"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
В НААУ проаналізували, що законопроекти №7370 та №7370-1 підлягають доопрацюванню

У Верховній Раді України зареєстровано два проекти Закону про внесення змін до КПК щодо удосконалення досудового розслідування в умовах воєнного стану (реєстр. № 7370 від 11.05.2022 р. та № 7370-1 від 22.05.2022 р.).
Метою прийняття законопроектів є забезпечення оперативності та ефективності розслідування злочинів в умовах воєнного стану, особливо у районах проведення активних бойових дій або максимально наближених до них територіях.
Вищезгадані законопроекти пропонують зокрема внести зміни щодо визначення порядку видачі трупа, освідування особи, затримання осіб, обрання або продовження строку тримання під вартою.
На запит Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності в НААУ проаналізували та підготували зауваження. Профільний Комітет з кримінального права та процесу дійшов висновку, що продовження строку тримання особи під вартою на 120 днів, у випадку неможливості розгляду судом питання про продовження строку тримання під вартою, є завищеним. За 2 місяці може бути вирішено питання про зміну територіальної підсудності. Також висловлені позиції по повноваженнях прокурорів та слідчих суддів під час особливого режиму досудового провадження в умовах воєнного стану. Законопроекти визначають, що про рішення прийняті прокурором за першої можливості повідомляється прокурор вищого рівня, а також суд з наданням копій відповідних документів не пізніше 10 днів. В цьому питанні Комітет уточнює, що має повідомлятись керівник органу прокуратури вищого рівня. Додатково мають бути скориговані повноваження слідчого судді, суду за результатами розгляду повідомлень.
У зв’язку із цим, НААУ рекомендує допрацювати проекти Законів № 7370 та № 7370-1 з урахуванням поданих Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності зауважень та пропозицій.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Дискусія
Куди веземо зерно: нові ринки, старі бар’єри і довгий шлях до ЄС
Нещодавнє відкриття ринку Султанату Оман для української аграрної продукції — вже дев’ятий новий експортний напрям з початку 2025 року. Але за цим — не просто зростання цифр, але й перебудова логістики, відновлення довіри і пошук рівних правил гри.

ЄРАУ
19 липня можливі обмеження у роботі електронних кабінетів адвокатів
У суботу, 19 липня, у звʼязку із плановими технічними роботами буде тимчасово обмежений доступ до особистих електронних кабінетів адвокатів на сайті Національної асоціації адвокатів України.

Законодавство
Ідея відновити повноваження КК ВККС суперечить Конституції –…
Законопроект №13382 про внесення змін про удосконалення процедури конкурсу на зайняття посади члена ВККС суперечить Конституції, не забезпечує вдосконалення процедури, а тому його включення до порядку денного сесії ВР є недоцільним.

Законодавство
Чому переписування регламентів ЄС у закони — не найкраще рішення
Замість того, аби переписувати до законів України положення регламентів ЄС, варто розпочати пошук механізмів врахування останніх як елементів національного права. З набуттям членства України у ЄС всі ці документи автоматично стануть частиною законодавства, тож важливо вчитися працювати з ними вже зараз.

Законодавство
Тих, хто ототожнює адвокатів з клієнтами, штрафуватимуть – ухвалено…
Публічне ототожнення особою адвоката з клієнтом, якому таким адвокатом надається професійна правнича допомога стане адміністративним правопорушенням, а форми втручання в діяльність адвоката, відповідальність за яке передбачена ст. 397 Кримінального кодексу, - деталізовано.

Навчання
Вимкни справу: чим ризикує адвокат, ігноруючи режим сну
У юридичній практиці складно уникнути перенавантаження: дедлайни, багатозадачність, емоційна робота з клієнтами, публічні виступи. Але саме ці фактори роблять адвокатів особливо вразливими до наслідків хронічного недосипу.

За кордоном
НААУ передала зауваження до імміграційного закону Португалії
Представник Національної асоціації адвокатів України в Португалії Віктор Архіпов обговорив з новообраним головою Ордену адвокатів Португалії Жоао Массано низку питань, що стосуються правового становища українців у країні.

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.