"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Представники НААУ взяли участь в обговоренні підстав і наслідків скасування Господарського кодексу України в умовах війни

16 листопада представники Комітету з господарського права і процесу НААУ взяли участь у круглому столі «Законопроєкт 6013: підстави і наслідки скасування Господарського кодексу України в умовах війни». Захід організовано Асоціацією розвитку суддівського самоврядування України з метою обговорення законопроєкту № 6013 «Про особливості регулювання підприємницької діяльності окремих видів юридичних осіб та їх об’єднань у перехідний період». Законопроектом пропонується визнати Господарський кодекс України таким, що втратив чинність. Зокрема, учасники обговорили сутність запропонованих змін та питання, пов’язані з кодифікацією господарського законодавства в Україні і світі.
Голова профільного Комітету НААУ Ганна Осетинська під час свого виступу зауважила, що Комітет послідовно виступає за стале реформування законодавства, без порушення фундаментальних принципів демократії та принципів різноманітності форм ведення і свободи господарської діяльності.
Заступник Голови Комітету Олександр Черних наголосив на недопустимості приховування узурпації судової влади шляхом реформування судочинства, яке здійснюється без врахування міжнародного досвіду, з підмінами понять і намаганням вирішити політичні питання всупереч думці професійної спільноти та фундаментальним принципам законотворчої діяльності.
Учасникам круглого столу було представлено статтю Ганни Осетинської на тему “Чи є доцільним скасування Господарського кодексу України?”, у якій детально проаналізовано відповідний законопроєкт та зазначено, що скасування ГК України призведе до зникнення законодавчого визначення базових для господарського права понять, а також ознак підприємницької діяльності, що, в свою чергу, вплине на інші галузі, де використовуються ці терміни.
За результатами зустрічі учасники дійшли висновку, що в умовах війни прийняття рішення про скасування Господарського кодексу є цивілізаційним вибором нашої країни, який визначить її шлях як суверенної, незалежної, правової, демократичної, соціальної держави. Однак, таке рішення може призвести до плутанини у визначеннях та поняттях, тому вбачається, що вдосконалення чинного законодавства має відбуватися не шляхом скасування ГК, а внесення відповідних змін.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

За кордоном
Тимчасовий захист, робота, навчання: що українцям варто знати про…
Яка процедура отримання статусу тимчасового захисту у Франції та Великій Британії? Коли можуть відмовити у його наданні та чи реально оскаржити таке рішення? Які є варіанти легалізації та зміни статусу? Що з працевлаштуванням, навчанням та бізнес-можливостями?

Регіони
У Львові зʼявився унікальний освітній простір для…
У Навчально-науковому інституті права, психології та інноваційної освіти Національного університету «Львівська політехніка» урочисто відкрили навчальну аудиторію «Історія адвокатури України».

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за грудень 2024 - березень 2025 року.

Навчання
Лайфхаками організації робочого місця поділилися адвокати
Успішний адвокат завжди організований та відповідальний. Він опора та осередок спокою для свого клієнта. Ефективність його роботи часто залежить не лише від знань і навичок, а й від порядку в робочому просторі.

Дискусія
Як молодому адвокату будувати особистий бренд у соцмережах –…
Люди схильні довіряти адвокатам, які мають упізнаваний особистий бренд. Він допомагає залучати нових клієнтів, які шукають спеціаліста з певними навичками та досвідом.

Видання
Опубліковано черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року
Публікуємо черговий номер Вісника НААУ за березень 2025 року

Гарантії діяльності
«Військові адвокати» не мають нічого спільного з адвокатурою –…
Діяльність «військових адвокатів», які силоміць «відбивають» мобілізованих військовозобов’язаних у ТЦК, не має жодного стосунку до адвокатської практики, заснованої на принципах верховенства права та законності.

Дискусія
Як підвищити ефективність виконання судових рішень — обговорили на…
Сьогодні існує необхідність посилення повноважень суддів у процесі контролю за виконанням судових рішень. Які інструменти для цього вже є, а що можна було б запровадити?