусу соліситора
23 лютого 2022 року за результатами розгляду заяви Національної асоціації адвокатів України британська Установа з питань регулювання діяльності в сфері надання юридичних послуг (Solicitors Regulation Authority, SRA) включила Україну до переліку юрисдикцій, які мають право на звільнення від іспиту SQE2 чи його частини. Як відомо, у Великобританії для отримання статусу соліситора вимагається здати два іспити: SQE 1 (теоретичні знання з різних галузей права) та SQE 2 (практичні навички).
Національна асоціація адвокатів України як регулятор адвокатської професії в Україні подала у листопаді 2022 заповнену анкету і всі необхідні документи на розгляд до SRA. Після тривалого розгляду наданих документів, SRA з лютого 2023 року все ж запровадила таке звільнення від іспиту чи його частини, і відтепер воно поширюється на всіх адвокатів України. Адвокати лише з 13 країн світу мають право на відповідне спрощення процесу здачі іспиту.
Таке рішення SRA підтверджує високу кваліфікаційну підготовку українських адвокатів. Особлива увага приділялася галузям права, в яких адвокати України отримують знання та практичні навички, вимогам та процесу доступу до професії у країні, а також положенням Правил адвокатської етики, затвердженим з’їздом адвокатів України 2017 року, на їх відповідність високим стандартам, встановленим Кодексом поведінки SRA.
До відома: SRA є самоврядною організацією соліситорів Англії та Уельсу, яка відповідає за регулювання професійної поведінки понад 157 000 соліситорів та інших уповноважених осіб в більш, ніж 9 900 фірмах, а також корпоративних юристів приватного та публічного секторів.
Детальніше з інформацією про процес подачі заяви на звільнення від іспиту SQE 2 (його частини) можна ознайомитися за посиланням.
Популярні новини
Підтримка
Сайт НААУ підлаштували під потреби слабозорих
До Міжнародного дня людей з інвалідністю, який відзначається 3 грудня, офіційний сайт Національної асоціації адвокатів України став зручним для перегляду інформації тими громадянами, що мають поганий зір.
Привітання
Оголошено переможців Турніру із судових дебатів
Завершився суперфінал III Турніру із судових дебатів серед студентів-юристів 3-4-х курсів ступеня «Бакалавр» та «Магістр», організований Національною асоціацією адвокатів України.
Дискусія
Підвищення податків: як вижити бізнесу?
1 грудня набрав чинності Закон № 4015-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану». Як підвищення податків уплине на українських підприємців?
Законодавство
Як захистити працюючих медпрацівників після зміни стандартів…
Зміна професійних стандартів призведе до зміни умов праці вже працюючих медичних працівників і це може мати наслідком порушення їхніх трудових прав з боку роботодавців.
Навчання
Спеціалізація суддів у справах сім’ї та дітей: досвід та виклики
Запровадження спеціалізації суддів на розгляді справ за участі дітей є важливим елементом правосуддя, дружнього до дитини, що підтверджено міжнародними стандартами. Водночас, стримувачами є кризові явища в українському суспільстві та відсутність єдиного підходу і чіткого бачення такого процесу.
Видання
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за листопад 2024 року
Публікуємо Вісник НААУ за листопад 2024 року
Дискусія
Потребу змін у земельному законодавстві обговорили у…
Нечіткість земельного законодавства та довільне тлумачення його норм призводять до юридичних колізій, втрати власності та конфліктів, які доводиться вирішувати судам. Як подолати ці проблеми?
Навчання
Переваги форм адвокатської діяльності дослідили у Рівному
Профільний закон передбачає три організаційно-правові форми для здійснення в Україні адвокатської діяльності: індивідуальна, адвокатське бюро та адвокатське обʼєднання. Яку краще обрати?