Молодіжний комітет надав поради студентам і юристам щодо успішного старту кар’єри | НААУ

Молодіжний комітет надав поради студентам і юристам щодо успішного старту кар’єри

Різне
19:36 Пт 23.12.22 1599 Переглядів
Версія для друку

22 грудня НААУ за ініціативою молодіжного комітету - UNBA NextGen провела круглий стіл «Успішний старт: що потрібно знати для побудови кар’єри юриста. Як знайти роботу мрії?».

Відкрила захід модератор, регіональний представник UNBA NextGen у Донецькій області, член Ради Комітету з питань електронного судочинства та кібербезпеки адвокатської діяльності, що діє в складі НААУ, член Ради Комітету з питань гендерної політики НААУ Тетяна Рабко. Адвокат зазначила, що вибір професії юриста повинен бути усвідомлений. Крім того, юрист не повинен орієнтуватися у всіх галузях права, необхідно правильно визначити для себе спеціалізацію. Наразі для молодих юристів існує багато інструментів і можливостей для особистого розвитку. Важливо на початку кар’єри знайти свого ментора, який допоможе розкрити талант правника.

Також модерувала захід заступник Голови UNBA NextGen, регіональний представник UNBA NextGen у Херсонській області, член Дослідницького комітету European Young Bar Association Юлія Сергет.

З вітальним словом виступила завідувач кафедри права Вінницького торговельно-економічного інституту Державного торговельно-економічного університету, доцент, кандидат юридичних наук Тетяна Сухоребра. Доповідач зазначила, що навчальні заклади мають на меті підготовку правників нового покоління, які спроможні на високому професійному рівні реалізовувати отримані знання в усіх сферах юридичної науки та практики.

Керівник єдиного Юридичного центру обслуговування ТОВ «Метінвест Бізнес Сервіс», керівник управління договірної та загальноправової роботи ТОВ «Метінвест Холдинг» Іван Юрченко розповів слухачам про стажування юристів у їхній організації. Щороку компанія на конкурсній основі проводить стажування для молодих юристів і намагається надати допомогу молоді в набутті цікавого досвіду. Кандидати проходять спеціальне тестування, співбесіди з менторами та декілька тижнів практики (робота в команді й захист проєкту). Цьогоріч стажування в команді Metinvest Legal проходило 25 найкращих студентів і випускників профільних навчальних закладів, яких обрали із 580 кандидатів. Найбільше учасників – з НЮУ ім. Ярослава Мудрого.

Під час своєї доповіді регіональний представник UNBA NextGen у Черкаській області, національний експерт Ради Європи, тренер Тренінгової групи "АС" Людмила Гриценко запропонувала десять важливих фокусів, на які варто звертати увагу, шукаючи баланс між soft skills та hard skills на етапі складання резюме та пошуку роботи.

1. Перед написанням резюме чи співбесідою дати собі відповідь на запитання: "Чому саме тут (у цій організації) Ви бажаєте працювати? Чого бажаєте навчитися? Які навички маєте намір/бажання здобути?". За умови, що обдумали і знаєте відповідь на ці запитання, Вам буде простіше дати відповідь тоді, коли Вас про це запитають.

2. Розуміти, що на сьогодні розвиток soft skills це новий hard skills. Зараз дуже важливо розвивати взаємодію не тільки в царині задач, а й у царині відносин.

3. Це фокус саме на якісних показниках, а не на кількісних. До прикладу, якщо Ви пишете в резюме, що взяли участь у чотирьох тренінгах, тоді напишіть кілька речень про навички, які Ви здобули на тренінгу, або в чому цінність цього тренінгу для Вас.

4. Діджиталізація. Важливо знати, вміти і робити онлайн все, що можна зробити онлайн. Вивчайте і пробуйте можливості всіх доступних онлайн сервісів.

5. Розуміти різницю між «знаю» і «вмію», розуміти межі своїх знань/навичок і мати готовність вчитися.

6. Вчитися задавати запитання (спочатку собі, потім іншим).

7. Змінити ставлення до помилок. Помилки то не поразки, це досвід.

8. Розвивати навички візуалізації інформації та вчитися писати зрозумілою людською мовою.

9. Спеціалізація. Чим раніше ви її оберете, тим більше у вам можливості напрацювати та розвивати свій професіоналізм.

10. Імплементувати планування та варіативність у спосіб життя та спосіб мислення.

Член Ради та регіональний представник UNBA NextGen у Дніпропетровській області, член КДКА Дніпропетровської області Алевтина Башкєєва розповіла, як молодому юристу розпочати практикувати, як отримати своїх перших клієнтів, про ефективні методи створення клієнтської бази на початку індивідуальної практики. Адвокат поділилася своїм власним досвідом першої справи та отриманого гонорару від клієнта, також кроками, які потрібно подолати молодому юристу для отримання статусу адвоката.

Член Ради та регіональний представник UNBA NextGen у Рівненській області, заступник голови Ради адвокатів Рівненської області Алла Філатова розкрила тему важливості налагодження комунікації у професії адвоката. Вона зазначила: “Комунікація - це двосторонній процес. Канали вашої комунікації можуть бути різноманітні - це безпосереднє спілкування, зустрічі офлайн та онлайн, конференції, семінари, ваші сторінки в соцмережах тощо. Намагайтеся не просто донести певну інформацію до аудиторії, а досягти зацікавленості та взаємодії. Кожна комунікація має свою мету, тому підготовка та чітке розуміння необхідного результату обов'язково приведуть до успіху!”.

Заступник Голови UNBA NextGen, регіональний представник UNBA NextGen у Вінницькій області, к. ю. н, член Центру сімейного права ВША НААУ Жанна Грушко розповіла про особливості здійснення форм адвокатської діяльності. Спікер вказала, що форми здійснення адвокатської діяльності можуть як спростити, так і ускладнити роботу. Для її старту краще обирати індивідуальну діяльність. Адвокатські бюро чи об’єднання можуть виступити надійним роботодавцем з великими можливостями кар’єрного росту для молодого адвоката. Однак ключовим моментом є формування особистого бренду з високим авторитетом серед клієнтів і колег.

«Захід був дуже цікавий та інформативний. Доповіді усіх спікерів були структурованими, практичними та, головне, корисними для студентів, які тільки починають вступати до лав професійної діяльності юриста», - підсумувала захід модератор Юлія Сергет.

Запис круглого столу доступний для перегляду за посиланням.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Законодавство

Якщо строк розслідування закінчився, справа має бути закрита, -…

Міністерство юстиції в рамках приведення законодавства до стандартів ЄС опрацьовує ідею скасування однієї з підстав закриття кримінального провадження, а саме - закінчення строку досудового розслідування. У НААУ попереджають про порушення прав підозрюваного.

15:52 Пт 12.04.24 238

Дискусія

Підготовче судове засідання: поради адвокатам

Щодня відбуваються десятки підготовчих судових засідань у кримінальних справах, в абсолютній більшості яких беруть участь адвокати. Принципово важливим є те, щоб кожен захисник, який залучається до підготовчого судового засідання, усвідомлював значення такої стадії процесу та вмів ефективно підготувати себе та клієнта до участі в ньому.

16:41 Чт 11.04.24 1916

За кордоном

Як оформити паспорти українцям в Північній Ірландії? (вебінар)

Громадяни України, які через війну тимчасово перебувають в Північній Ірландії, можуть записатися на прийом до консульських установ в межах консульського округу в місті Единбург. Там надаються послуги з оформлення паспортного документа, реєстрації народження дитини, продовження дії паспорта та отримання проїзного документа для повернення в Україну.

13:26 Чт 11.04.24 1983

Законодавство

Місцеве самоврядування: огляд останніх законодавчих новел

З жовтня 2023 року по березень 2024 року розроблено та прийнято велику кількість законодавчих актів, що стосуються вирішення стратегічних завдань державних органів та органів місцевого самоврядування. Більшість з них пов’язані з подоланням наслідків воєнних дій в Україні.

11:34 Чт 11.04.24 2044

Дискусія

Усиновлення дітей за кордоном прокоментувала голова Комітету НААУ

Національне законодавство надає перевагу усиновлення українським громадянам. Разом із тим, коли вичерпано такі можливості, дітей можуть усиновити і іноземці. В умовах повномасштабного вторгнення, коли чимало дітей опинилися за кордоном, питання набуло особливого значення.

16:12 Ср 10.04.24 3316

Законодавство

Економічне бронювання краще за невизначеність, - голова Комітету…

Концепція економічного бронювання військовозобов’язаних працівників українськими підприємствами, яку мають утілити у проекті Закону №10449 про посилення мобілізації, покликана збільшити надходження коштів для потреб армії. Чого від неї чекати?

14:54 Ср 10.04.24 4223

Різне

Повідомлення про розгляд позову у справі № 640/1859/22

НААУ повідомляє про те, що Київський окружний адміністративний суд прийняв до нового розгляду позовну заяву в адміністративній справі № 640/1859/22 за позовом Плескача В`ячеслава Юрійовича до Недержавної некомерційної професійної організації «Національна асоціація адвокатів України» в особі Ради адвокатів України, за участю третьої особи Вищої школи адвокатури Національної асоціації адвокатів України.

13:47 Вт 09.04.24 4693

Cудова практика

Хай спробують, а ми подивимось, - заступник голови ВС про…

«Якщо йдеться про те, чи можуть адвокати використовувати штучний інтелект для того, щоб створювати документи, які вони подадуть у судовому процесі, то, мабуть, тільки практика буде критерієм істини».

13:12 Вт 09.04.24 3552

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл