2 лютого відбудеться презентація методичних рекомендацій "Спадкові спори у разі смерті одного з подружжя: як захистити інтереси клієнта?"

НААУ за ініціативою Комітету з сімейного права та Комітету з цивільного права та процесу спільно з Вищою школою адвокатури організовує презентацію методичних рекомендацій "Спадкові спори у разі смерті одного з подружжя: як захистити інтереси клієнта?".
Дата і час проведення: 2 лютого 2023 року, 14:00 - 17:00.
Актуальність: шлюбно-сімейні відносини та відносини приватної власності тісно взаємопов’язані з інститутом спадкування майна. Після смерті одного з подружжя в іншого з подружжя з’являється необхідність в отриманні кваліфікованої та фахової правової допомоги щодо оформлення своєї частки в спільному майні подружжя. Так, покоління змінюються, а проблеми спадкування подружнього майна залишаються актуальними. Питання регулювання спадкових відносин подружжя вимагає особливої уваги та комплексного підходу. Адже чинне цивільне законодавство та судова практика, що склалася в результаті вирішення спадкових спорів із цих питань, визначають широкий спектр стратегій дій адвоката або представника щодо знаходження оптимального та найбільш раціонального вирішення проблеми клієнта.
3 січня у НААУ опубліковано методичні рекомендації "Спадкові спори у разі смерті одного з подружжя: як захистити інтереси клієнта?", які підготовлені Комітетом з сімейного права НААУ та Секцією спадкового права Комітету з цивільного права та процесу НААУ. Автори посібника на презентації розкриють особливості ведення такої категорії справ, а також взаємодії адвоката з нотаріусом.
Формат заходу - онлайн (Zoom, Facebook НААУ, YouTube ВША).
Питання для обговорення
1. Настання смерті одного з подружжя: перша консультація адвоката.
2. Особливості спадкування частки померлого подружжя у спільному майні іншими спадкоємцями.
3. Типові проблеми при укладенні та виконанні спадкових договорів.
4. Якщо клієнт успадкував борги?
5. Спадкування корпоративних прав: як забрати своє?
6. Спадкові права дитини: найпоширеніші питання та спростування хибних уявлень, що виникають у практиці.
Доповідачі: адвокати, члени комітетів НААУ - Олексій Мотилюк, Тетяна Жидачек, Людмила Гриценко, Тамара Денисова, Вікторія Сандулєєва, Лариса Гретченко.
Запрошені: представники Нотаріальної палати України.
Модератор: Ганна Гаро - адвокат, сімейний медіатор, к. ю. н., Голова Комітету з сімейного права НААУ, лектор ВША НААУ.
Реєстрація для участі за посиланням: https://bit.ly/3QIdY8P.
Контактна особа: Аліна Черемис, a.cheremys@unba.org.ua.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Навчання
На що українському адвокату можна розраховувати в Ізраїлі
Як і в інших країнах, в Ізраїлі український адвокат може претендувати на статус іноземного юриста. Для цього доведеться зібрати пакет документів і скласти іспит з етики. Стати повноцінним адвокатом буде набагато складніше.

Анонс
Адвокатам розкажуть, як розширити можливості молодих юристів у…
14 грудня 2023 року у НААУ відбудеться вебінар на тему «Акселератор визнання: розширення можливостей молодих юристів у рейтингах», ініційований Молодіжним Комітетом НААУ - UNBA NextGen спільно з European Young Bar Association (EYBA).

Дискусія
Не зловживання правами, а неналежне виконання обов’язків: думка…
В багатьох випадках адвокати у кримінальних процесах на голову вище деяких слідчих і прокурорів. Ставляться такі питання, на які практика сторони обвинувачення не може знайти відповідей.

Анонс
Проблеми експертиз з установлення шкоди довкіллю обговорять…
У рамках тижня довкілевого права 11 грудня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Інститут судових експертиз щодо кримінальних правопорушень у сфері охорони довкілля: що не так із експертизами на досудовому етапі?».

Законодавство
Одну кваліфікаційну вимогу до адвокатів пропонують уточнити
Ступінь вищої освіти для осіб, які мають право здійснювати адвокатську діяльність, хочуть уточнити. Аби привести дефініцію «вища освіта» у відповідність до чинного Закону «Про вищу освіту».

Навчання
Як стати юристом на Кіпрі розповіла представник НААУ (відео)
Професія юриста на Кіпрі є ключовим компонентом економіки та суспільства країни. Аби стати там юристом, необхідно закінчити програму отримання диплому, скласти іспит на адвокатуру, а потім пройти навчання під наглядом практикуючого юриста.

Cудова практика
Як стягнути моральну шкоду за публікацію ЗМІ персональних даних…
Нещодавно адвокат, фотографію якого з персональними даними оприлюднило популярне видання, виграв судовий спір. Медіа, дії якого були визнані протиправними, зобов’язали сплатити моральну шкоду та відшкодувати витрати на правничу допомогу та судовий збір.

Навчання
Юрист у США з ліцензією та без: поради для українських адвокатів
Стати юристом (або адвокатом, що у Сполучених Штатах Америки є синонімічним поняттям) – це завдання надзвичайної складності. Виключень не роблять нікому. Навіть українцям, які перебувають у США із 24 лютого 2022 року.