"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ ініціює проведення спеціального засідання РАУ з представниками Робочої групи «Юстиція» при Нацраді з відновлення України від наслідків війни

11 листопада 2022 року НААУ планує провести спеціальне засідання Ради адвокатів України, на яке запрошує представників Секретаріату Національної ради з питань відновлення України від наслідків війни, членів Робочої групи «Юстиція», створеної при цій раді, представників Міністерства юстиції України та народних депутатів.
Відповідне рішення ухвалила Рада адвокатів України 4 листопада 2022 року на своєму засіданні.
Приводом для проведення спеціального засідання РАУ став оприлюднений у липні 2022 року Проєкт плану відновлення України, розроблений Робочою групою «Юстиція» при Національній раді з питань відновлення України від наслідків війни. Серед іншого в ньому йдеться також і про реформування інституту адвокатури.
1 серпня 2022 року Рада адвокатів України розглянула матеріали цієї Робочої групи з питань удосконалення інституту адвокатури та направила відповідні звернення до всіх міжнародних та національних організацій, зокрема, до Парламентської Асамблеї Ради Європи, Європейського комісара з питань юстиції, CCBE, Асоціації європейських адвокатур, Президента України, Верховної Ради, Комітету ВР з питань правової політики, де зазначено, що такі пропозиції, які сформовано без участі представників самої адвокатури – представників НААУ, є замахом на членство України в Європейському Союзі та національну безпеку держави.
НААУ надіслала також листи до Міністерства юстиції України, де наголошувалося, що Робочу групу, яка висуває пропозиції з реформування адвокатури, сформовано без участі представників самої адвокатури. Така ситуація є порушенням міжнародних угод і зобов’язань, взятих Україною на шляху до європейської інтеграції.
Досі НААУ не отримала конкретних відповідей на запити про склад Робочої групи, яка займається питаннями реформування адвокатури.
НААУ вважає, що оприлюднені пропозиції Робочої групи «Юстиція» щодо децентралізації самоврядування адвокатів, зміни статусу Національної асоціації адвокатів України як єдиної професійної організації адвокатів, збільшення термінів давності притягнення до дисциплінарної відповідальності, визначення вимог до форми та змісту заяви (скарги) щодо неналежної поведінки адвоката та змісту рішення в дисциплінарній справі, створення єдиного ресурсу для збору, зберігання, захисту, обліку і пошуку дисциплінарної практики, а також оновлення правил адвокатської етики і кваліфікаційних вимог є неприйнятними і не можуть бути ухвалені.
Популярні новини

За кордоном
Канадський суд захистив анонімність адвокатів, яких підозрювали у…
Верховний суд Нової Шотландії (Канада) ухвалив рішення не розкривати імена трьох адвокатів, яких правоохоронці підозрювали у тому, що вони могли попередити свого колегу про слідчі дії, заплановані стосовно нього.

Регіони
Виграти справу – питання аналітики: урок адвокатам дали у Львові
Хоча в Україні право базується на законодавстві (писаних законах), суди, ухвалюючи рішення у справі, усе ж ураховують практику вищих інстанцій. Відтак, аналіз наявної судової практики дозволяє прогнозувати результати та підготуватися до можливих ризиків.

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.