"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ вважає необхідним оновити національне законодавство відповідно до Стамбульської конвенції

НААУ направила до Верховної Ради України зауваження та пропозиції до проєкту Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв'язку з ратифікацією Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок i домашньому насильству та боротьбу із цими явищами (Стамбульська конвенція)» (реєстр. № 8329 від 02.01.2023).
Відповідний правовий аналіз здійснено комітетами з питань гендерної політики та з сімейного права НААУ у відповідь на запит Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики.
Метою законопроєкту № 8329 є приведення норм КУпАП та Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» у відповідність до положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству, боротьбу із цим явищем та вдосконалення процесуального порядку розгляду таких справ.
Доцільність ухвалення цього законопроєкту прокоментувала Голова Комітету з питань гендерної політики Тетяна Андріанова: “Ратифікація Україною Стамбульської конвенції є важливим кроком на шляху боротьби з насильством жінок, насильством у сім’ї. Але важливо не лише боротися з наслідками цих украй негативних явищ, а й запобігати їм. Для цього слід оновити національне правове законодавство та увідповіднити його до Стамбульської конвенції. Конвенція стимулює заохочувати повідомляти компетентні органи про акти насильства не лише безпосередніх свідків, а й тих, хто має обґрунтовані підстави вважати, що такий акт насильства може бути вчинено. Саме тому нам слід змінити відповідні статті Кодексу України про адміністративні правопорушення та Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків».
Також слід конкретизувати коло осіб домашнього насильства, що стане запорукою кращого розуміння суб’єктного складу правопорушення. Наприклад, колишні партнери не можуть вважатися членами сім’ї, але можуть бути суб’єктами/об’єктами домашнього насильства і, як наслідок, мають бути притягнуті до відповідальності. За чинним законодавством доведення домашнього насильства у такому випадку потребує справжньої доказової майстерності та неабиякої емоційної витривалості жертв насильства. А після внесення цих змін – процес доведення стане простішим, відтак – менш травматичним для жертв і більш результативним у контексті відповідальності для кривдників. Зло має бути покаране. Навіть якщо це зло з обличчям близької людини.”
З детальними зауваженнями та пропозиціями можна ознайомитися за посиланням.
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини

За кордоном
Суд у Чехії: як адвокату підготувати українське рішення до визнання
За даними Міністерства внутрішніх справ Чеської Республіки українці стали найбільшою групою іноземців у цій країні. Це зумовило зростання кількості цивільних, сімейних, трудових і комерційних спорів із «українським елементом».

Навчання
Слово як інструмент захисту: адвокати вчилися ефективній…
Для адвоката мистецтво володіти словом – це не розкіш, а одна з ключових складових професійних навичок. Захисник повинен уміти доносити свою позицію до оточуючих від моменту знайомства з клієнтом і до отримання остаточного судового рішення.

Навчання
Особливості перекладу документів для Великої Британії та України…
У юридичній практиці переклад документів дедалі частіше стає предметом уваги не лише перекладачів, а й адвокатів, судів та державних органів. Яким має бути переклад, щоб мати юридичну силу в Україні та Великій Британії, які помилки можуть звести нанівець справу, і хто несе відповідальність за точність?

Анонс
Книгу оповідань українських адвокатів презентують у Києві
27 травня у Києві відбудеться презентація першої збірки художніх творів українських адвокатів «Щоденник мого адвоката. Книга оповідань №1».

Дискусія
Судові експертизи і бізнес: що адвокатам варто знати у 2025 році
Судові експертизи залишаються ключовим інструментом у кримінальних провадженнях проти бізнесу. Але практики стикаються з новими викликами: від нестиковок у процедурі списання майна до труднощів у формулюванні запитів і зборі належних доказів.

Навчання
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…
Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

Анонс
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025
Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.

За кордоном
Адвокатів, які бездумно застосували ШІ, оштрафували у США
Кількість випадків, коли адвокати використовують штучний інтелект без належної перевірки, зростає. Суддів ця тенденція лякає, оскільки галюцинації ШІ можуть потрапити до судових рішень.