"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Відбулося перше засідання Робочої групи з напрацювання методичних рекомендацій щодо гонорарної політики

Під час засідання 19 жовтня 2022 були визначені мета та завдання діяльності Робочої групи.
Мета Робочої групи – розробити рекомендації для адвокатів та сформувати розумні орієнтири в питаннях визначення розміру та отримання винагороди за надану правову допомогу. При цьому рекомендації Робочої групи мають базуватися на принципі свободи договору і захисті прав та інтересів як клієнтів, так і адвокатів. Робоча група не має на меті встановлювати обмеження для адвокатів в питаннях формування гонорару.
Завданнями Робочої групи є:
1.Рекомендаційна та методична допомога адвокатам в питаннях визначення винагороди за надану правову допомогу. Напрацювання різних варіантів, не обмежуючись якими, але поміж з яких адвокат може обрати найбільш прийнятний для себе варіант врегулювання фінансових питань із клієнтом.
2.Від імені адвокатської спільноти розтлумачити та пояснити суддям, які приймають рішення про відшкодування витрат на правову допомогу, особливості визначення розміру гонорару адвоката, що має призвести до зменшення випадків, коли суди на власний розсуд зменшують розмір відшкодування витрат на правову допомогу.
3.Роз’ясненння клієнтам адвокатів порядку визначення винагороди за надану правову допомогу. Важливим аспектом є також підвищення обізнаності та побудови культури відносин клієнта з адвокатами в питаннях визначення розміру гонорарів та порядку їх оплати.
4. Визначення орієнтирів для врегулювання питань винагороди адвокатів під час воєнного стану в Україні.
«Питання винагороди адвоката за надану правову допомогу має враховувати пропозиції та ідеї всіх адвокатів України. Гонорарні питання стосуються кожного адвоката, саме тому напрацювання методичних рекомендацій щодо гонорарної політики є нашою спільною адвокатською метою», - сказав голова Робочої групи НААУ, адвокат Яків Воронін.
Для досягнення обумовленої мети просимо адвокатів направляти свої пропозиції на електронну адресу info@unba.org.ua
Популярні новини

Видання
Обмеження доступу до публічної інформації: «Дія» презентувала…
Право на доступ до публічної інформації — один із наріжних каменів демократії. Проте в Україні його реалізація часто стикається з необґрунтованими обмеженнями: через брак розуміння закону, страх перед розголошенням чи посилання на підзаконні акти. У воєнний час ці виклики лише загострились.

Навчання
Кращим студентам ДТЕУ провели майстер-класи з адвокатури
У Національній асоціації адвокатів України провели тематичний день адвокатури для студентів-юристів факультету права і міжнародної торгівлі Державного торговельно-економічного університету.

За кордоном
Українським адвокатам у США допоможуть інтегруватися у юридичну…
«Ми не лише підтримуємо наших громадян, а й допомагаємо українським адвокатам, що через війну переїхали до Каліфорнії, знайти роботу, пройти ліцензування та інтегруватися в місцеву юридичну спільноту».

Регіони
У Луцьку адвокатів учили переконувати словом
Для адвоката вміння говорити — це ключовий інструмент професії. Але як зберігати впевненість, коли на тебе дивляться десятки очей, у голові роїться тривога, а голос зрадницьки тремтить? Цьому у юридичних вишах не вчать.

Видання
Адвокатам підготували методичку з трудового законодавства…
Воєнний стан вніс суттєві корективи у трудові відносини. Поява спеціального закону та обмеження конституційних прав вимагають від адвокатів точного розуміння нових норм і судової практики, що тільки формується.

Навчання
Не слабкість, а ресурс: адвокатам розповіли про способи емоційного…
Втрата дому, звичного способу життя, життєвих цінностей, професійної ідентичності або навіть уявлення про себе під час війни - усе це залишає глибокий слід у свідомості людини. І горювання стає природною й важливою частиною процесу відновлення.

Дискусія
Що означає бути «членом сім’ї»: статус дослідила голова комітету…
Іноді від того, чи буде особа, яка має біологічний чи побутовий звʼязок, визнана членом сім’ї, залежить доступ до низки правових механізмів: від спадкування і користування житлом - до одноразових виплат та пенсій.

Видання
Трудове право ЄС: методичні рекомендації для адвокатів…
Для мільйонів українців, які через війну виїхали за кордон, вкрай актуальним стало знання трудового права Європейського Союзу. Ключові директиви ЄС, норми Міжнародної організації праці, практику Європейського суду з прав людини зібрали у окремому посібнику.