Регулювання віртуальних активів в Україні з огляду на новий профільний закон № 3637 | НААУ

Регулювання віртуальних активів в Україні з огляду на новий профільний закон № 3637

Законодавство
18:13 Вт 21.12.21 2331 Переглядів
Версія для друку

16 грудня у НААУ відбувся круглий стіл на тему «Регулювання віртуальних активів по-українськи. Плюси та мінуси нового закону». Ініціатором заходу виступив Комітет з IT-права.

Обговорення цієї теми зумовлене тим, що на початку вересня депутати Верховної Ради України проголосували за прийняття законопроекту № 3637 «Про віртуальні активи». Однак документ був ветований президентом та повернутий до парламенту із його пропозиціями. Незважаючи на той факт, що закон досі не підписаний Головою держави, фахівці впевнені – розвиток ринку цифрових валют в Україні не зупиниться.

Під час заходу фахівці сфери ІТ-права, Голова Комітету з ІТ-права Артем Афян та член ради Комітету адвокатської практики Станислав Борис, обговорили основні складові Закону України «Про віртуальні активи», його плюси та мінуси, оцінили поточну ситуацію на ринку віртуальних активів і дали свої прогнози щодо майбутнього криптовалюти в Україні. З їхніх слів, цей закон є лише базою та першим кроком на шляху легалізації віртуальних активів в Україні, за ним слідкуватимуть зміни до законодавства та прийняття низки підзаконних актів. Загалом із цим законом Україна увійшла до досить невеликої кількості країн, які мають профільне законодавство.

Також адвокати розповіли про особливості захисту прав клієнтів у справах, де фігурують віртуальні активи, та з якими складностями доводиться стикатися адвокату, захищаючи клієнта.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Гарантії діяльності

Електронка чи папір? Як суди вестимуть справи після 18 жовтня

Із впровадженням в обов’язковості ведення учасниками проваджень електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, постають питання подальшої форми ведення справ (електронна або паперова), а також внесення відповідних змін до інструкцій з діловодства в судах України.

10:27 Пт 29.09.23 5109

Законодавство

Адвокати не з’являються у засідання: хто винен і що робити?

Коли захисники, обрані обвинуваченими, не ходять у судові засідання, суддя постановляє ухвалу, якою доручає системі БПД призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття.

14:20 Чт 28.09.23 3857

Законодавство

Передача БЕБ справ про шахрайство у банківській сфері недоцільна, -…

Аби покращити статистику розкриття злочинів, пов’язаних із шахрайськими схемами викрадення коштів з банківських рахунків, Верховній Раді пропонують унести деякі зміни до КПК та інших законів. Втім, ці зміни навряд позитивно позначаться на якості розслідувань.

10:31 Чт 28.09.23 3373

Взаємодія

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…

Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

18:45 Вт 26.09.23 3384

Підтримка

Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів

Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

14:46 Вт 26.09.23 3740

Анонс

Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі

Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

11:17 Вт 26.09.23 5055

Законодавство

Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…

Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

14:00 Пн 25.09.23 4468

Дискусія

Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)

Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.

16:22 Пт 22.09.23 2106

Вестник:№7-8 липень-серпень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл