Роль адвокатів у забезпеченні прав людини під час воєнного стану в Україні неможливо перебільшити – Лідія Ізовітова під час засідання ССВЕ | НААУ

Роль адвокатів у забезпеченні прав людини під час воєнного стану в Україні неможливо перебільшити – Лідія Ізовітова під час засідання ССВЕ

Різне
17:06 Пт 01.04.22 3844 Переглядів
Версія для друку

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова взяла участь в онлайн засіданні Постійного комітету ССВЕ, яке відбулося у Брюсселі. До заходу долучився Єврокомісар з питань юстиції Дідьє Рейндерс.

Виступ Голови НААУ, РАУ був присвячений ситуації в Україні та особливостям діяльності адвокатури за обставин воєнного стану.

«Для української адвокатури в ці часи надзвичайно важлива внутрішня консолідованість, надійна підтримка від органів адвокатського самоврядування, яку ми намагаємося надавати кожному адвокату, а також збереження довіри до адвокатів з боку суспільства. Питання прав людини наразі становить для всієї нашої країни, для тисяч наших громадян одне з найбільш нагальних питань порядку денного.  Роль адвокатів у забезпеченні всього комплексу прав людини, роль у захисті прав людини перебільшити неможливо», - сказала Лідія Ізовітова.

«Перед всією нашою спільнотою наразі велика відповідальність, аби параметри правової держави в нашій країні не деградували», - наголосила Голова НААУ, РАУ.

Наразі система правосуддя в Україні працює за правилами воєнного часу.

«На нас покладено конституційну функцію захисту прав громадян, а право на захист, за Конституцією України, не підлягає обмеженням навіть під час запровадження воєнного стану. Ми розуміємо цю відповідальність перед усіма громадянами України, і ми розуміємо відповідальність перед всією професійною спільнотою адвокатів», - сказала Лідія Ізовітова. При цьому адвокати не відмовляються надавати безоплатну правничу допомогу в системі БПД, в якій виплати гонорарів стали затримуватися через статус незахищених видатків бюджету. 

Голова НААУ наголосила на тому, що самоврядна організація адвокатури має працювати безперервно і ефективно під час воєнного стану.

«Великі ресурси нашої організації  - фінансові, організацій, людські, логістичні – задіяні зараз на допомогу громадянам, адвокатам та їхнім родинам.  Задля прозорості цього процесу ми створили опікунську раду НААУ, яка колективно ухвалює рішення про надання благодійної допомоги з рахунку благодійного фонду НААУ. В цей час ми відчуваємо велику підтримку наших міжнародних партнерів. Ми надзвичайно вдячні всім, хто підтримав українських адвокатів у цей складний час», - звернулася голова НААУ, РАУ до представників європейських адвокатур та керівників ССВЕ.

До надання допомоги всім, хто постраждав від воєнних дій, залучені представництва НААУ за кордоном, які надають правничу допомогу українцям, які  вимушено прибувають зараз, на безоплатній основі.

Спільно з головами Рад адвокатів регіонів НААУ підтримує ланцюг допомоги західного регіону для адвокатів та їх сімей, які їдуть з областей, де наразі найнебезпечніше через російське вторгнення в Україну. Ради регіонів надають безоплатну правову допомогу переміщеним особам, військовим і волонтерам, працюючи pro bono в режимі цілодобового чергування.

«Ми докладаємо максимальні зусилля для того, аби діяльність органів адвокатського самоврядування, як і адвокатська діяльність продовжувалися в таких складних умовах. Ми маємо зберегти професію, її місію, і забезпечити право на адвокатську професію для тих, хто тільки розпочав цей шлях до лав адвокатури», - повідомила Лідія Ізовітова.

В ході засідання ССВЕ в Брюсселі заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій висловив вдячність іноземним адвокатурам і міжнародним професійним організаціям за надану підтримку адвокатури України. Зокрема, він повідомив про активності органів адвокатського самоврядування всіх рівнів щодо допомоги внутрішнім переселенцям, біженцям, а також про фандрейзингову та гуманітарну роботу представництв НААУ за кордоном.

«Ми відкриті до співпраці з європейськими інституція і навіть я особисто готовий бути контактною особою в цьому процесі», - запевнив Валентин Гвоздій.

Також Валентин Гвоздій долучився до обговорення підготовки засідання групи експертів Ради Європи із захисту прав адвокатів на початку квітня у Страсбургу.

Нагадаємо, ССВЕ – професійна організація, яка представляє понад один мільйон адвокатів та юристів з країн-членів Ради Європи та ЄС. НААУ має статус спостерігача в цій організації.

Популярні новини

Видання

Сімейне право: новели законодавства та судова практика у 2024 році

У січні-березні 2024 року Верховна Рада внесла зміни у Закон України щодо забезпечення права військовослужбовців та інших осіб на біологічне батьківство (материнство), а Кабмін упорядкував питання виплати грошової компенсації за невикористані дні відпусток членам сімей військовослужбовців та поліцейських у разі їх загибелі.

16:07 Вт 21.05.24 1079

Cудова практика

Процесуальні строки в електронному суді: дайджест судової практики

Українське процесуальне законодавство сьогодні стрімко цифровізується. З упровадженням нових технологій учасникам відкриваються додаткові можливості пришвидшення і спрощення розгляду справ. Разом із тим, на практиці традиційно виникають різночитання.

15:18 Вт 21.05.24 1171

БПД

Межі діяльності адвоката БПД на окремій процесуальній дії…

Коли адвокат БПД викликається на розгляд клопотання про продовження строку запобіжного заходу, чи може він брати участь у розгляді заяви про відвід судді чи прокурора? Якщо ні, то обвинувачений залишиться без захисника.

13:52 Вт 21.05.24 1282

Навчання

Коучинг в адвокатурі: ноу-хау, яке допоможе професійному росту

Правила адвокатської етики визначають, що адвокат має постійно підвищувати свої професійні навички та знання. Одним із інструментів, який допоможе покращити продуктивність, ефективність та рівень стресостійкості, розвинути навички лідерства та досягти своїх кар'єрних цілей є коучинг.

14:23 Пн 20.05.24 3108

Дискусія

Як діяти, коли орган опіки і піклування не надсилає письмовий…

Сімейний кодекс України покладає, в тому числі на орган опіки та піклування, обов'язок подати письмовий висновок щодо розв'язання спору. Проте не рідко державний орган ігнорує це зобов’язання.

15:23 Пт 17.05.24 7584

Етика

Валентин Гвоздій: Чому адвокат не може свідчити проти свого клієнта

Коли адвокат без згоди клієнта розголошує довірену йому інформацію (наприклад, аби досягти угоди у кримінальному провадженні і зменшити собі покарання), це містить ознаки дисциплінарного правопорушення.

13:52 Пт 17.05.24 7539

Законодавство

На автотранспорті пропонується запровадити контрольні закупівлі -…

Сьогодні в держави відсутні дієві інструменти для контролю за ринком автомобільних пасажирських перевезень. Чимало послуг надаються з порушенням закону в частині оплати. Задокументувати рух грошей або регулярність надання послуг на маршруті досить складно.

18:43 Чт 16.05.24 8457

Дискусія

Проблеми повернення земельних ділянок у державну власність…

У спорах про повернення земельних ділянок у державну власність сформувалась судова практика, коли нерідко порушуються права власників цих земель. Як цього уникнути – досліджували під час круглого столу адвокати та судді.

16:18 Чт 16.05.24 9050

Вестник:№4 квітень 2024;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл