У НААУ обговорили особливості законодавчого врегулювання процедури направлення адвокатських запитів до приватних виконавців
У НААУ відбулося засідання Комітету з питань примусового виконання рішень, у якому взяв участь представник секретаріату Асоціації приватних виконавців України Костянтин Коломойцев.
Під час засідання учасниками було розглянуто питання щодо конкуренції правових норм двох законів, а саме «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» і «Про виконавче провадження», при направленні адвокатських запитів до приватних виконавців.
Так, Закон України «Про виконавче провадження» зобов’язує адвоката для підтвердження своїх повноважень надавати витяг з договору, в якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих дій як представника сторони виконавчого провадження. Така позиція суперечить Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», відповідно до якого вимагати від адвоката подання разом з адвокатським запитом інших документів забороняється.
Отримуючи адвокатський запит, оформлений відповідно до вимог статті 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», приватні виконавці відмовляють у його задоволенні через недотримання вимог Закону України «Про виконавче провадження».
На обґрунтування своєї позиції приватні виконавці посилаються на положення абзацу 2 частини 4 статті 16 Закону України «Про виконавче провадження», за якими повноваження адвоката як представника посвідчуються ордером, дорученням органу чи установи, що уповноважені законом на надання безоплатної правової допомоги, або договором про надання правової допомоги. До ордера обов’язково додається витяг з договору, в якому зазначаються повноваження адвоката як представника або обмеження його прав на вчинення окремих дій як представника сторони виконавчого провадження. Витяг засвідчується підписами сторін договору.
Костянтин Коломойцев під час свого виступу окреслив позицію спільноти приватних виконавців щодо врегулювання питання надання останніми відповідей на адвокатські запити. За його словами приватні виконавці розглядають право на подання адвокатського запиту через призму права представництва у ньому. Так, у частині правил подання запиту адвокатом існує конкуренція правових норм двох законів: «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» і «Про виконавче провадження», яка вирішується не на користь профільного закону адвокатури.
За результатами обговорення профільним Комітетом НААУ було прийнято рішення про направлення до Ради адвокатів України листа з проханням посприяти вжиттю заходів щодо недопущення порушень прав адвокатів і внесення змін до статті 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» і частини 4 статті 16 Закону України «Про виконавче провадження».
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.