Валентин Гвоздій відкрив Міжнародний семінар із судового захисту
21 липня 2022 року у Вищій школі адвокатури НААУ відбувся онлайн семінар з міжнародного кримінального права, лекторами якого виступили провідні експерти з питань захисту в Міжнародному кримінальному суді.
Відкриваючи захід, заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій подякував Міжнародній асоціації адвокатів IBA за організацію спільно з НААУ цього семінару, який присвячений наданню адвокатам необхідних інструментів і знань в міжнародному праві, що пов’язане із жорстокими злочинами.
Він наголосив, що російське вторгнення в Україну, безсумнівно, є явним порушенням Статуту ООН і злочином агресії, який є незаконним згідно з міжнародним правом.
«Правові товариства світу повинні співпрацювати, щоб забезпечити ефективне, неупереджене правосуддя за злочини, скоєні в Україні», - підкреслив Валентин Гвоздій.
Заступник Голови НААУ, РАУ додав, що Женевські конвенції та Додаткові протоколи до них вимагають, щоб будь-які військовополонені, які постали перед судом, мали право на справедливий суд, і закликав адвокатів до неупередженості у цих кримінальних справах.
«Ми всі розуміємо, що захист у кримінальних справах може бути важким. Але уявіть собі, як важко буде захищати людей, звинувачених у військових злочинах в Україні. Ці справи будуть надзвичайно складними, однак згідно Конституції України кожна людина має право на захист», - зазначив він.
Виконавчий директор Міжнародної асоціації адвокатів IBA Марк Елліс відзначив роль керівництва НААУ у системній та безперервній діяльності Національної асоціації адвокатів України під час воєнного стану та висловив підтримку українським колегам.
Також під час заходу Марк Елліс здійснив огляд підходів до захисту осіб, звинувачених у воєнних злочинах та інших порушеннях міжнародного права. Він працював на посаді юрисконсульта Незалежної міжнародної комісії по Косову і брав активну участь у Вищому трибуналі по Іраку та надзвичайних палатах у судах Камбоджі. Він є членом Консультативної групи ООН з питань, що стосуються захисту в Механізмі міжнародних кримінальних трибуналів.
Спікерами семінару виступили відомі експерти з питань захисту в Міжнародному кримінальному суді: Керолайн Бюйсман, Девід Хупер, Пітер Робінсон, Кірсті Сазерленд, Наталі фон Вістінгхаузен.
У заході також взяв участь Директор ВША Савва Кузьменко.
Фото з архіву НААУ
Популярні новини
Підтримка
Одразу два адвокати загинули на Сумщині: Опікунська рада НААУ…
Родини двох загиблих адвокатів, поранених колег та адвокатів, які втратили житло через війну підтримала Опікунська рада НААУ.
Законодавство
Апеляційне оскарження ухвал має враховувати інтереси всіх…
Деталізуючи положення Кримінального процесуального кодексу щодо групи судових рішень, які можуть бути оскарженні в апеляційному порядку, потрібно врахувати інтереси усіх учасників (сторін) кримінального процесу.
Анонс
Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…
22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.
Анонс
Молоді юристи проведуть форум у Києві
30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Cудова практика
Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики
Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.
Законодавство
На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…
Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.
Законодавство
Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект
На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.