Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - В НААУ проаналізували, що законопроекти №7370 та №7370-1 підлягають доопрацюванню

В НААУ проаналізували, що законопроекти №7370 та №7370-1 підлягають доопрацюванню

Законодавство 13:27 Вт 14.06.22 769 Переглядів Версія для друку

У Верховній Раді України зареєстровано два проекти Закону про внесення змін до КПК щодо удосконалення досудового розслідування в умовах воєнного стану  (реєстр. № 7370 від 11.05.2022 р. та № 7370-1 від 22.05.2022 р.).

Метою прийняття законопроектів є забезпечення оперативності та ефективності розслідування злочинів в умовах воєнного стану, особливо у районах проведення активних бойових дій або максимально наближених до них територіях.

Вищезгадані законопроекти пропонують зокрема внести зміни щодо визначення порядку видачі трупа, освідування особи, затримання осіб, обрання або продовження строку тримання під вартою.

На запит Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності в НААУ проаналізували та підготували зауваження. Профільний Комітет з кримінального права та процесу дійшов висновку, що продовження строку тримання особи під вартою на 120 днів, у випадку неможливості розгляду судом питання про продовження строку тримання під вартою, є завищеним. За 2 місяці може бути вирішено питання про зміну територіальної підсудності. Також висловлені позиції по повноваженнях прокурорів та слідчих суддів під час особливого режиму досудового провадження в умовах воєнного стану. Законопроекти визначають, що про рішення прийняті прокурором за першої можливості повідомляється прокурор вищого рівня, а також суд з наданням копій відповідних документів не пізніше 10 днів. В цьому питанні Комітет уточнює, що має повідомлятись керівник органу прокуратури вищого рівня. Додатково мають бути скориговані повноваження слідчого судді, суду за результатами розгляду повідомлень.

У зв’язку із цим, НААУ рекомендує допрацювати проекти Законів № 7370 та № 7370-1 з урахуванням поданих Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності зауважень та пропозицій.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
№3-5 березень-травень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування