У НААУ обговорили особливості законодавчого врегулювання процедури направлення адвокатських запитів до приватних виконавців
У НААУ відбулося засідання Комітету з питань примусового виконання рішень, у якому взяв участь представник секретаріату Асоціації приватних виконавців України Костянтин Коломойцев.
Під час засідання учасниками було розглянуто питання щодо конкуренції правових норм двох законів, а саме «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» і «Про виконавче провадження», при направленні адвокатських запитів до приватних виконавців.
Так, Закон України «Про виконавче провадження» зобов’язує адвоката для підтвердження своїх повноважень надавати витяг з договору, в якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих дій як представника сторони виконавчого провадження. Така позиція суперечить Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», відповідно до якого вимагати від адвоката подання разом з адвокатським запитом інших документів забороняється.
Отримуючи адвокатський запит, оформлений відповідно до вимог статті 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», приватні виконавці відмовляють у його задоволенні через недотримання вимог Закону України «Про виконавче провадження».
На обґрунтування своєї позиції приватні виконавці посилаються на положення абзацу 2 частини 4 статті 16 Закону України «Про виконавче провадження», за якими повноваження адвоката як представника посвідчуються ордером, дорученням органу чи установи, що уповноважені законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором про надання правової допомоги. До ордера обов’язково додається витяг з договору, в якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих дій як представника сторони виконавчого провадження. Витяг засвідчується підписами сторін договору.
Костянтин Коломойцев під час свого виступу окреслив позицію спільноти приватних виконавців щодо врегулювання питання надання останніми відповідей на адвокатські запити. За його словами приватні виконавці розглядають право на подання адвокатського запиту через призму права представництва у ньому. Так, у частині правил подання запиту адвокатом існує конкуренція правових норм двох законів: «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» і «Про виконавче провадження», яка вирішується не на користь профільного закону адвокатури.
За результатами обговорення профільним Комітетом НААУ було прийнято рішення про направлення до Ради адвокатів України листа з проханням посприяти вжиттю заходів щодо недопущення порушень прав адвокатів і внесення змін до статті 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» і частини 4 статті 16 Закону України «Про виконавче провадження».
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Самоврядування
Голова ВКДКА С. Вилков склав повноваження
Рада адвокатів України задовольнила заяву Сергія Вилкова про складення повноважень голови Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури.
Самоврядування
Ми знаємо ціну нашої самоврядності: Л.Ізовітова привітала із…
17 листопада 2024 року Національній асоціації адвокатів України як професійній організації, що обʼєднала всіх адвокатів України, виповнюється 12 років.
Законодавство
Необхідно прописати підстави віднесення ГО до ветеранського, -…
Будь-яке громадське об’єднання, визначивши у своїх статутних документах відповідну мету діяльності, стане ГО ветеранів війни та відповідно отримує право на визначені законом пільгові умови діяльності.
Cудова практика
Чи можна отримати відстрочку від призову через адвокатський запит, -…
Одним із видів адвокатської діяльності є представництво, що полягає в забезпеченні реалізації прав і обов’язків клієнта, в тому числі у державних органах. Чи може адвокатський запит до ТЦК замінити особисте звернення військовозобовʼязаного?
Захист військових
Військові кримінальні правопорушення: види, особливості…
Кримінальна відповідальність за військові кримінальні правопорушення встановлена Розділом ХІХ «Кримінальні правопорушення проти встановленого порядку несення військової служби» Кримінального кодексу.
Євроінтеграція
Тінь розсіюється після справжнього дослідження, - Л.Ізовітова про…
Тіньовий звіт коаліції громадських організацій про стан справ в Україні та звіт Єврокомісії, які містять розділи про адвокатуру, були підготовлені без участі НААУ – єдиної в Україні професійної організації адвокатів. Тому існує сумнів у об’єктивності та достовірності поданої інформації.
За кордоном
Перспективи отримання пенсії українцями, які працюють на Кіпрі
Після початку повномасштабного вторгнення близько двадцяти тисяч українців виїхали до Республіки Кіпр, отримали там статус тимчасового захисту та влаштувався на роботу. Чи буде зараховуватися страховий стаж для призначення пенсії?
Анонс
В Україні визначать молодих правників року у 15-ти номінаціях
Аби підтримати талановиту молодь, професійне зростання та престиж праці Рада молодих юристів України проводить Всеукраїнський щорічний конкурс «Молодий правник року» за підсумками 2023 року.