За зверненням Національної асоціації адвокатів України SRA спростила українським адвокатам процедуру здачі іспиту на отримання статусу соліситора | НААУ

За зверненням Національної асоціації адвокатів України SRA спростила українським адвокатам процедуру здачі іспиту на отримання статусу соліситора

За кордоном
9:00 Пн 27.02.23 2627 Переглядів
Версія для друку

23 лютого 2022 року за результатами розгляду заяви Національної асоціації адвокатів України британська Установа з питань регулювання діяльності в сфері надання юридичних послуг (Solicitors Regulation Authority, SRA) включила Україну до переліку юрисдикцій, які мають право на звільнення від іспиту SQE2 чи його частини. Як відомо, у Великобританії для отримання статусу соліситора вимагається здати два іспити: SQE 1 (теоретичні знання з різних галузей права) та SQE 2 (практичні навички).

Національна асоціація адвокатів України як регулятор адвокатської професії в Україні подала у листопаді 2022 заповнену анкету і всі необхідні документи на розгляд до SRA. Після тривалого розгляду наданих документів, SRA з лютого 2023 року все ж запровадила таке звільнення від іспиту чи його частини, і відтепер воно поширюється на всіх адвокатів України. Адвокати лише з 13 країн світу мають право на відповідне спрощення процесу здачі іспиту.

Таке рішення SRA підтверджує високу кваліфікаційну підготовку українських адвокатів. Особлива увага приділялася галузям права, в яких адвокати України отримують знання та практичні навички, вимогам та процесу доступу до професії у країні, а також положенням Правил адвокатської етики, затвердженим з’їздом адвокатів України 2017 року, на їх відповідність високим стандартам, встановленим Кодексом поведінки SRA.

До відома: SRA є самоврядною організацією соліситорів Англії та Уельсу, яка відповідає за регулювання професійної поведінки понад 157 000 соліситорів та інших уповноважених осіб в більш, ніж 9 900 фірмах, а також корпоративних юристів приватного та публічного секторів.

Детальніше з інформацією про процес подачі заяви на звільнення від іспиту SQE 2 (його частини) можна ознайомитися за посиланням.

Популярні новини

Законодавство

Заборона демонтажу електрокомунікацій: про що забули нардепи

В умовах війни, коли від швидкості отримання інформації часто залежить життя громадян, особливого значення набуває функціонування електронних комунікаційних мереж. Тому випадки їх свавільного демонтажу мають бути усунуті. Але крім законодавчої заборони, також повинна бути і відповідальність.

17:36 Чт 20.06.24 3589

Законодавство

Закон про критерії малозначних спорів прийнято

Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України щодо гарантування права на судовий захист у малозначних спорах» (проект №11026 від 19.02.2024).

16:41 Чт 20.06.24 3948

Законодавство

Ухилянтам пом’якшать покарання. Чому це правильно пояснили в НААУ

У санкції статті 336 (Ухилення від призову на військову службу) Кримінального кодексу, яка сьогодні передбачає лише позбавлення волі від трьох до п’яти років, можуть з’явитися штраф, а також громадські та виправні роботи.

16:58 Ср 19.06.24 5416

Законодавство

Доплати місцевим службовцям за рахунок грантів: складне, але…

Потреба у створенні інструментів фінансового заохочення публічних представників, які можуть працювати над залученням грантових та інвестиційних коштів на місцевому та регіональному рівні впирається у обмеження на додаткові виплати, передбачені реформою публічної служби в Україні.

12:13 Ср 19.06.24 5409

Дискусія

Як змінився ринок юридичних послуг розповів голова Комітету НААУ

Ситуація на ринку юридичних послуг, якщо порівнювати із 2022 роком, значно покращилась. Водночас, не спостерігається і значного дефіциту правників.

15:57 Вт 18.06.24 6721

Законодавство

Коли в Україні зʼявиться Містобудівний кодекс?

Робоча група при Комітеті ВР з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провела публічні обговорення, розробила пропозиції та розпочала підготовку Концепції Містобудівного кодексу України.

14:43 Вт 18.06.24 6746

Доступ до професії

Нюанси відповідальності за несвоєчасне підвищення кваліфікації…

Невиконання адвокатом вимог з підвищення кваліфікації є триваючим дисциплінарним проступком. Він припиняється або отриманням відповідного електронного сертифікату (що підтверджує виконання вимог), або притягненням особи, винної у невиконанні професійного обов’язку, до дисциплінарної відповідальності.

17:36 Пт 14.06.24 11974

Дискусія

Як захистити права добросовісних набувачів у спорах про повернення…

Осіб, які придбали майно у власників, що не мали права на відчуження цього майна, називають «добросовісними набувачами». Як захистити їхні права у категорії спорів про повернення цього майна у державну власність?

11:58 Чт 13.06.24 11597

Вестник:№ 5 травень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл