Держава має робити акцент саме на своєчасності отримання військовослужбовцями гарантійних виплат | НААУ

Держава має робити акцент саме на своєчасності отримання військовослужбовцями гарантійних виплат

Адвокатура
13:26 Вт 22.11.22 1118 Переглядів
Версія для друку

Про це заявила Голова Комітету захисту прав людини НААУ Ганна Колесник під час круглого столу “Проблеми виплат пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців у період із 24 лютого 2022 року”. За її словами, держава має робити акцент саме на своєчасності отримання військовослужбовцями гарантійних виплат: “Сьогодні, як ніколи раніше, важливо, щоб наші захисники і їхні родини почувалися захищеними і могли розраховувати на підтримку держави”.

Захід відбувся за ініціативи ГО «По захисту прав людини» у співпраці з Ірпінською міською радою, Комітетом з військового права НААУ і Комітетом з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі НААУ.

Під час заходу було обговорено шляхи вирішення проблемних питань, з якими можуть зіткнутися військовослужбовці та їхні сім'ї під час оформлення гарантійних державних виплат. Особливу увагу було приділено роз’ясненню порядку звернення до відповідних установ, а саме: визначенню кола осіб, що мають право на виплати, конкретизації списку документів для подання звернення, правилам їх оформлення, а також строкам розгляду звернень громадян. Також було зазначено й про особливості оскарження відмови у призначенні грошової виплати пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців у період із 24 лютого 2022 року.

За словами начальника відділу оформлення військових пенсій Київського обласного військового комісаріату Михайла Янишпільського, на сьогодні існують методичні рекомендації та спеціальні курси, де можна обширно вивчити питання щодо отримання виплат пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців. Крім того, полковник Віталій Голота розповів про створення call-центрів для надання консультацій населенню з приводу цих виплат.

Голова Комітету з військового права НААУ Марія Островська зауважила про важливість  співпраці НААУ, Міноборони України, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та інших установ, які залучені до гарантійних виплат військовослужбовцям та їхнім сім’ям, з метою створення законопроєкту, який би уніфікував і більш конкретизував порядок виплат пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців.

Також участь в обговоренні взяли: Голова Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю Олександр Вознюк, його заступник Богдан Чиж, начальник відділу соціального захисту населення Гостомельської селищної військової адміністрації Лариса Кушніренко, начальник відділу з обслуговування ветеранів війни та інших категорій населення Світлана Ретьман, юристка ГО «Юридична Сотня» Вікторія Олійник, провідний бухгалтер Бучанського РТЦК та СП Лариса Пасєка, полковник Вадим Сорокотяга, начальник Управління соціальної підтримки – полковник Олександр Клим.

За результатами обговорення, учасники круглого столу дійшли висновку, що, незважаючи на деякі проблеми, пов’язані із виплатами пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців у період із 24 лютого 2022 року, держава намагається здійснювати виплати вчасно та у встановленому законодавчому порядку.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Адвокатура

Детективи НАБУ вилучили матеріали адвокатського досьє

Сьогодні, 5 червня, детективи Національного антикорупційного бюро України провели обшук у квартирі адвоката, який обліковується за Радою адвокатів Харківської області. Цього разу не обійшлося без порушень гарантій адвокатської діяльності.

19:32 Пн 05.06.23 1106

Анонси

IBA дає молодим адвокатам шанс безкоштовно відвідати конференцію…

З 29 жовтня по 3 листопада 2023 року в Парижі відбудеться щорічна конференція Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA). Адвокати віком до 35 років можуть отримати стипендію на участь у цьому заході.

15:33 Пн 05.06.23 305

Адвокатура

До обговорення проблем захисту бізнесу запросять суддів і…

У червні – липні поточного року адвокатам запропонують низку заходів (вебінари, круглі столи, панельні дискусії) з проблем захисту бізнесу, до участі у яких долучать суддів і прокурорів.

17:41 Пт 02.06.23 583

Адвокатура

Усі непорозуміння між адвокатами мають пройти стадію примирення

Коли у роботі адвоката виникають конфлікти із колегами (особливо якщо йдеться про ознаки дисциплінарного проступку), єдиним конструктивним напрямом розв’язання проблеми є мирне залагодження такого конфлікту із залученням органів адвокатського самоврядування.

14:42 Пт 02.06.23 890

Адвокатура

Комітет з сімейного права НААУ очолила Лариса Гретченко

Головою Комітету з сімейного права Національної асоціації адвокатів України призначено адвоката Ларису Гретченко.

10:21 Чт 01.06.23 951

Анонси

Адвокати та науковці організовують Школу медичного права для…

До Міжнародного дня захисту дітей у Національній асоціації адвокатів України проведуть Школу медичного права.

16:33 Ср 31.05.23 637

Анонси

Адвокати обговорять інформаційну безпеку та захист персональних…

7 червня 2023 року відбудеться круглий стіл на тему «Захист інформації в інформаційних системах у воєнний час».

15:04 Ср 31.05.23 599

Адвокатура

У НААУ призначено нового координатора комітетів

Координатором комітетів Національної асоціації адвокатів України призначена Світлана Бутич (Грушко). Раніше цю посаду обіймала адвокат Ганна Гаро.

14:21 Ср 31.05.23 1620

Вестник:№5 травень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл