"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
В НААУ проаналізували, що законопроекти №7370 та №7370-1 підлягають доопрацюванню

У Верховній Раді України зареєстровано два проекти Закону про внесення змін до КПК щодо удосконалення досудового розслідування в умовах воєнного стану (реєстр. № 7370 від 11.05.2022 р. та № 7370-1 від 22.05.2022 р.).
Метою прийняття законопроектів є забезпечення оперативності та ефективності розслідування злочинів в умовах воєнного стану, особливо у районах проведення активних бойових дій або максимально наближених до них територіях.
Вищезгадані законопроекти пропонують зокрема внести зміни щодо визначення порядку видачі трупа, освідування особи, затримання осіб, обрання або продовження строку тримання під вартою.
На запит Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності в НААУ проаналізували та підготували зауваження. Профільний Комітет з кримінального права та процесу дійшов висновку, що продовження строку тримання особи під вартою на 120 днів, у випадку неможливості розгляду судом питання про продовження строку тримання під вартою, є завищеним. За 2 місяці може бути вирішено питання про зміну територіальної підсудності. Також висловлені позиції по повноваженнях прокурорів та слідчих суддів під час особливого режиму досудового провадження в умовах воєнного стану. Законопроекти визначають, що про рішення прийняті прокурором за першої можливості повідомляється прокурор вищого рівня, а також суд з наданням копій відповідних документів не пізніше 10 днів. В цьому питанні Комітет уточнює, що має повідомлятись керівник органу прокуратури вищого рівня. Додатково мають бути скориговані повноваження слідчого судді, суду за результатами розгляду повідомлень.
У зв’язку із цим, НААУ рекомендує допрацювати проекти Законів № 7370 та № 7370-1 з урахуванням поданих Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності зауважень та пропозицій.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Видання
Бюлетень Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики…
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ підготував бюлетень за квітень - червень 2025 року.

Гарантії діяльності
В АПУ приховують дані про порушення прав адвокатів правоохоронцями
Асоціація правників України, яка нещодавно заявляла про порушення правоохоронними органами прав адвокатів, відмовилася надати детальну інформацію для належного реагування.

Дискусія
Відновне правосуддя: чому потерпілі відмовляються від участі та що…
Застосування програми відновного правосуддя щодо неповнолітніх має враховувати не лише інтереси правопорушника, а й потреби потерпілої сторони. Але чи завжди для цього створені реальні умови?

Дискусія
Між виконанням рішення і збереженням арешту на майно існує правова…
Після фактичного виконання рішення (наприклад, виплати компенсації), арешт на майно залишається чинним. Бо суди не ухвалюють окремого рішення про скасування заходів забезпечення. Це створює штучну правову невизначеність, яка обмежує права власності.

Законодавство
Засудженим мають надавати адвоката протягом доби - закон набрав…
Відтепер адміністрація місць несвободи має обовʼязок невідкладно дати можливість засудженому повідомити адвоката про накладене на нього стягнення. Так само гарантується право на безоплатну правничу допомогу в рамках дисциплінарного провадження.

Анонс
Формування конкурсної комісії ВККС: чому забуксував добір?
8 липня 2025 року відбудеться круглий стіл «Проблемні питання формування конкурсної комісії з відбору членів ВККС: виклики чи блокування?».

Дискусія
Дитина в суді: гарантії на папері й виклики на практиці
Як дитина може реалізувати свої права у суді? Попри наявність законодавчих гарантій, на практиці цьому заважають вік, статус, відсутність досвіду й представництва. Завжди існують ризики формального підходу, коли позиція дитини не враховується або її участь взагалі ігнорується.

Дискусія
Вибори після війни: що говорить закон і яка роль адвокатів
Після завершення воєнного стану Україна повинна буде організувати вибори на всіх рівнях — президентські, парламентські, місцеві. Але як саме це має відбутися? Яку роль у цьому процесі відіграють адвокати?