"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
10 років тому Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» запроваджено європейські стандарти професії
5 липня 2012 року Верховна Рада України ухвалила закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», яким було здійснено реформу системи адвокатури в Україні та запроваджені європейські стандарти організації самоврядування та незалежної адвокатської практики.
Прийняття закону стало втіленням зобов’язань України перед Радою Європи, зокрема, в частині створення єдиної професійної організації адвокатів (пункт 11 висновку N190 (1995) Парламентської Асамблеї Ради Європи щодо вступу України до Ради Європи від 16 вересня 1995 року). Експертизу законопроекту здійснювала Венеційська комісія.
На виконання рекомендацій європейських експертів Спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Прозорість та ефективність судової системи України» (Експертний висновок щодо проекту Закону України «Про адвокатуру» від 13 жовтня 2009 року), а також Венеціанської комісії та Дирекції з питань правосуддя та людської гідності у складі Генеральної Дирекції з прав людини та верховенства права Ради Європи (Спільний висновок щодо проекту Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» N631/2011 від 18 жовтня 2011 року) запроваджено систему допуску адвокатів іноземних держав до здійснення адвокатської діяльності на території України.
Прийняттям даного Закону та заснуванням професійної асоціації адвокатів – Національної асоціації адвокатів України на засадах обов’язкового членства об’єднано усіх адвокатів, що стало однією з ключових гарантій незалежної діяльності адвоката в Україні.
Професійна асоціація адвокатів відіграє ключову роль у підтриманні професійних стандартів та етичних норм, захисті своїх членів від переслідувань та необґрунтованих обмежень і посягань, про що наголошується в “Основних положеннях про роль адвокатів”, що прийняті VIII Конгресом ООН по запобіганню злочинам у серпні 1990 року.
Тим самим Україна виконала одне з ключових зобов’язань щодо вступу до Ради Європи, про необхідність реалізації якого також неодноразово наголошувалося у резолюціях Парламентської Асамблеї Ради Європи, зокрема: пункт 10 Резолюції 1346 (2003) Парламентської Асамблеї Ради Європи «Виконання Україною своїх обов'язків та зобов'язань» від 19 вересня 2003 року; підпункт 7.3.6 пункту 7.3 Резолюції 1755 (2010) Парламентської Асамблеї Ради Європи «Функціонування демократичних інституцій в Україні» від 4 жовтня 2010 року).
Також вперше в новітній історії України побудовано незалежну систему органів адвокатського самоврядування, до складу якої увійшли виключно адвокати. Задля забезпечення прозорості у діяльності адвокатів створено Єдиний реєстр адвокатів України, до якого включено основну інформацію про кожного адвоката в Україні.
Вітаємо всю адвокатську спільноту із ювілейною датою, яка засвідчує важливий етап європейського становлення інституту адвокатури в Україні та бажаємо подальшого зміцнення професійних прав і гарантій у національному законодавстві, принципів незалежності і самоврядності, престижу адвокатської професії.
Фото з архіву НААУ
Популярні новини

Видання
Обмеження доступу до публічної інформації: «Дія» презентувала…
Право на доступ до публічної інформації — один із наріжних каменів демократії. Проте в Україні його реалізація часто стикається з необґрунтованими обмеженнями: через брак розуміння закону, страх перед розголошенням чи посилання на підзаконні акти. У воєнний час ці виклики лише загострились.

Навчання
Кращим студентам ДТЕУ провели майстер-класи з адвокатури
У Національній асоціації адвокатів України провели тематичний день адвокатури для студентів-юристів факультету права і міжнародної торгівлі Державного торговельно-економічного університету.

Законодавство
Про ризики впровадження пріоритетного опікунства попередили в НААУ
Українське законодавство не дозволяє батькам чи опікунам заздалегідь визначити, хто піклуватиметься про їхню дитину або підопічного у разі смерті чи втрати дієздатності. Під час війни це питання набуває особливої актуальності.

За кордоном
Українським адвокатам у США допоможуть інтегруватися у юридичну…
«Ми не лише підтримуємо наших громадян, а й допомагаємо українським адвокатам, що через війну переїхали до Каліфорнії, знайти роботу, пройти ліцензування та інтегруватися в місцеву юридичну спільноту».

Регіони
У Луцьку адвокатів учили переконувати словом
Для адвоката вміння говорити — це ключовий інструмент професії. Але як зберігати впевненість, коли на тебе дивляться десятки очей, у голові роїться тривога, а голос зрадницьки тремтить? Цьому у юридичних вишах не вчать.

Видання
Адвокатам підготували методичку з трудового законодавства…
Воєнний стан вніс суттєві корективи у трудові відносини. Поява спеціального закону та обмеження конституційних прав вимагають від адвокатів точного розуміння нових норм і судової практики, що тільки формується.

Навчання
Не слабкість, а ресурс: адвокатам розповіли про способи емоційного…
Втрата дому, звичного способу життя, життєвих цінностей, професійної ідентичності або навіть уявлення про себе під час війни - усе це залишає глибокий слід у свідомості людини. І горювання стає природною й важливою частиною процесу відновлення.

Дискусія
Що означає бути «членом сім’ї»: статус дослідила голова комітету…
Іноді від того, чи буде особа, яка має біологічний чи побутовий звʼязок, визнана членом сім’ї, залежить доступ до низки правових механізмів: від спадкування і користування житлом - до одноразових виплат та пенсій.