Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - РАУ звернеться до СБУ з приводу фейку про відставку керівництва

РАУ звернеться до СБУ з приводу фейку про відставку керівництва

Адвокатура 14:00 Ср 16.03.22 2442 Переглядів Версія для друку

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова скликала сьогодні, 16 березня 2022 року, засідання Ради адвокатів України.

У режимі відеоконференції РАУ ухвалила рішення звернутися до СБУ, Офісу Генерального прокурора, ДБР та Кіберполіції з приводу створення фейкової сторінки та публікації у мережі Фейсбук інформації про відставку Голови НААУ, РАУ Лідії Ізовітової та припинення повноважень складу РАУ.

Інформаційна провокація здійснена зранку 16 березня у мережі Фейсбук на фейковій сторінці, яка імітує офіційну сторінку НААУ, аби вводити аудиторію в оману.  

РАУ засудила створення і поширення цього фейку. Особливе обурення викликало те, що у воєнний час створювати і поширювати неправдиву інформацію про зупинку діяльності конституційного інституту адвокатури означає посилювати наративи про делегітимацію українських інституцій держави та громадянського суспільства, а також підняття сепаратистських настроїв.

Як відомо, Офіс Президента, правоохоронні органи та військові адміністрації неодноразово повідомляли про ворожі наміри поширити фейки про капітуляцію української влади, втечу міських голів, аби дестабілізувати окремі регіони, окремі інституції та країну в цілому. Застереження з приводу небезпеки поширення таких фейків та попередження про кримінальну відповідальність за їхнє створення неодноразово поширювалися офіційними каналами та ЗМІ.

Тобто, особи, причетні до створення фальшивих заяв щодо конституційного органу - адвокатури та причетні до їхнього поширення, свідомо сприяють інформаційній кампанії країни-агресора про неспроможність української держави і посилюють панічні настрої про втрату керованості країною. 

РАУ доручила Комітету захисту прав адвокатів при НААУ та Комітету з питань кібербезпеки встановити адвокатів, причетних до створення цього фейку та його поширення. Ідеться не лише про окремий пост, але і про роботу фейкової Фейсбук-сторінки під назвою «НААУ». Сторінка створена для поширення неправдивої і образливої інформації про адвокатуру та використовує елементи символіки НААУ, дизайну інформаційних матеріалів НААУ, фото і тексти з офіційного сайту НААУ.

РАУ вирішила звернутися до ВКДКА та КДКА регіонів  з метою притягнення адвокатів, причетних до цих інформаційних провокацій, до дисциплінарної відповідальності.

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
№3-5 березень-травень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування