"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
За зверненням Національної асоціації адвокатів України SRA спростила українським адвокатам процедуру здачі іспиту на отримання статусу соліситора

23 лютого 2022 року за результатами розгляду заяви Національної асоціації адвокатів України британська Установа з питань регулювання діяльності в сфері надання юридичних послуг (Solicitors Regulation Authority, SRA) включила Україну до переліку юрисдикцій, які мають право на звільнення від іспиту SQE2 чи його частини. Як відомо, у Великобританії для отримання статусу соліситора вимагається здати два іспити: SQE 1 (теоретичні знання з різних галузей права) та SQE 2 (практичні навички).
Національна асоціація адвокатів України як регулятор адвокатської професії в Україні подала у листопаді 2022 заповнену анкету і всі необхідні документи на розгляд до SRA. Після тривалого розгляду наданих документів, SRA з лютого 2023 року все ж запровадила таке звільнення від іспиту чи його частини, і відтепер воно поширюється на всіх адвокатів України. Адвокати лише з 13 країн світу мають право на відповідне спрощення процесу здачі іспиту.
Таке рішення SRA підтверджує високу кваліфікаційну підготовку українських адвокатів. Особлива увага приділялася галузям права, в яких адвокати України отримують знання та практичні навички, вимогам та процесу доступу до професії у країні, а також положенням Правил адвокатської етики, затвердженим з’їздом адвокатів України 2017 року, на їх відповідність високим стандартам, встановленим Кодексом поведінки SRA.
До відома: SRA є самоврядною організацією соліситорів Англії та Уельсу, яка відповідає за регулювання професійної поведінки понад 157 000 соліситорів та інших уповноважених осіб в більш, ніж 9 900 фірмах, а також корпоративних юристів приватного та публічного секторів.
Детальніше з інформацією про процес подачі заяви на звільнення від іспиту SQE 2 (його частини) можна ознайомитися за посиланням.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.