Представники НААУ взяли участь в обговоренні підстав і наслідків скасування Господарського кодексу України в умовах війни
16 листопада представники Комітету з господарського права і процесу НААУ взяли участь у круглому столі «Законопроєкт 6013: підстави і наслідки скасування Господарського кодексу України в умовах війни». Захід організовано Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України з метою обговорення законопроєкту № 6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період». Законопроектом пропонується визнати Господарський кодекс України таким, що втратив чинність. Зокрема, учасники обговорили сутність запропонованих змін та питання, пов’язані з кодифікацією господарського законодавства в Україні і світі.
Голова профільного Комітету НААУ Ганна Осетинська під час свого виступу зауважила, що Комітет послідовно виступає за стале реформування законодавства, без порушення фундаментальних принципів демократії та принципів різноманітності форм ведення і свободи господарської діяльності.
Заступник Голови Комітету Олександр Черних наголосив на недопустимості приховування узурпації судової влади шляхом реформування судочинства, яке здійснюється без врахування міжнародного досвіду, з підмінами понять і намаганням вирішити політичні питання всупереч думці професійної спільноти та фундаментальним принципам законотворчої діяльності.
Учасникам круглого столу було представлено статтю Ганни Осетинської на тему “Чи є доцільним скасування Господарського кодексу України?”, у якій детально проаналізовано відповідний законопроєкт та зазначено, що скасування ГК України призведе до зникнення законодавчого визначення базових для господарського права понять, а також ознак підприємницької діяльності, що, в свою чергу, вплине на інші галузі, де використовуються ці терміни.
За результатами зустрічі учасники дійшли висновку, що в умовах війни прийняття рішення про скасування Господарського кодексу є цивілізаційним вибором нашої країни, який визначить її шлях як суверенної, незалежної, правової, демократичної, соціальної держави. Однак, таке рішення може призвести до плутанини у визначеннях та поняттях, тому вбачається, що вдосконалення чинного законодавства має відбуватися не шляхом скасування ГК, а внесення відповідних змін.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Законодавство
Необхідно прописати підстави віднесення ГО до ветеранського, -…
Будь-яке громадське об’єднання, визначивши у своїх статутних документах відповідну мету діяльності, стане ГО ветеранів війни та відповідно отримує право на визначені законом пільгові умови діяльності.
Cудова практика
Чи можна отримати відстрочку від призову через адвокатський запит, -…
Одним із видів адвокатської діяльності є представництво, що полягає в забезпеченні реалізації прав і обов’язків клієнта, в тому числі у державних органах. Чи може адвокатський запит до ТЦК замінити особисте звернення військовозобовʼязаного?
Захист військових
Військові кримінальні правопорушення: види, особливості…
Кримінальна відповідальність за військові кримінальні правопорушення встановлена Розділом ХІХ «Кримінальні правопорушення проти встановленого порядку несення військової служби» Кримінального кодексу.
Євроінтеграція
Тінь розсіюється після справжнього дослідження, - Л.Ізовітова про…
Тіньовий звіт коаліції громадських організацій про стан справ в Україні та звіт Єврокомісії, які містять розділи про адвокатуру, були підготовлені без участі НААУ – єдиної в Україні професійної організації адвокатів. Тому існує сумнів у об’єктивності та достовірності поданої інформації.
За кордоном
Перспективи отримання пенсії українцями, які працюють на Кіпрі
Після початку повномасштабного вторгнення близько двадцяти тисяч українців виїхали до Республіки Кіпр, отримали там статус тимчасового захисту та влаштувався на роботу. Чи буде зараховуватися страховий стаж для призначення пенсії?
Анонс
В Україні визначать молодих правників року у 15-ти номінаціях
Аби підтримати талановиту молодь, професійне зростання та престиж праці Рада молодих юристів України проводить Всеукраїнський щорічний конкурс «Молодий правник року» за підсумками 2023 року.
Законодавство
Цивільний захист: що забули прописати у змінах, - висновок Комітету…
Автори законодавчої ініціативи формально підійшли до імплементації Механізму цивільного захисту ЄС у національне законодавство. Зокрема, потребує удосконалення термінологія, процедурні моменти та обмін даними.
За кордоном
Українцям у Франції підготували Сімейний порадник
Українські юристи-волонтери за підтримки Посольства України у Франції підготували для українців, які проживають у Франції, черговий спеціалізований довідник про важливі аспекти сімейного життя, освіти, соціальних та адміністративних питань, охорони здоров'я, фінансів і дозвілля.