"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ направила до ВРУ зауваження та пропозиції до законопроєктів щодо регулювання правовідносин у сфері цифрових послуг і цифрових речей

НААУ направила до Верховної Ради України зауваження та пропозиції до проєктів законів України «Про внесення змін та доповнень до Цивільного кодексу України, спрямованих на розширення кола об’єктів цивільних прав» (реєстр. № 6447 від 17.12.2021), «Про цифровий контент та цифрові послуги» (реєстр. № 6576 від 31.01.2022).
Відповідний правовий аналіз документів здійснив Комітет з питань захисту прав бізнесу та інвесторів, що діє у складі НААУ.
Метою законопроєкту № 6447 є необхідність розширити перелік об’єктів цивільних прав нематеріальними благами, які перебувають в обороті лише у цифровій формі та щодо яких можуть виникати цивільні права та обов’язки, задля законодавчого визначення базових нормативних положень у формуванні правового регулювання їх цивільного обороту.
А законопроєкт № 6576 спрямований на моделювання правового регулювання цивільно-правових відносини між виконавцем і споживачем з приводу надання на підставі договору цифрового контенту або цифрової послуги. Також для законодавчого встановлення дієвого правового захисту прав споживачів, яким надається цифровий контент або цифрова послуга.
Доцільність ухвалення цих законопроєктів прокоментував заступник Голови Комітету з питань захисту прав бізнесу та інвесторів Сергій Лисенко: «Запропоновані № 6576 та № 6447 направлені на регулювання правовідносин в сфері цифрових послуг та цифрових речей. Фактичне законодавець намагається ввести в правове поле вже багато років існуючі в цивільному обороті об'єкти. В разі прийняття зазначених законопроєктів економіка держави виграє від наявності нових об'єктів оподаткування, а суб'єкти правовідносин - від зрозумілих правил гри. В разі якщо законодавець прислухається до пропозицій, висловлених НААУ, дані законопроекти будуть більш досконалими».
З детальними зауваженнями та пропозиціями можна ознайомитися за посиланням.
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Анонс
Розпочато прийом документів кандидатів до конкурсної комісії з…
Рада адвокатів України оголошує про початок прийому документів від кандидатів, які виявили бажання бути обраними до складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів за квотою РАУ.

Законодавство
Венеційську комісію попередили про ризики змін у дисциплінарних…
Європейська комісія за демократію через право (Венеційська комісія) та Директорат РЄ з прав людини та верховенства права готують оцінку законопроектам, що стосуються судоустрою та статусу суддів в Україні.

Анонс
Українських адвокатів запрошують у Бонн на стажування
Молоді українські адвокати, які спеціалізуються у сфері цивільного, комерційного та економічного права, мають змогу взяти участь у програмі стажування в Німеччині. Її проводить Фонд міжнародної правової співпраці (IRZ) спільно з Федеральною палатою адвокатів та Німецькою спілкою адвокатів.

Законодавство
Декларації доброчесності суддів і не тільки: РАУ затвердила…
Під виглядом відновлення довіри до судової влади можуть бути запроваджені репресивні механізми контролю над нею. Це прямо суперечить міжнародному досвіду та може призвести до деградації української системи правосуддя.

Cудова практика
Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…
Установлені приписами КПК перешкоди в доступі до суду та порушення права бути заслуханою у суді для особи в такому важливому питанні, як продовження строків тримання її під вартою, означає неможливість реалізації права на захист, гарантованого частиною другою статті 63 Конституції.

Гарантії діяльності
У ТЦК мобілізовані не мають доступу до правничої допомоги (документ)
Коли на Черкащині адвокат звернувся із запитом до ТЦК в інтересах мобілізованого клієнта, там заявили про підробку документів, бо військовозобовʼязаний не мав телефона і фізично не міг підписати договір про надання правничої допомоги.

Дискусія
Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для…
Звернення до Європейського суду з прав людини — це не просто останній шанс на справедливість, а складна і тривала процедура, яка потребує ретельного аналізу ще на етапі прийняття рішення про підготовку заяви.

Навчання
Українська адвокатура інтегрує HELP у систему підвищення…
За останні роки Національна асоціація адвокатів України стала одним із ключових партнерів Ради Європи у реалізації програми HELP — освітнього проєкту, спрямованого на розвиток правничої професії через навчання європейським стандартам прав людини.