РАУ звернеться до СБУ з приводу фейку про відставку керівництва | НААУ

РАУ звернеться до СБУ з приводу фейку про відставку керівництва

Різне
14:00 Ср 16.03.22 3028 Переглядів
Версія для друку

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова скликала сьогодні, 16 березня 2022 року, засідання Ради адвокатів України.

У режимі відеоконференції РАУ ухвалила рішення звернутися до СБУ, Офісу Генерального прокурора, ДБР та Кіберполіції з приводу створення фейкової сторінки та публікації у мережі Фейсбук інформації про відставку Голови НААУ, РАУ Лідії Ізовітової та припинення повноважень складу РАУ.

Інформаційна провокація здійснена зранку 16 березня у мережі Фейсбук на фейковій сторінці, яка імітує офіційну сторінку НААУ, аби вводити аудиторію в оману.  

РАУ засудила створення і поширення цього фейку. Особливе обурення викликало те, що у воєнний час створювати і поширювати неправдиву інформацію про зупинку діяльності конституційного інституту адвокатури означає посилювати наративи про делегітимацію українських інституцій держави та громадянського суспільства, а також підняття сепаратистських настроїв.

Як відомо, Офіс Президента, правоохоронні органи та військові адміністрації неодноразово повідомляли про ворожі наміри поширити фейки про капітуляцію української влади, втечу міських голів, аби дестабілізувати окремі регіони, окремі інституції та країну в цілому. Застереження з приводу небезпеки поширення таких фейків та попередження про кримінальну відповідальність за їхнє створення неодноразово поширювалися офіційними каналами та ЗМІ.

Тобто, особи, причетні до створення фальшивих заяв щодо конституційного органу - адвокатури та причетні до їхнього поширення, свідомо сприяють інформаційній кампанії країни-агресора про неспроможність української держави і посилюють панічні настрої про втрату керованості країною. 

РАУ доручила Комітету захисту прав адвокатів при НААУ та Комітету з питань кібербезпеки встановити адвокатів, причетних до створення цього фейку та його поширення. Ідеться не лише про окремий пост, але і про роботу фейкової Фейсбук-сторінки під назвою «НААУ». Сторінка створена для поширення неправдивої і образливої інформації про адвокатуру та використовує елементи символіки НААУ, дизайну інформаційних матеріалів НААУ, фото і тексти з офіційного сайту НААУ.

РАУ вирішила звернутися до ВКДКА та КДКА регіонів  з метою притягнення адвокатів, причетних до цих інформаційних провокацій, до дисциплінарної відповідальності.

Популярні новини

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 632

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 2075

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 2327

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 3777

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13488

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 10991

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11050

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 12466

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл