Законопроєкт щодо закриття кримінального провадження у зв’язку з декриміналізацією діяння підтримано НААУ
Відповідний правовий аналіз проєкту Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо закриття кримінального провадження в зв’язку з декриміналізацією діяння» (реєстр. № 7630 від 02.08.2022) здійснив Комітет з кримінального права та процесу НААУ.
Законотворча ініціатива спрямована на створення належного правового механізму закриття кримінального провадження у зв’язку з декриміналізацією діяння.
Листом Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності від 03.08.2022 до НААУ запропоновано висловити правову позицію щодо цього законопроєкту.
Змінами до Кримінального процесуального кодексу України пропонується виключити п. 4 ч. 1 ст. 284 КПК України як такий, що визнаний неконституційним, і доповнити зазначену статтю новим пунктом, згідно з яким підставою для закриття кримінального провадження є втрата чинності законом, яким встановлювалася кримінальна протиправність діяння, у вчиненні якого підозрюється чи обвинувачується особа. Також запропоновано унеможливити закриття кримінального провадження за цією підставою в разі, якщо підозрюваний, обвинувачений проти цього заперечує. За таких обставин кримінальне провадження буде продовжуватися в загальному порядку, передбаченому КПК України, і у випадку визнання особи винуватою у вчиненні кримінального правопорушення та ухвалення судом обвинувального вироку вона звільняється від покарання (доповнення п. 2 ч. 4 ст. 374 КПК України).
За результатами здійсненого правового аналізу НААУ підтримала законодавчу ініціативу.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Підтримка
Одразу два адвокати загинули на Сумщині: Опікунська рада НААУ…
Родини двох загиблих адвокатів, поранених колег та адвокатів, які втратили житло через війну підтримала Опікунська рада НААУ.
Законодавство
Апеляційне оскарження ухвал має враховувати інтереси всіх…
Деталізуючи положення Кримінального процесуального кодексу щодо групи судових рішень, які можуть бути оскарженні в апеляційному порядку, потрібно врахувати інтереси усіх учасників (сторін) кримінального процесу.
Анонс
Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…
22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.
Анонс
Молоді юристи проведуть форум у Києві
30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Cудова практика
Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики
Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.
Законодавство
На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…
Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.
Законодавство
Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект
На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.