Молодіжний комітет надав поради студентам і юристам щодо успішного старту кар’єри | НААУ

Молодіжний комітет надав поради студентам і юристам щодо успішного старту кар’єри

Різне
19:36 Пт 23.12.22 1704 Переглядів
Версія для друку

22 грудня НААУ за ініціативою молодіжного комітету - UNBA NextGen провела круглий стіл «Успішний старт: що потрібно знати для побудови кар’єри юриста. Як знайти роботу мрії?».

Відкрила захід модератор, регіональний представник UNBA NextGen у Донецькій області, член Ради Комітету з питань електронного судочинства та кібербезпеки адвокатської діяльності, що діє в складі НААУ, член Ради Комітету з питань гендерної політики НААУ Тетяна Рабко. Адвокат зазначила, що вибір професії юриста повинен бути усвідомлений. Крім того, юрист не повинен орієнтуватися у всіх галузях права, необхідно правильно визначити для себе спеціалізацію. Наразі для молодих юристів існує багато інструментів і можливостей для особистого розвитку. Важливо на початку кар’єри знайти свого ментора, який допоможе розкрити талант правника.

Також модерувала захід заступник Голови UNBA NextGen, регіональний представник UNBA NextGen у Херсонській області, член Дослідницького комітету European Young Bar Association Юлія Сергет.

З вітальним словом виступила завідувач кафедри права Вінницького торговельно-економічного інституту Державного торговельно-економічного університету, доцент, кандидат юридичних наук Тетяна Сухоребра. Доповідач зазначила, що навчальні заклади мають на меті підготовку правників нового покоління, які спроможні на високому професійному рівні реалізовувати отримані знання в усіх сферах юридичної науки та практики.

Керівник єдиного Юридичного центру обслуговування ТОВ «Метінвест Бізнес Сервіс», керівник управління договірної та загальноправової роботи ТОВ «Метінвест Холдинг» Іван Юрченко розповів слухачам про стажування юристів у їхній організації. Щороку компанія на конкурсній основі проводить стажування для молодих юристів і намагається надати допомогу молоді в набутті цікавого досвіду. Кандидати проходять спеціальне тестування, співбесіди з менторами та декілька тижнів практики (робота в команді й захист проєкту). Цьогоріч стажування в команді Metinvest Legal проходило 25 найкращих студентів і випускників профільних навчальних закладів, яких обрали із 580 кандидатів. Найбільше учасників – з НЮУ ім. Ярослава Мудрого.

Під час своєї доповіді регіональний представник UNBA NextGen у Черкаській області, національний експерт Ради Європи, тренер Тренінгової групи "АС" Людмила Гриценко запропонувала десять важливих фокусів, на які варто звертати увагу, шукаючи баланс між soft skills та hard skills на етапі складання резюме та пошуку роботи.

1. Перед написанням резюме чи співбесідою дати собі відповідь на запитання: "Чому саме тут (у цій організації) Ви бажаєте працювати? Чого бажаєте навчитися? Які навички маєте намір/бажання здобути?". За умови, що обдумали і знаєте відповідь на ці запитання, Вам буде простіше дати відповідь тоді, коли Вас про це запитають.

2. Розуміти, що на сьогодні розвиток soft skills це новий hard skills. Зараз дуже важливо розвивати взаємодію не тільки в царині задач, а й у царині відносин.

3. Це фокус саме на якісних показниках, а не на кількісних. До прикладу, якщо Ви пишете в резюме, що взяли участь у чотирьох тренінгах, тоді напишіть кілька речень про навички, які Ви здобули на тренінгу, або в чому цінність цього тренінгу для Вас.

4. Діджиталізація. Важливо знати, вміти і робити онлайн все, що можна зробити онлайн. Вивчайте і пробуйте можливості всіх доступних онлайн сервісів.

5. Розуміти різницю між «знаю» і «вмію», розуміти межі своїх знань/навичок і мати готовність вчитися.

6. Вчитися задавати запитання (спочатку собі, потім іншим).

7. Змінити ставлення до помилок. Помилки то не поразки, це досвід.

8. Розвивати навички візуалізації інформації та вчитися писати зрозумілою людською мовою.

9. Спеціалізація. Чим раніше ви її оберете, тим більше у вам можливості напрацювати та розвивати свій професіоналізм.

10. Імплементувати планування та варіативність у спосіб життя та спосіб мислення.

Член Ради та регіональний представник UNBA NextGen у Дніпропетровській області, член КДКА Дніпропетровської області Алевтина Башкєєва розповіла, як молодому юристу розпочати практикувати, як отримати своїх перших клієнтів, про ефективні методи створення клієнтської бази на початку індивідуальної практики. Адвокат поділилася своїм власним досвідом першої справи та отриманого гонорару від клієнта, також кроками, які потрібно подолати молодому юристу для отримання статусу адвоката.

Член Ради та регіональний представник UNBA NextGen у Рівненській області, заступник голови Ради адвокатів Рівненської області Алла Філатова розкрила тему важливості налагодження комунікації у професії адвоката. Вона зазначила: “Комунікація - це двосторонній процес. Канали вашої комунікації можуть бути різноманітні - це безпосереднє спілкування, зустрічі офлайн та онлайн, конференції, семінари, ваші сторінки в соцмережах тощо. Намагайтеся не просто донести певну інформацію до аудиторії, а досягти зацікавленості та взаємодії. Кожна комунікація має свою мету, тому підготовка та чітке розуміння необхідного результату обов'язково приведуть до успіху!”.

Заступник Голови UNBA NextGen, регіональний представник UNBA NextGen у Вінницькій області, к. ю. н, член Центру сімейного права ВША НААУ Жанна Грушко розповіла про особливості здійснення форм адвокатської діяльності. Спікер вказала, що форми здійснення адвокатської діяльності можуть як спростити, так і ускладнити роботу. Для її старту краще обирати індивідуальну діяльність. Адвокатські бюро чи об’єднання можуть виступити надійним роботодавцем з великими можливостями кар’єрного росту для молодого адвоката. Однак ключовим моментом є формування особистого бренду з високим авторитетом серед клієнтів і колег.

«Захід був дуже цікавий та інформативний. Доповіді усіх спікерів були структурованими, практичними та, головне, корисними для студентів, які тільки починають вступати до лав професійної діяльності юриста», - підсумувала захід модератор Юлія Сергет.

Запис круглого столу доступний для перегляду за посиланням.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

БПД

Для припинення надання БВПД зʼявилася нова підстава

Відсьогодні, надання безоплатної вторинної правничої допомоги припинятиметься за рішенням центру з надання безоплатної правничої допомоги в тому числі у разі, якщо кримінальне провадження, в якому особі надається безоплатна вторинна правнича допомога, зупинено.

17:57 Пт 28.06.24 3030

Етика

Практикуючий адвокат працював у прокуратурі: порушено справу

Проти адвоката, який працював на посаді інспектора у прокуратурі та одночасно отримував доручення від системи безоплатної правничої допомоги і виконував їх у суді, порушено дисциплінарну справу.

15:07 Пт 28.06.24 3311

Видання

Публікуємо Вісник НААУ за червень 2024 року

Вісник НААУ за червень 2024 року доступний на сайті.

14:36 Пт 28.06.24 122

Привітання

Привітання з Днем Конституції України

Шановні колеги!

9:53 Пт 28.06.24 4303

Cудова практика

Чи може адвокат бути безробітним, з’ясує Велика Палата

Коли особа не має змоги реалізувати своє право на працю та отримання заробітної плати (винагороди) як джерела існування, вона може набути статусу безробітного та отримувати допомогу по безробіттю. Але ставлення до адвоката, як самозайнятої особи, сьогодні неоднозначне.

9:13 Пт 28.06.24 3765

Привітання

НААУ відзначила представника Посольства України в Угорщині

Другого секретаря Консульського відділу Посольства України в Угорщині Галину Терпяк нагороджено почесною відзнакою Національної асоціації адвокатів України Третього ступеня.

15:21 Чт 27.06.24 4751

Призначення

До правління EYBA увійшли два українських адвокати

У зв’язку із завершенням річної каденції, президент Європейської асоціації молодих адвокатів (European Young Bar Association) Сергій Барбашин перейшов на позицію Immediate Past President. Його заступниця (по Молодіжному Комітету НААУ) Юлія Сергет була обрана секретарем EYBA.

14:37 Чт 27.06.24 4809

Cудова практика

Коли відсутність адвоката не впливає на допустимість доказів,…

Хоча під час проведення огляду місця події не був присутній захисник, за обставин кримінальної справи у Верховного Суду не знайшлось підстав вважати, що виявлені речові докази були отримані саме внаслідок відсутності адвоката.

13:12 Чт 27.06.24 4888

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл