"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Держава має робити акцент саме на своєчасності отримання військовослужбовцями гарантійних виплат


Про це заявила Голова Комітету захисту прав людини НААУ Ганна Колесник під час круглого столу “Проблеми виплат пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців у період із 24 лютого 2022 року”. За її словами, держава має робити акцент саме на своєчасності отримання військовослужбовцями гарантійних виплат: “Сьогодні, як ніколи раніше, важливо, щоб наші захисники і їхні родини почувалися захищеними і могли розраховувати на підтримку держави”.
Захід відбувся за ініціативи ГО «По захисту прав людини» у співпраці з Ірпінською міською радою, Комітетом з військового права НААУ і Комітетом з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі НААУ.
Під час заходу було обговорено шляхи вирішення проблемних питань, з якими можуть зіткнутися військовослужбовці та їхні сім'ї під час оформлення гарантійних державних виплат. Особливу увагу було приділено роз’ясненню порядку звернення до відповідних установ, а саме: визначенню кола осіб, що мають право на виплати, конкретизації списку документів для подання звернення, правилам їх оформлення, а також строкам розгляду звернень громадян. Також було зазначено й про особливості оскарження відмови у призначенні грошової виплати пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців у період із 24 лютого 2022 року.
За словами начальника відділу оформлення військових пенсій Київського обласного військового комісаріату Михайла Янишпільського, на сьогодні існують методичні рекомендації та спеціальні курси, де можна обширно вивчити питання щодо отримання виплат пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців. Крім того, полковник Віталій Голота розповів про створення call-центрів для надання консультацій населенню з приводу цих виплат.
Голова Комітету з військового права НААУ Марія Островська зауважила про важливість співпраці НААУ, Міноборони України, територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки та інших установ, які залучені до гарантійних виплат військовослужбовцям та їхнім сім’ям, з метою створення законопроєкту, який би уніфікував і більш конкретизував порядок виплат пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців.
Також участь в обговоренні взяли: Голова Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю Олександр Вознюк, його заступник Богдан Чиж, начальник відділу соціального захисту населення Гостомельської селищної військової адміністрації Лариса Кушніренко, начальник відділу з обслуговування ветеранів війни та інших категорій населення Світлана Ретьман, юристка ГО «Юридична Сотня» Вікторія Олійник, провідний бухгалтер Бучанського РТЦК та СП Лариса Пасєка, полковник Вадим Сорокотяга, начальник Управління соціальної підтримки – полковник Олександр Клим.
За результатами обговорення, учасники круглого столу дійшли висновку, що, незважаючи на деякі проблеми, пов’язані із виплатами пораненим військовослужбовцям та сім’ям загиблих військовослужбовців у період із 24 лютого 2022 року, держава намагається здійснювати виплати вчасно та у встановленому законодавчому порядку.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Навчання
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…
Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

Анонс
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025
Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.

За кордоном
Адвокатів, які бездумно застосували ШІ, оштрафували у США
Кількість випадків, коли адвокати використовують штучний інтелект без належної перевірки, зростає. Суддів ця тенденція лякає, оскільки галюцинації ШІ можуть потрапити до судових рішень.

Гарантії діяльності
Офісу Генпрокурора нагадали про незаконність обшуків у адвокатів…
Хоча обшук житла має проводитися лише за вмотивованим рішенням суду, закон передбачає невідкладні випадки, коли слідчий, дізнавач чи прокурор можуть увійти до володіння особи до постановлення ухвали слідчого судді. Цим винятком із правила правоохоронці часто зловживають.

Законодавство
Шість місяців від моменту загрози: варто уточнити зміни до ЦК щодо…
Розкриття змісту конкретних обставин, наявність яких надає суду підстави для застосування не дворічного, а шестимісячного строку для оголошення зниклого безвісти в умовах воєнних дій померлим, убачається правильним.

Анонс
Триває збір заявок на другий літературний конкурс серед адвокатів
У Національній асоціації адвокатів України збирають заявки на другий всеукраїнський конкурс «Мовою прози», який покликаний виявити творчо обдарованих адвокатів та популяризувати їх мистецькі твори.

Гарантії діяльності
РАУ вимагає перевірити справжність листа СБУ про «небезпечну»…
Рада адвокатів України звернеться до голови Служби безпеки України Василя Малюка з приводу перевірки інформації про «негативні тенденції інституту адвокатури», яка поширюється від імені СБУ деякими медіа.

Законодавство
Більше штрафів – більше ризиків: адвокати оцінили зміни у сфері…
Саме лише посилення відповідальності за порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду, хоча і сприятиме збереженню природних ресурсів, водночас не усуває існуючих корупційних ризиків.