"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Регулювання віртуальних активів в Україні з огляду на новий профільний закон № 3637

16 грудня у НААУ відбувся круглий стіл на тему «Регулювання віртуальних активів по-українськи. Плюси та мінуси нового закону». Ініціатором заходу виступив Комітет з IT-права.
Обговорення цієї теми зумовлене тим, що на початку вересня депутати Верховної Ради України проголосували за прийняття законопроекту № 3637 «Про віртуальні активи». Однак документ був ветований президентом та повернутий до парламенту із його пропозиціями. Незважаючи на той факт, що закон досі не підписаний Головою держави, фахівці впевнені – розвиток ринку цифрових валют в Україні не зупиниться.
Під час заходу фахівці сфери ІТ-права, Голова Комітету з ІТ-права Артем Афян та член ради Комітету адвокатської практики Станислав Борис, обговорили основні складові Закону України «Про віртуальні активи», його плюси та мінуси, оцінили поточну ситуацію на ринку віртуальних активів і дали свої прогнози щодо майбутнього криптовалюти в Україні. З їхніх слів, цей закон є лише базою та першим кроком на шляху легалізації віртуальних активів в Україні, за ним слідкуватимуть зміни до законодавства та прийняття низки підзаконних актів. Загалом із цим законом Україна увійшла до досить невеликої кількості країн, які мають профільне законодавство.
Також адвокати розповіли про особливості захисту прав клієнтів у справах, де фігурують віртуальні активи, та з якими складностями доводиться стикатися адвокату, захищаючи клієнта.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.