НААУ не підтримує проект постанови «Про внесення змін до правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту»

За ініціативи Комітету з транспортного права НААУ здійснила правовий аналіз проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» і дійшла висновку, що цей проект порушує принципи послідовності державної регуляторної політики та свободи договору між автостанцією і перевізником.
У пояснювальній записці до проекту йдеться про те, що його реалізація сприятиме підвищенню стандартів безпеки та комфорту на автомобільному транспорті, дозволить забезпечити баланс інтересів держави та суб’єктів господарювання, що надають послуги з перевезення пасажирів на автомобільному транспорті та автостанційного обслуговування.
Проте, аналізуючи проект, НААУ дійшла висновку, що запропоновані зміни жодним чином не сприяють підвищенню стандартів безпеки та комфорту на автомобільному транспорті.
На думку НААУ, держава не може втручатись у свободу договору між суб’єктами господарювання, якими є автостанції та перевізники.
Запропоновані зміни можуть призвести до закриття автостанцій у малих містах, підвищення цін на послуги, які надає автостанція, зниження якості надаваних послуг через зменшення їх кількості, а в довгостроковій перспективі – недовіри громадян і суб’єктів господарювання до держави через непослідовність регуляторної політики. З огляду на це НААУ рекомендує зняти проект з розгляду.
До опрацювання проекту постанови КМУ також долучився Голова Комітету з адміністративного права та процесу НААУ Юрій Бауман.
Більш детально з правовою позицією НААУ можна ознайомитися за посиланням.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Гарантії діяльності
Електронка чи папір? Як суди вестимуть справи після 18 жовтня
Із впровадженням в обов’язковості ведення учасниками проваджень електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, постають питання подальшої форми ведення справ (електронна або паперова), а також внесення відповідних змін до інструкцій з діловодства в судах України.

Законодавство
Адвокати не з’являються у засідання: хто винен і що робити?
Коли захисники, обрані обвинуваченими, не ходять у судові засідання, суддя постановляє ухвалу, якою доручає системі БПД призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття.

Законодавство
Передача БЕБ справ про шахрайство у банківській сфері недоцільна, -…
Аби покращити статистику розкриття злочинів, пов’язаних із шахрайськими схемами викрадення коштів з банківських рахунків, Верховній Раді пропонують унести деякі зміни до КПК та інших законів. Втім, ці зміни навряд позитивно позначаться на якості розслідувань.

Взаємодія
Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…
Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

Підтримка
Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів
Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

Анонс
Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі
Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

Законодавство
Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…
Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

Дискусія
Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)
Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.