Українські адвокати отримують неоціненну підтримку у Шотландії | НААУ

Українські адвокати отримують неоціненну підтримку у Шотландії

За кордоном
10:05 Чт 19.01.23 2554 Переглядів
Версія для друку

13 січня на запрошення Faculty of Advocates (Саморегулівна організація адвокатів Шотландії) та Law Society of Scotland (Юридичне товариство Шотландії) у приміщенні Адвокатської бібліотеки Верховного суду Шотландії відбувся прийом на честь українських адвокатів.

Українських колег вітали сер Девід Едвард (королівський радник, екссуддя Верховного суду Шотландії та Європейського суду), Родді Данлоп (королівський радник, декан факультету адвокатури), Шейла Вебстер (віце-президент Юридичного товариства Шотландії), Роб Маррс (голова освітніх програм Юридичного товариства Шотландії), представники університетів Шотландії та Уряду.

Родді Данлоп у своєму виступі підтримав українських колег у цей надважкий час у їхній боротьбі за свободу країни та незалежність адвокатської професії, висловився про продовження співпраці та допомоги українським колегам.

«Колегіальність була і завжди буде гаслом для адвокатури», – сказав він, і тепер це поширюється на українську юридичну спільноту в Шотландії. Він додав, що продовження сильної адвокатської професії як «оплоту українців» має фундаментальне значення для майбутнього цієї країни. Адвокатський інститут разом з асоціаціями адвокатів усього світу однозначно засудив вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року. Відтоді шотландська юридична спільнота різними способами активізувала підтримку українських адвокатів, які приїхали до Шотландії.

Представник НААУ в Шотландії Олександр Черних подякував урядам Великої Британії, Шотландії, юридичній спільноті за підтримку України та наших громадян і передав офіційні нагороди НААУ від Голови НААУ Лідії Ізовітової.

Захід було присвячено підбиттю перших підсумків співпраці професійних спільнот двох країн, що вже втілено в постійних заходах з вивчення британського законодавства, надання українським адвокатам безкоштовних курсів юридичної англійської, можливості стажування “pro-bono” у шотландських адвокатів у судових процесах (“part time-shadow”). Наступним етапом визначено створення адаптаційного курсу з університетами та провідними юридичними фірмами для можливості працевлаштування, розширення програми обміну досвідом вже із залученням наукових центрів університетів Шотландії, запрошення українських адвокатів на наукові конференції у Шотландії, залучення шотландських колег до аналізу законопроєктів, що розглядаються комітетами НААУ.

Щира підтримка України від юридичної спільноти Шотландії, висока честь, надана українським колегам бути запрошеними саме в Адвокатську бібліотеку, приміщення якої з 1682 року використовується лише адвокатами Шотландії як депозитарій та приміщення Faculty of Advocates, свідчить про плідну співпрацю між адвокатськими організаціями та неоціненну підтримку українців у Шотландії.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 1099

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 1610

Гарантії діяльності

Справедливість для адвокатів на ТОТ: критерії обговорили очільники…

Однією із тем, що сьогодні обговорюються професійною юридичною спільнотою, залишається проблема діяльності українських адвокатів на тимчасово окупованих територіях. Наскільки правомірними є ініціативи її криміналізації?

9:41 Чт 18.04.24 1479

Дискусія

Принцип безперервності влади під час війни дослідили на круглому…

Дотримання принципу інституційної безперервності влади в Україні є надзвичайно важливим в нинішніх воєнних умовах, адже позбавлення легітимності української влади є одним з очевидних пріоритетів агресора не лише для пропаганди, а й дискредитації на міжнародній арені.

17:58 Ср 17.04.24 2718

Cудова практика

Трудові спори у 2024 році: на що звертає увагу ВС

Зменшення замовлень у підприємства після введення воєнного стану на території України не свідчить про неможливість роботодавця забезпечити роботою працівника, тому призупинення трудового договору з ним є незаконним.

17:28 Вт 16.04.24 4085

Анонс

Про нові правила фінмоніторингу у ЄС розповідають адвокатам ELF та CCBE

У Європейському Союзі завершується робота над пакетом змін з питань фінансового моніторингу. Тож незабаром наберуть чинності оновлені правила запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Чого слід чекати?

14:54 Вт 16.04.24 4106

Законодавство

Свідоцтво адвоката пропонують викладати у Дію - проект закону

Зважаючи на досвід розміщення документів у Єдиному державному веб порталі електронних послуг, у Верховній Раді пропонують закріпити можливість відображення свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та посвідчення адвоката на порталі Дія.

17:14 Пн 15.04.24 5751

Привітання

У другому Турнірі із судових дебатів визначено переможців

Молодіжний Комітет НААУ – UNBA NextGen оголосив переможців другого Турніру із судових дебатів, участь у якому брали студенти юридичних вишів.

16:36 Пн 15.04.24 4767

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл