"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ та Департамент з питань виконання кримінальних покарань підписали Меморандум про співпрацю



9 лютого 2022 року Національна асоціація адвокатів України та Департамент з питань виконання кримінальних покарань при Міністерстві юстиції України уклали Меморандум про співробітництво. Документ скріпили підписами Начальник Департаменту Сергій Гречанюк та Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова.
Сторони домовились про співпрацю, обмін інформацією і досвідом, а також підвищення рівня правової допомоги, що надається адвокатами, та зміцнення ролі і авторитету адвокатури та Державної кримінально-виконавчої служби України у суспільстві.
Документ передбачає впровадження міжнародних стандартів та передового досвіду у сфері дотримання прав людини і громадянина шляхом посилення співпраці, досягнення спільних цілей і завдань Департаменту та НААУ на засадах об’єднання спільних можливостей.
У межах меморандуму Департамент з питань виконання кримінальних покарань та НААУ сприятимуть створенню належних умов для забезпечення реалізації засудженими, особами, узятими під варту, їхніх прав і законних інтересів, зокрема, права на отримання своєчасної та професійної правової допомоги.
Окремим напрямом діяльності буде розборка спільних пропозицій і рекомендацій щодо проектів законів та інших нормативно-правових актів, державних програм, планів дій тощо.
Планується проведення спільних проектів з тематики, що становить взаємний інтерес, а також сприяння обміну інформацією з відповідних питань.
Під час зустрічі Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова, Керівник Секретаріату НААУ Вадим Красник, Голова Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності НААУ Володимир Клочков, Секретар РАУ Ігор Колесников, Начальник Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Сергій Гречанюк, заступник начальника Департаменту В"ячеслав Руденко, Начальник відділу режиму, нагляду і безпеки установ виконання покарань Управління Державної кримінально-виконавчої служби України Сергій Чабанюк обговорили умови імплементації меморандуму та шляхи реалізації спільних цілей і завдань.
Популярні новини

Cудова практика
Військовий облік, бронювання та мобілізація: огляд судової практики
З моменту повномасштабного вторгнення законодавство у сфері мобілізації неодноразово змінювалося. Тож застосування старих і нових норм постійно викликає запитання. Що вважати належним оповіщенням? Коли повістка вважається врученою? Чи достатньо повідомлення у Viber? Чи можна виїхати з місця проживання без погодження з ТЦК?

Законодавство
НААУ про зміни до закону про АРМА: умови для виконання рішень суду…
Аби посилити інституційну спроможність Агентства з розшуку та менеджменту активів, у Верховній Раді запропонували внести низку змін до профільного закону. Відповідний проект №12374-д від 10.02.2025 вже пройшов перше читання, але потребує доопрацювання.

БПД
Подав заяву про припинення доручення БПД - повідом клієнта, - проект
Якщо адвокат звернувся до регіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги із заявою про припинення дії отриманого раніше доручення, він має поінформувати про це свого клієнта.

Дискусія
Проект Трудового кодексу: що зміниться для роботодавців і…
Проект нового Трудового кодексу України покликаний модернізувати трудове законодавство, адаптувати його до сучасних умов ринку праці та європейських стандартів. Однак, низка положень викликає питання як серед юристів, так і серед роботодавців і працівників.

Гарантії діяльності
«Конвенція посилить якість захисту людини від кримінального…
Нещодавно Рада Європи ухвалила Конвенцію про захист професії адвоката — міжнародний договір, що гарантує незалежність, безпеку та самоврядність адвокатів. Останні називають його ключовим кроком для зміцнення верховенства права. Але що це означає на практиці, чому конвенція має надзвичайну цінність, — на ці та інші питання ведучого «Факти ICTV» відповів заступник голови НААУ, РАУ Валентин ГВОЗДІЙ.

Навчання
Як адвокату впоратися з тривожністю: поради від психолога
Адвокатська діяльність в умовах війни передбачає високе емоційне навантаження, постійний стрес і невизначеність. Тривожність стає супутником багатьох правників, впливаючи на концентрацію, ухвалення рішень і загальне самопочуття. Як розпізнати тривожний стан, навчитися з ним працювати та розвинути психологічну стійкість?

Гарантії діяльності
Українська адвокатура формує світові стандарти правозахисту, -…
Лідерство України в підготовці Конвенції Ради Європи про захист професії адвоката підтверджує високий рівень розвитку правової культури нашої держави, розуміння ключової ролі адвокатури в утвердженні прав людини та принципів демократії.

Різне
«Натхнення» в адвокатурі: коли право зустрічається з мистецтвом
У рамках мистецького проекту «Advocacy Art» у Національній асоціації адвокатів України з 3 до 14 березня пройшла виставка художніх робіт адвокатів «Натхнення».