Держава має робити акцент саме на своєчасності отримання військовослужбовцями гарантійних виплат
Про це заявила Голова Комітету захисту прав людини НААУ Ганна Колесник під час круглого столу “Проблеми виплат пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців у період із 24 лютого 2022 року”. За її словами, держава має робити акцент саме на своєчасності отримання військовослужбовцями гарантійних виплат: “Сьогодні, як ніколи раніше, важливо, щоб наші захисники і їхні родини почувалися захищеними і могли розраховувати на підтримку держави”.
Захід відбувся за ініціативи ГО «По захисту прав людини» у співпраці з Ірпінською міською радою, Комітетом з військового права НААУ і Комітетом з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі НААУ.
Під час заходу було обговорено шляхи вирішення проблемних питань, з якими можуть зіткнутися військовослужбовці та їхні сім'ї під час оформлення гарантійних державних виплат. Особливу увагу було приділено роз’ясненню порядку звернення до відповідних установ, а саме: визначенню кола осіб, що мають право на виплати, конкретизації списку документів для подання звернення, правилам їх оформлення, а також строкам розгляду звернень громадян. Також було зазначено й про особливості оскарження відмови у призначенні грошової виплати пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців у період із 24 лютого 2022 року.
За словами начальника відділу оформлення військових пенсій Київського обласного військового комісаріату Михайла Янишпільського, на сьогодні існують методичні рекомендації та спеціальні курси, де можна обширно вивчити питання щодо отримання виплат пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців. Крім того, полковник Віталій Голота розповів про створення call-центрів для надання консультацій населенню з приводу цих виплат.
Голова Комітету з військового права НААУ Марія Островська зауважила про важливість співпраці НААУ, Міноборони України, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та інших установ, які залучені до гарантійних виплат військовослужбовцям та їхнім сім’ям, з метою створення законопроєкту, який би уніфікував і більш конкретизував порядок виплат пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців.
Також участь в обговоренні взяли: Голова Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю Олександр Вознюк, його заступник Богдан Чиж, начальник відділу соціального захисту населення Гостомельської селищної військової адміністрації Лариса Кушніренко, начальник відділу з обслуговування ветеранів війни та інших категорій населення Світлана Ретьман, юристка ГО «Юридична Сотня» Вікторія Олійник, провідний бухгалтер Бучанського РТЦК та СП Лариса Пасєка, полковник Вадим Сорокотяга, начальник Управління соціальної підтримки – полковник Олександр Клим.
За результатами обговорення, учасники круглого столу дійшли висновку, що, незважаючи на деякі проблеми, пов’язані із виплатами пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців у період із 24 лютого 2022 року, держава намагається здійснювати виплати вчасно та у встановленому законодавчому порядку.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Законодавство
Куди ведуть нові напрями житлової політики України?
Основні засади житлової політики, запропоновані Кабміном у проекті Закону №12377, є декларативними, містять суттєві неузгодженості та протиріччя. Відтак, законодавча ініціатива потребує ґрунтовного доопрацювання.
БПД
Тенденції реформування БПД прокоментувала голова профільного…
У 2024 році Міністерство юстиції продовжило реорганізацію регіональних та місцевих центрів безоплатної правничої допомоги шляхом укрупнення структур. Загальною тенденцією реформування є утворення міжрегіональних центрів, повноваження яких поширюється на кілька областей.
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.