"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Відбулося перше засідання Робочої групи з напрацювання методичних рекомендацій щодо гонорарної політики

Під час засідання 19 жовтня 2022 були визначені мета та завдання діяльності Робочої групи.
Мета Робочої групи – розробити рекомендації для адвокатів та сформувати розумні орієнтири в питаннях визначення розміру та отримання винагороди за надану правову допомогу. При цьому рекомендації Робочої групи мають базуватися на принципі свободи договору і захисті прав та інтересів як клієнтів, так і адвокатів. Робоча група не має на меті встановлювати обмеження для адвокатів в питаннях формування гонорару.
Завданнями Робочої групи є:
1.Рекомендаційна та методична допомога адвокатам в питаннях визначення винагороди за надану правову допомогу. Напрацювання різних варіантів, не обмежуючись якими, але поміж з яких адвокат може обрати найбільш прийнятний для себе варіант врегулювання фінансових питань із клієнтом.
2.Від імені адвокатської спільноти розтлумачити та пояснити суддям, які приймають рішення про відшкодування витрат на правову допомогу, особливості визначення розміру гонорару адвоката, що має призвести до зменшення випадків, коли суди на власний розсуд зменшують розмір відшкодування витрат на правову допомогу.
3.Роз’ясненння клієнтам адвокатів порядку визначення винагороди за надану правову допомогу. Важливим аспектом є також підвищення обізнаності та побудови культури відносин клієнта з адвокатами в питаннях визначення розміру гонорарів та порядку їх оплати.
4. Визначення орієнтирів для врегулювання питань винагороди адвокатів під час воєнного стану в Україні.
«Питання винагороди адвоката за надану правову допомогу має враховувати пропозиції та ідеї всіх адвокатів України. Гонорарні питання стосуються кожного адвоката, саме тому напрацювання методичних рекомендацій щодо гонорарної політики є нашою спільною адвокатською метою», - сказав голова Робочої групи НААУ, адвокат Яків Воронін.
Для досягнення обумовленої мети просимо адвокатів направляти свої пропозиції на електронну адресу info@unba.org.ua
Популярні новини

Анонс
Розпочато прийом документів кандидатів до конкурсної комісії з…
Рада адвокатів України оголошує про початок прийому документів від кандидатів, які виявили бажання бути обраними до складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів за квотою РАУ.

Законодавство
Венеційську комісію попередили про ризики змін у дисциплінарних…
Європейська комісія за демократію через право (Венеційська комісія) та Директорат РЄ з прав людини та верховенства права готують оцінку законопроектам, що стосуються судоустрою та статусу суддів в Україні.

Анонс
Українських адвокатів запрошують у Бонн на стажування
Молоді українські адвокати, які спеціалізуються у сфері цивільного, комерційного та економічного права, мають змогу взяти участь у програмі стажування в Німеччині. Її проводить Фонд міжнародної правової співпраці (IRZ) спільно з Федеральною палатою адвокатів та Німецькою спілкою адвокатів.

Законодавство
Декларації доброчесності суддів і не тільки: РАУ затвердила…
Під виглядом відновлення довіри до судової влади можуть бути запроваджені репресивні механізми контролю над нею. Це прямо суперечить міжнародному досвіду та може призвести до деградації української системи правосуддя.

Cудова практика
Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…
Установлені приписами КПК перешкоди в доступі до суду та порушення права бути заслуханою у суді для особи в такому важливому питанні, як продовження строків тримання її під вартою, означає неможливість реалізації права на захист, гарантованого частиною другою статті 63 Конституції.

Гарантії діяльності
У ТЦК мобілізовані не мають доступу до правничої допомоги (документ)
Коли на Черкащині адвокат звернувся із запитом до ТЦК в інтересах мобілізованого клієнта, там заявили про підробку документів, бо військовозобовʼязаний не мав телефона і фізично не міг підписати договір про надання правничої допомоги.

Дискусія
Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для…
Звернення до Європейського суду з прав людини — це не просто останній шанс на справедливість, а складна і тривала процедура, яка потребує ретельного аналізу ще на етапі прийняття рішення про підготовку заяви.

Навчання
Українська адвокатура інтегрує HELP у систему підвищення…
За останні роки Національна асоціація адвокатів України стала одним із ключових партнерів Ради Європи у реалізації програми HELP — освітнього проєкту, спрямованого на розвиток правничої професії через навчання європейським стандартам прав людини.