"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Представники НААУ взяли участь в обговоренні проєкту Закону про службу в органах місцевого самоврядування (№ 6504)

У січні 2023 року відбулися засідання робочої групи, утвореної при Комітеті ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Участь у засіданнях узяла Голова Комітету з питань правового регулювання органів місцевого самоврядування НААУ Віра Козіна.
Ця робоча група була створена у грудні 2022 року з метою узгодження позицій зацікавлених сторін під час доопрацювання проєкту Закону про службу в органах місцевого самоврядування (реєстр. № 6504).
Під час обговорення учасники дійшли згоди у більшості питань. Однак позиції розділилися у питаннях обмеження права на зайняття посад в ОМС у зв'язку з накладенням на особу адміністративного стягнення, відеофіксації конкурсного відбору кандидатів на посади в ОМС і повноважень сільського, селищного, міського голови зупиняти розпорядчі акти керівника апарату ради.
Так, представники НААУ підтримали позицію Асоціації міст України щодо обмеження права на зайняття посад в ОМС у зв'язку з накладенням на особу адміністративного стягнення, яка зауважила, що подібна заборона може обмежувати право громадян на участь в управлінні державними справами.
На думку Голови Комітету НААУ, відеофіксація та пряма трансляція записів конкурсного відбору кандидатів на посади в ОМС призведе до необхідності збирання та зберігання великого об'єму інформації про осіб, що виявили бажання піти на службу в ОМС, це зі свого боку призведе до додаткових витрат з місцевого та державного бюджетів. Однак у більшості випадків ОМС не зможуть забезпечити належний кібер-захист відповідної інформації, а тому доцільним є розглядати зберігання такої інформації на загальнонаціональному ресурсі, що також обумовить додаткові витрати.
Що ж до можливості сільського, селищного, міського голови зупиняти розпорядчі акти керівника апарату ради, то позиція учасників була розділена у зв'язку з тим, що у національному законодавстві європейських країн існують різні підходи до вирішення цього питання, але якщо національне законодавство передбачає, що остаточну відповідальність за прийняте рішення несе керівник служби, то особа, яка займає політичну посаду (мер), не має права втручатися.
За результатами робочої зустрічі учасники погодили необхідність доопрацювання законопроєкту та подальшого обговорення проблемних питань.
Текст і фото підготовлено командою Координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.