Представники НААУ взяли участь в обговоренні підстав і наслідків скасування Господарського кодексу України в умовах війни
16 листопада представники Комітету з господарського права і процесу НААУ взяли участь у круглому столі «Законопроєкт 6013: підстави і наслідки скасування Господарського кодексу України в умовах війни». Захід організовано Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України з метою обговорення законопроєкту № 6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період». Законопроектом пропонується визнати Господарський кодекс України таким, що втратив чинність. Зокрема, учасники обговорили сутність запропонованих змін та питання, пов’язані з кодифікацією господарського законодавства в Україні і світі.
Голова профільного Комітету НААУ Ганна Осетинська під час свого виступу зауважила, що Комітет послідовно виступає за стале реформування законодавства, без порушення фундаментальних принципів демократії та принципів різноманітності форм ведення і свободи господарської діяльності.
Заступник Голови Комітету Олександр Черних наголосив на недопустимості приховування узурпації судової влади шляхом реформування судочинства, яке здійснюється без врахування міжнародного досвіду, з підмінами понять і намаганням вирішити політичні питання всупереч думці професійної спільноти та фундаментальним принципам законотворчої діяльності.
Учасникам круглого столу було представлено статтю Ганни Осетинської на тему “Чи є доцільним скасування Господарського кодексу України?”, у якій детально проаналізовано відповідний законопроєкт та зазначено, що скасування ГК України призведе до зникнення законодавчого визначення базових для господарського права понять, а також ознак підприємницької діяльності, що, в свою чергу, вплине на інші галузі, де використовуються ці терміни.
За результатами зустрічі учасники дійшли висновку, що в умовах війни прийняття рішення про скасування Господарського кодексу є цивілізаційним вибором нашої країни, який визначить її шлях як суверенної, незалежної, правової, демократичної, соціальної держави. Однак, таке рішення може призвести до плутанини у визначеннях та поняттях, тому вбачається, що вдосконалення чинного законодавства має відбуватися не шляхом скасування ГК, а внесення відповідних змін.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Cудова практика
Що підтверджує витрати на правничу допомогу для їх стягнення?
Розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.
Гарантії діяльності
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК
Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.
Cудова практика
Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував…
Київський апеляційний суд визнав заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб винним у неправомірній відмові в наданні інформації за запитом адвоката. Чиновник спробував «відплатити» через КДКА, але марно.
Призначення
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника
Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.
Дискусія
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…
З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).
Законодавство
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді
Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.