"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
РАУ закликала адвокатів до взаємної підтримки та створила єдиний інформаційний центр

О 9:00 відбулося позачергове засідання Ради адвокатів України в режимі онлайн.
Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова на початку засідання закликала адвокатів зберігати спокій, а керівників органів адвокатського самоврядування – надати підтримку регіональним спільнотам і громадянам, які потребують професійної правничної допомоги.
«Ми нікуди не евакуйовуємося. Ми працюємо на місцях і залишаємося з нашими людьми. Сьогодні важко, тривожно. Я дуже прошу, щоб ми зберігали спокій. Ми розуміємо, що у нас є люди, яким ми допомагаємо і яким ми маємо надавати правову допомогу. Ми також маємо оберігати своїх дітей, батьків, дбати про власні сім’ї наших дітей наші родини батьків», - наголосила Лідія Ізовітова.
Вона також звернула увагу на те, що в ситуації воєнного стану необхідно користуватися офіційною інформацією та покладатися на дії державних інституцій, які спільно визначають політичні, військові та дипломатичні кроки для захисту України та безпеки громадян. «Треба остерігатися того, щоб певним галасом не нашкодити проведенню державної політики нашою владою», - акцентувала Голова НААУ, РАУ.
Заступник Голови НААУ, РАУ Олексій Кухар закликав адвокатів підтримувати одне одного «де б вони не опинилися і в якій країні вони б не опинилися».
РАУ ухвалила рішення створити єдиний інформаційний центр для адвокатів, який би консолідував інформацію про порушення їхніх прав та надавав точну інформацію з приводу безпекових ризиків. Функції комітету покладено на Комітет захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ. Телефон гарячої лінії комітету 067 692 44 43, пошта - zahistadvocat@gmail.com
Аналогічні інформаційні центри рекомендовано створили в областях.
Окрім того, Рада адвокатів України ухвалила рішення рекомендувати не притягати адвокатів до дисциплінарної відповідальності під час воєнного стану.
Популярні новини

Навчання
Договір — не формальність: про що має знати майбутній адвокат
Як уникнути типових помилок у договорі, зокрема про надання правничої допомоги, коли адвокат несе не лише етичну, а й юридичну відповідальність? Які обов’язки варто прописати в угоді, а які — лишити поза її межами? І що має знати юрист ще до початку роботи адвокатом?

Анонс
У НААУ проведуть тиждень трудового права
З 28 квітня по 4 травня у Національній асоціації адвокатів України пройде п’ятий щорічний тиждень трудового права.

Законодавство
У спорах щодо витрат на дитину шаблонів доказування не існує –…
Коли дитина через свої особливості (розвиток здібностей, хвороба, каліцтво) потребує додаткових витрат, обовʼязок участі у цих витратах покладається на обох батьків. У разі спору розмір участі визначається судом з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Анонс
Проблеми експертного забезпечення адвокатської діяльності…
2 травня Національна асоціація адвокатів України у співпраці з провідними науково-дослідними інститутами судових експертиз проведе круглий стіл з питань експертного забезпечення адвокатської діяльності.

Гарантії діяльності
Комітет захисту прав адвокатів НААУ відповів на закиди щодо справи…
Публікації «Дзеркала тижня» про «адвокатів-хакерів» містять неправдиву інформацію, перекручення та маніпуляції що підривають авторитет інституту адвокатури. Вони є формою протиправного тиску на НААУ і можуть бути елементом замовної кампанії.

Гарантії діяльності
Україна посилить захист адвокатів: підписання Конвенції Ради…
Україна планує приєднатися до Конвенції Ради Європи щодо захисту прав адвокатів у травні. Це рішення стало актуальним на тлі справи НАБУгейт та інших порушень прав адвокатів.

Законодавство
Вибір чи обовʼязок? Зміни до СК щодо утримання пасинка чи падчерки…
Після шлюбу мачуха або вітчим фактично утримують дитину свого чоловіка чи дружини. Тому у ст. 268 Сімейного кодексу варто закріпити відповідний обов’язок на період шлюбу. Бо на практиці це відбувається і без норм закону.

Дискусія
Захист адвокатської діяльності: стартувала серія воркшопів від…
У системі правосуддя адвокат має бути незалежним захисником, але на практиці дедалі частіше стає обʼєктом тиску, переслідувань і дискредитації. Обшуки в офісах, вимоги розголошення таємниці, інформаційні атаки — такі способи впливу стають новою реальністю для професії.