2 лютого відбудеться презентація методичних рекомендацій "Спадкові спори у разі смерті одного з подружжя: як захистити інтереси клієнта?" | НААУ

2 лютого відбудеться презентація методичних рекомендацій "Спадкові спори у разі смерті одного з подружжя: як захистити інтереси клієнта?"

Анонс
16:49 Вт 17.01.23 1502 Переглядів
Версія для друку

НААУ за ініціативою Комітету з сімейного права та Комітету з цивільного права та процесу спільно з Вищою школою адвокатури організовує презентацію методичних рекомендацій "Спадкові спори у разі смерті одного з подружжя: як захистити інтереси клієнта?".

Дата і час проведення: 2 лютого 2023 року, 14:00 - 17:00.

Актуальність: шлюбно-сімейні відносини та відносини приватної власності тісно взаємопов’язані з інститутом спадкування майна. Після смерті одного з подружжя в іншого з подружжя з’являється необхідність в отриманні кваліфікованої та фахової правової допомоги щодо оформлення своєї частки в спільному майні подружжя. Так, покоління змінюються, а проблеми спадкування подружнього майна залишаються актуальними. Питання регулювання спадкових відносин подружжя вимагає особливої уваги та комплексного підходу.  Адже чинне цивільне законодавство та судова практика, що склалася в результаті вирішення спадкових спорів із цих питань, визначають широкий спектр стратегій дій адвоката або представника щодо знаходження оптимального та найбільш раціонального вирішення проблеми клієнта.

3 січня у НААУ опубліковано методичні рекомендації "Спадкові спори у разі смерті одного з подружжя: як захистити інтереси клієнта?", які підготовлені Комітетом з сімейного права НААУ та Секцією спадкового права Комітету з цивільного права та процесу НААУ. Автори посібника на презентації розкриють особливості ведення такої категорії справ, а також взаємодії адвоката з нотаріусом.

Формат заходу - онлайн (Zoom, Facebook НААУ, YouTube ВША).

Питання для обговорення

1. Настання смерті одного з подружжя: перша консультація адвоката.

2. Особливості спадкування частки померлого подружжя у спільному майні іншими спадкоємцями.

3. Типові проблеми при укладенні та виконанні спадкових договорів.

4. Якщо клієнт успадкував борги?

5. Спадкування корпоративних прав: як забрати своє?

6. Спадкові права дитини: найпоширеніші питання та спростування хибних уявлень, що виникають у практиці.

Доповідачі: адвокати, члени комітетів НААУ - Олексій Мотилюк, Тетяна Жидачек, Людмила Гриценко, Тамара Денисова, Вікторія Сандулєєва, Лариса Гретченко.

Запрошені: представники Нотаріальної палати України.

Модератор: Ганна Гаро - адвокат, сімейний медіатор, к. ю. н., Голова Комітету з сімейного права НААУ, лектор ВША НААУ.

Реєстрація для участі за посиланням: https://bit.ly/3QIdY8P.

Контактна особа: Аліна Черемис, a.cheremys@unba.org.ua.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Навчання

На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі

Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

16:40 Пт 08.12.23 3770

Анонс

Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…

14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

15:15 Пт 08.12.23 3804

Дискусія

Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…

В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

13:40 Пт 08.12.23 4141

Анонс

Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…

У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

12:00 Чт 07.12.23 5515

Законодавство

Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити

Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

11:18 Чт 07.12.23 9522

Навчання

Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)

Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

15:00 Ср 06.12.23 6872

Cудова практика

Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…

Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

17:50 Вт 05.12.23 5749

Навчання

Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів

Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.

17:45 Пн 04.12.23 7073

Вестник:№11 листопад 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл