10 років НААУ рухається системно і послідовно, виборюючи свою незалежність
«За 10 років існування НААУ на нашу незалежність зазіхали тричі і кожного разу завдяки єднанню та чіткій позиції адвокатів ці спроби не вдалось втілити у життя», - наголосила у своєму виступі Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час засідання Ради адвокатів України 17 листопада 2022 року.
Голова НААУ нагадала історію становлення організації, яка розпочалась з ухвалення 2012 року профільного закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», та окреслила проблемні питання, які стосуються розвитку адвокатури, в тому числі, в період дії воєнного стану.
Голос адвокатури двічі було почуто українським Парламентом, в результаті чого законопроєкти №9055 та №1013, які мали на меті обмеження незалежності та повноважень адвокатів – не були ухвалені.
«Ми пройшли чималий і складний шлях під час становлення адвокатури, здобули конституційний статус і нашу законну незалежність, рухаємось далі системно і послідовно», - підкреслила Голова НААУ, РАУ.
Сьогодні перед адвокатською спільнотою стоїть ще один виклик – спроба невідомої групи осіб реформувати адвокатуру за проєктом Плану відновлення України, розробленого робочою групою «Юстиція» при Національній раді з питань відновлення України від наслідків війни. При чому, у НААУ виникли сумніви щодо самого існування цієї робочої групи, адже й досі Міністерство юстиції України, Кабінет Міністрів України, Офіс реформ та Національна рада з відновлення України від наслідків війни не надали інформації про її склад.
«Хто намагається нас реформувати? Вони ховають свої обличчя, ховають свої імена, а це значить, що ми сильні і вони нас бояться», - наголосила Лідія Ізовітова.
Популярні новини

Гарантії діяльності
Електронка чи папір? Як суди вестимуть справи після 18 жовтня
Із впровадженням в обов’язковості ведення учасниками проваджень електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, постають питання подальшої форми ведення справ (електронна або паперова), а також внесення відповідних змін до інструкцій з діловодства в судах України.

Законодавство
Адвокати не з’являються у засідання: хто винен і що робити?
Коли захисники, обрані обвинуваченими, не ходять у судові засідання, суддя постановляє ухвалу, якою доручає системі БПД призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття.

Законодавство
Передача БЕБ справ про шахрайство у банківській сфері недоцільна, -…
Аби покращити статистику розкриття злочинів, пов’язаних із шахрайськими схемами викрадення коштів з банківських рахунків, Верховній Раді пропонують унести деякі зміни до КПК та інших законів. Втім, ці зміни навряд позитивно позначаться на якості розслідувань.

Взаємодія
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…
Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

Підтримка
Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів
Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

Анонс
Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі
Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

Законодавство
Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…
Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

Дискусія
Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)
Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.