Відбулося чергове засідання Центру надання методичної допомоги та координації волонтерського руху адвокатів з правового захисту військовослужбовців
Голова Центру Марія Островська 17 червня провела чергове засідання Центру надання методичної допомоги та координації волонтерського руху адвокатів з правового захисту військовослужбовців, на якому обговорили актуальні проблеми правової допомоги та захисту військовослужбовців.
Керівник проектів і програм Вищої школи адвокатури НААУ Лариса Гретченко повідомила про інформаційну освітню підтримку актуальних тем волонтерської правової допомоги в межах проекту “Адвокати ЗСУ”. Привертають увагу непоодинокі повідомлення та зауваження щодо якості порад, які надаються окремими адвокатами у волонтерських чат-групах. На цьому непорозумінні акцентують правники, які є спеціалістами різних галузей права, що межують з військовим законодавством та міжнародним гуманітарним правом (правом війни). У зв’язку з цим з метою забезпечення єдиного праворозуміння і правозастосування тематичного законодавства Лариса Гретченко виступила з пропозицією створення рекомендаційних роз'яснень і пам'яток для адвокатів волонтерського руху з важливих і найбільш поширених питань сімейного права, медичного забезпечення, соціального захисту, реалізації трудових прав і гарантій, матеріального забезпечення військовослужбовців.
Голова Центру Марія Островська погодилася з недостатньою компетентністю юристів у спеціалізованій тематиці права війни. Часто знання черпаються з новин чи соцмереж, без аналізу чинних законодавчих норм чи без врахування їх поточних змін. Зауважила, що необізнаність із певним правовим аспектом – це абсолютно нормально для правників, бо не можна охопити всі сфери законодавства та практики. Учасники групи ставлять у чатах питання перед більш досвідченими колегами й очікують дієву пораду. Водночас надання помилкових, неоднозначних чи некоректних відповідей на їхні запитання є неприпустимим і шкідливим, таким, що має ризик низького рівня якості волонтерської правової допомоги і спричинення негативних наслідків для клієнта. Адвокат наголосила, що старається власними зусиллями сприяти отриманню колегами експертних рекомендацій, і закликала інших адвокатів так само не замовчувати проблеми, які виникають безпосередньо в чатах.
Заступник Голови Центру Олександр Черних підтримав міркування колег з організаційно-правових аспектів pro bono допомоги. Він зауважив, що на основі випадків неправильних консультацій формується не лише репутаційна складова адвокатів, а й створюються непереборні перешкоди в ефективному відстоюванні прав і законних інтересів військовослужбовців. І це має бути виправлено профільним Центром НААУ за допомогою фахових колег.
Член Центру, заступник Голови молодіжного комітету НААУ – UNBA NextGen Жанна Грушко підключилася до підготовки пам’яток і методичних роз’яснень, у т. ч. з нагальних питань мобілізації, відстрочки від призову та звільнення з військової служби.
Координатор Комітетів НААУ Ганна Гаро запропонувала всі напрацювання Центру видати в інформаційному бюлетені, аби збільшити коло читачів.
Окрему увагу на засіданні Центру приділили висвітленню гуманітарної та правової місій усіх рухів з надання допомоги pro bono військовослужбовцям, недопущення політичної заангажованості та викривленої агітації під час такої діяльності. З огляду на необхідність залучення ширшого кола адвокатів до правничих проектів Марія Островська запропонувала створити окремі секції Центру для поглибленої методичної роботи за відповідними галузями права.
Також керівник Центру повідомила про запровадження на базі Вищої школи адвокатури серії публікацій з різних аспектів правового захисту військовополонених і членів їхніх сімей.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУПопулярні новини
Законодавство
У ВР пропонують надати адвокатам відстрочку від призову (критерії)
Мобілізація адвокатів має руйнівні наслідки для системи професійної правничої допомоги, адже відбувається порушення законних прав та інтересів сотень тисяч громадян та юридичних осіб, яким адвокати-чоловіки надають професійну правничу допомогу.
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».