РАУ закликала адвокатів до взаємної підтримки та створила єдиний інформаційний центр
О 9:00 відбулося позачергове засідання Ради адвокатів України в режимі онлайн.
Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова на початку засідання закликала адвокатів зберігати спокій, а керівників органів адвокатського самоврядування – надати підтримку регіональним спільнотам і громадянам, які потребують професійної правничної допомоги.
«Ми нікуди не евакуйовуємося. Ми працюємо на місцях і залишаємося з нашими людьми. Сьогодні важко, тривожно. Я дуже прошу, щоб ми зберігали спокій. Ми розуміємо, що у нас є люди, яким ми допомагаємо і яким ми маємо надавати правову допомогу. Ми також маємо оберігати своїх дітей, батьків, дбати про власні сім’ї наших дітей наші родини батьків», - наголосила Лідія Ізовітова.
Вона також звернула увагу на те, що в ситуації воєнного стану необхідно користуватися офіційною інформацією та покладатися на дії державних інституцій, які спільно визначають політичні, військові та дипломатичні кроки для захисту України та безпеки громадян. «Треба остерігатися того, щоб певним галасом не нашкодити проведенню державної політики нашою владою», - акцентувала Голова НААУ, РАУ.
Заступник Голови НААУ, РАУ Олексій Кухар закликав адвокатів підтримувати одне одного «де б вони не опинилися і в якій країні вони б не опинилися».
РАУ ухвалила рішення створити єдиний інформаційний центр для адвокатів, який би консолідував інформацію про порушення їхніх прав та надавав точну інформацію з приводу безпекових ризиків. Функції комітету покладено на Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ. Телефон гарячої лінії комітету 067 692 44 43, пошта - zahistadvocat@gmail.com
Аналогічні інформаційні центри рекомендовано створили в областях.
Окрім того, Рада адвокатів України ухвалила рішення рекомендувати не притягати адвокатів до дисциплінарної відповідальності під час воєнного стану.
Популярні новини
Навчання
Як адвокату не згоріти на роботі: психологиня поділилася порадами
Війна та пов'язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.
Законодавство
Хто визначатиме доброчесність голови АРМА і за якими критеріями?
Непрозорі вимоги, підходи та механізми відбору кандидатів на посади голови та працівників Агентства з розшуку та менеджменту активів несуть у собі корупційні ризики.
Дискусія
Пріоритетне право на опіку: новий крок до захисту прав дітей і…
Запровадження механізмів завчасного визначення майбутніх опікунів забезпечить реалізацію прав та інтересів дітей, які залишилися без батьківського піклування, а також повнолітніх осіб, які можуть втратити дієздатність внаслідок психічних розладів чи інших обставин.
Законодавство
Втручання у діяльність адвоката: 5 аргументів «за» деталізацію…
Національна асоціація адвокатів України висловила підтримку проекту Закону № 12320 від 16.12.2024 про внесення змін до КУпАП, КК та КПК щодо забезпечення дотримання гарантій адвокатської діяльності».
Самоврядування
Сьогодні останній день сплати адвокатами внеску за 2025 рік
Згідно з п.2.5 Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 03.02.2017 №4, адвокати сплачують щорічні внески до 31 січня поточного року. Порушення порядку та строків сплати внесків є невиконанням рішення органу адвокатського самоврядування та відповідно вважається дисциплінарним проступком.
Законодавство
Рішення прийматиме управитель, а відповідатиме - власник…
З прийняттям арештованих активів в управління до управителя не мають переходити зобов’язання власника активів, які пов’язані зі здійсненням ним права власності.
Дискусія
Звільнення, переведення, перевірки: що змінилось у трудовому праві
Воєнний стан, який триває у країні вже майже три роки, суттєво вплинув на організацію трудових відносин, які законодавцю довелося адаптувати до нових умов. Але практику застосування нових законів безумовно формують суди.
Законодавство
Поняття сталкінгу має бути юридично визначеним, - Комітет НААУ
Запровадження в Україні кримінальної відповідальності за незаконне переслідування (сталкінг) має на меті імплементацію відповідних положень Стамбульської конвенції. Втім, пропонована диспозиція нової статті Кримінального кодексу містить деякі юридичні вади.