Молодіжний комітет надав поради студентам і юристам щодо успішного старту кар’єри | НААУ

Молодіжний комітет надав поради студентам і юристам щодо успішного старту кар’єри

Різне
19:36 Пт 23.12.22 1736 Переглядів
Версія для друку

22 грудня НААУ за ініціативою молодіжного комітету - UNBA NextGen провела круглий стіл «Успішний старт: що потрібно знати для побудови кар’єри юриста. Як знайти роботу мрії?».

Відкрила захід модератор, регіональний представник UNBA NextGen у Донецькій області, член Ради Комітету з питань електронного судочинства та кібербезпеки адвокатської діяльності, що діє в складі НААУ, член Ради Комітету з питань гендерної політики НААУ Тетяна Рабко. Адвокат зазначила, що вибір професії юриста повинен бути усвідомлений. Крім того, юрист не повинен орієнтуватися у всіх галузях права, необхідно правильно визначити для себе спеціалізацію. Наразі для молодих юристів існує багато інструментів і можливостей для особистого розвитку. Важливо на початку кар’єри знайти свого ментора, який допоможе розкрити талант правника.

Також модерувала захід заступник Голови UNBA NextGen, регіональний представник UNBA NextGen у Херсонській області, член Дослідницького комітету European Young Bar Association Юлія Сергет.

З вітальним словом виступила завідувач кафедри права Вінницького торговельно-економічного інституту Державного торговельно-економічного університету, доцент, кандидат юридичних наук Тетяна Сухоребра. Доповідач зазначила, що навчальні заклади мають на меті підготовку правників нового покоління, які спроможні на високому професійному рівні реалізовувати отримані знання в усіх сферах юридичної науки та практики.

Керівник єдиного Юридичного центру обслуговування ТОВ «Метінвест Бізнес Сервіс», керівник управління договірної та загальноправової роботи ТОВ «Метінвест Холдинг» Іван Юрченко розповів слухачам про стажування юристів у їхній організації. Щороку компанія на конкурсній основі проводить стажування для молодих юристів і намагається надати допомогу молоді в набутті цікавого досвіду. Кандидати проходять спеціальне тестування, співбесіди з менторами та декілька тижнів практики (робота в команді й захист проєкту). Цьогоріч стажування в команді Metinvest Legal проходило 25 найкращих студентів і випускників профільних навчальних закладів, яких обрали із 580 кандидатів. Найбільше учасників – з НЮУ ім. Ярослава Мудрого.

Під час своєї доповіді регіональний представник UNBA NextGen у Черкаській області, національний експерт Ради Європи, тренер Тренінгової групи "АС" Людмила Гриценко запропонувала десять важливих фокусів, на які варто звертати увагу, шукаючи баланс між soft skills та hard skills на етапі складання резюме та пошуку роботи.

1. Перед написанням резюме чи співбесідою дати собі відповідь на запитання: "Чому саме тут (у цій організації) Ви бажаєте працювати? Чого бажаєте навчитися? Які навички маєте намір/бажання здобути?". За умови, що обдумали і знаєте відповідь на ці запитання, Вам буде простіше дати відповідь тоді, коли Вас про це запитають.

2. Розуміти, що на сьогодні розвиток soft skills це новий hard skills. Зараз дуже важливо розвивати взаємодію не тільки в царині задач, а й у царині відносин.

3. Це фокус саме на якісних показниках, а не на кількісних. До прикладу, якщо Ви пишете в резюме, що взяли участь у чотирьох тренінгах, тоді напишіть кілька речень про навички, які Ви здобули на тренінгу, або в чому цінність цього тренінгу для Вас.

4. Діджиталізація. Важливо знати, вміти і робити онлайн все, що можна зробити онлайн. Вивчайте і пробуйте можливості всіх доступних онлайн сервісів.

5. Розуміти різницю між «знаю» і «вмію», розуміти межі своїх знань/навичок і мати готовність вчитися.

6. Вчитися задавати запитання (спочатку собі, потім іншим).

7. Змінити ставлення до помилок. Помилки то не поразки, це досвід.

8. Розвивати навички візуалізації інформації та вчитися писати зрозумілою людською мовою.

9. Спеціалізація. Чим раніше ви її оберете, тим більше у вам можливості напрацювати та розвивати свій професіоналізм.

10. Імплементувати планування та варіативність у спосіб життя та спосіб мислення.

Член Ради та регіональний представник UNBA NextGen у Дніпропетровській області, член КДКА Дніпропетровської області Алевтина Башкєєва розповіла, як молодому юристу розпочати практикувати, як отримати своїх перших клієнтів, про ефективні методи створення клієнтської бази на початку індивідуальної практики. Адвокат поділилася своїм власним досвідом першої справи та отриманого гонорару від клієнта, також кроками, які потрібно подолати молодому юристу для отримання статусу адвоката.

Член Ради та регіональний представник UNBA NextGen у Рівненській області, заступник голови Ради адвокатів Рівненської області Алла Філатова розкрила тему важливості налагодження комунікації у професії адвоката. Вона зазначила: “Комунікація - це двосторонній процес. Канали вашої комунікації можуть бути різноманітні - це безпосереднє спілкування, зустрічі офлайн та онлайн, конференції, семінари, ваші сторінки в соцмережах тощо. Намагайтеся не просто донести певну інформацію до аудиторії, а досягти зацікавленості та взаємодії. Кожна комунікація має свою мету, тому підготовка та чітке розуміння необхідного результату обов'язково приведуть до успіху!”.

Заступник Голови UNBA NextGen, регіональний представник UNBA NextGen у Вінницькій області, к. ю. н, член Центру сімейного права ВША НААУ Жанна Грушко розповіла про особливості здійснення форм адвокатської діяльності. Спікер вказала, що форми здійснення адвокатської діяльності можуть як спростити, так і ускладнити роботу. Для її старту краще обирати індивідуальну діяльність. Адвокатські бюро чи об’єднання можуть виступити надійним роботодавцем з великими можливостями кар’єрного росту для молодого адвоката. Однак ключовим моментом є формування особистого бренду з високим авторитетом серед клієнтів і колег.

«Захід був дуже цікавий та інформативний. Доповіді усіх спікерів були структурованими, практичними та, головне, корисними для студентів, які тільки починають вступати до лав професійної діяльності юриста», - підсумувала захід модератор Юлія Сергет.

Запис круглого столу доступний для перегляду за посиланням.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 5963

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 6611

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 7988

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 9336

Законодавство

Повноваження дізнавача мають враховувати форму досудового…

Кримінальний процесуальний кодекс дійсно потребує уточнення компетенції дізнавача, органу дізнання та керівника цього органу. Разом із тим їхні повноваження мають узгоджуватися із формою, в якій здійснюється розслідування кримінальних проступків.

9:49 Пт 12.07.24 9867

Гарантії діяльності

Споживачів грантів забронювали. А як щодо адвокатів?

На тлі рішення Кабміну про визнання критично важливими громадських організацій, які є виконавцями проектів міжнародної допомоги на іноземні гранти, та бронювання від мобілізації усіх їхніх співробітників, залишається незрозумілою позиція Уряду з цього питання щодо адвокатів.

8:56 Пт 12.07.24 11158

Дискусія

Вибори у післявоєнний час: виклики організації обговорили в Острозі

У Національному університеті «Острозька академія» відбулася VII Міжнародна науково-практична конференція «Адміністративна юстиція в Україні: проблеми теорії та практики. Судовий захист політичних та громадянських прав і свобод у довоєнний, воєнний і післявоєнний час».

16:46 Чт 11.07.24 8967

Законодавство

Дезертирів звільнятимуть від відповідальності за двох умов

Законодавча ініціатива з упровадження механізмів звільнення військовослужбовців Збройних Сил від кримінальної відповідальності за вчинення військового кримінального правопорушення заслуговує на підтримку. Водночас, вона містить дискусійні положення.

15:58 Чт 11.07.24 9584

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл