Відбулося чергове засідання Центру надання методичної допомоги та координації волонтерського руху адвокатів з правового захисту військовослужбовців | НААУ

"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням

Відбулося чергове засідання Центру надання методичної допомоги та координації волонтерського руху адвокатів з правового захисту військовослужбовців

Різне
14:18 Ср 22.06.22 948 Переглядів
Версія для друку

Голова Центру Марія Островська  17 червня  провела чергове засідання Центру надання методичної допомоги та координації волонтерського руху адвокатів з правового захисту військовослужбовців, на якому обговорили  актуальні  проблеми правової допомоги та захисту військовослужбовців.

Керівник проектів і програм Вищої школи адвокатури НААУ Лариса Гретченко повідомила про інформаційну освітню підтримку актуальних тем  волонтерської правової допомоги в межах проекту “Адвокати ЗСУ”. Привертають увагу непоодинокі повідомлення та зауваження щодо якості порад, які надаються окремими адвокатами у волонтерських чат-групах. На цьому непорозумінні акцентують правники, які є спеціалістами різних галузей права, що межують з військовим законодавством та міжнародним гуманітарним правом (правом війни). У зв’язку з цим з метою забезпечення єдиного праворозуміння і правозастосування тематичного законодавства Лариса Гретченко виступила з пропозицією створення рекомендаційних роз'яснень і пам'яток для адвокатів волонтерського руху з важливих і найбільш поширених питань сімейного права, медичного забезпечення, соціального захисту, реалізації трудових прав і гарантій, матеріального забезпечення військовослужбовців.

Голова Центру Марія Островська погодилася з недостатньою компетентністю юристів у спеціалізованій тематиці права війни. Часто знання черпаються з новин чи соцмереж, без аналізу чинних законодавчих норм чи без врахування їх поточних змін. Зауважила, що необізнаність із певним правовим аспектом – це абсолютно нормально для правників, бо не можна охопити всі сфери законодавства та практики. Учасники групи ставлять у чатах питання перед більш досвідченими колегами й очікують дієву пораду. Водночас надання помилкових, неоднозначних чи некоректних відповідей на їхні запитання є неприпустимим і шкідливим, таким, що має ризик низького рівня якості волонтерської правової допомоги і спричинення негативних наслідків для клієнта. Адвокат наголосила, що старається власними зусиллями сприяти отриманню колегами експертних рекомендацій, і закликала інших адвокатів так само не замовчувати проблеми, які виникають безпосередньо в чатах.

Заступник Голови Центру Олександр Черних підтримав міркування колег з організаційно-правових аспектів pro bono допомоги. Він зауважив, що на основі випадків неправильних консультацій формується не лише репутаційна складова адвокатів, а й створюються непереборні перешкоди в ефективному  відстоюванні прав і законних інтересів військовослужбовців. І це має бути виправлено профільним Центром НААУ за допомогою фахових колег. 

Член Центру, заступник Голови молодіжного комітету НААУ – UNBA NextGen Жанна Грушко підключилася до підготовки пам’яток і методичних роз’яснень, у т. ч. з нагальних питань мобілізації, відстрочки від призову та звільнення з військової служби.

Координатор Комітетів НААУ Ганна Гаро запропонувала всі напрацювання Центру видати в інформаційному бюлетені, аби збільшити коло читачів.

Окрему увагу на засіданні Центру приділили висвітленню гуманітарної та правової місій усіх рухів з надання допомоги pro bono військовослужбовцям, недопущення політичної заангажованості та викривленої агітації під час такої діяльності. З огляду на необхідність залучення ширшого кола адвокатів до правничих проектів Марія Островська запропонувала створити окремі секції Центру для поглибленої методичної роботи за відповідними галузями права.

Також керівник Центру повідомила про запровадження на базі Вищої школи адвокатури серії публікацій з різних аспектів правового захисту військовополонених і членів їхніх сімей.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських адвокатів

Навчання

Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…

Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

14:23 Пт 18.04.25 460
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну справу?

Законодавство

Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…

Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

13:12 Пт 18.04.25 309
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова комітету НААУ

Дискусія

Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…

Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

13:52 Чт 17.04.25 371
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та розвитку, – вебінар

Навчання

Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…

У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

12:21 Чт 17.04.25 388
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ проведено правничий марафон

Дискусія

Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…

З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

10:36 Чт 17.04.25 368
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови ВКДКА

Етика

Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…

За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

9:57 Чт 17.04.25 382
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії адвоката

Навчання

Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…

У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

18:27 Ср 16.04.25 386
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист професії адвоката

Гарантії діяльності

У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…

З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.

17:59 Ср 16.04.25 597

Вестник:№3 березень 2025 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл