Валентин Гвоздій відкрив Міжнародний семінар із судового захисту
21 липня 2022 року у Вищій школі адвокатури НААУ відбувся онлайн семінар з міжнародного кримінального права, лекторами якого виступили провідні експерти з питань захисту в Міжнародному кримінальному суді.
Відкриваючи захід, заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій подякував Міжнародній асоціації адвокатів IBA за організацію спільно з НААУ цього семінару, який присвячений наданню адвокатам необхідних інструментів і знань в міжнародному праві, що пов’язане із жорстокими злочинами.
Він наголосив, що російське вторгнення в Україну, безсумнівно, є явним порушенням Статуту ООН і злочином агресії, який є незаконним згідно з міжнародним правом.
«Правові товариства світу повинні співпрацювати, щоб забезпечити ефективне, неупереджене правосуддя за злочини, скоєні в Україні», - підкреслив Валентин Гвоздій.
Заступник Голови НААУ, РАУ додав, що Женевські конвенції та Додаткові протоколи до них вимагають, щоб будь-які військовополонені, які постали перед судом, мали право на справедливий суд, і закликав адвокатів до неупередженості у цих кримінальних справах.
«Ми всі розуміємо, що захист у кримінальних справах може бути важким. Але уявіть собі, як важко буде захищати людей, звинувачених у військових злочинах в Україні. Ці справи будуть надзвичайно складними, однак згідно Конституції України кожна людина має право на захист», - зазначив він.
Виконавчий директор Міжнародної асоціації адвокатів IBA Марк Елліс відзначив роль керівництва НААУ у системній та безперервній діяльності Національної асоціації адвокатів України під час воєнного стану та висловив підтримку українським колегам.
Також під час заходу Марк Елліс здійснив огляд підходів до захисту осіб, звинувачених у воєнних злочинах та інших порушеннях міжнародного права. Він працював на посаді юрисконсульта Незалежної міжнародної комісії по Косову і брав активну участь у Вищому трибуналі по Іраку та надзвичайних палатах у судах Камбоджі. Він є членом Консультативної групи ООН з питань, що стосуються захисту в Механізмі міжнародних кримінальних трибуналів.
Спікерами семінару виступили відомі експерти з питань захисту в Міжнародному кримінальному суді: Керолайн Бюйсман, Девід Хупер, Пітер Робінсон, Кірсті Сазерленд, Наталі фон Вістінгхаузен.
У заході також взяв участь Директор ВША Савва Кузьменко.
Фото з архіву НААУ
Популярні новини
Призначення
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника
Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.
Дискусія
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…
З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).
Законодавство
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді
Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.
Самоврядування
Внесок адвоката 2025: як платити
Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.
Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за жовтень – грудень 2024 року.
БПД
Для заміни адвоката БПД особистих мотивів недостатньо, - ВС
Особа, що отримує безоплатну вторинну правничу допомогу, не може на власний розсуд вимагати від суду заміни захисника за призначенням з особистих мотивів за відсутності обґрунтованих підстав для цього.
Cудова практика
Цивільне право та процес за пів року: огляд судової практики
У II півріччі 2024 року Верховний Суд ухвалив низку рішень у сфері цивільного права та процесу, які формують судову практику з низки питань спадкового, житлового, речового та зобов'язального права.
Анонс
В адвокатів питають як гендер упливає на їхню роботу
Упередження, стереотипи, дискримінація… Чи стикаються українські адвокати з проблемами гендерної рівності у своїй практиці та як реагувати на такі ситуації?