У НААУ інспектори РБО розказали лайфхаки, як не допустити включення платників податків до переліків ризикових
За ініціативою Комітету з питань митного та податкового права 05 жовтня в НААУ відбувся вебінар на тему «Практика РБО: реєстрація податкових накладних».
Спікери:
Володимир Забудський та Василь Суховий – інспектори Ради бізнес-омбудсмена;
Ірина Нараєвська, член Комітету з питань митного та податкового права НААУ.
Модерували захід Яків Воронін – Голова Комітету з питань митного та податкового права НААУ та Ірина Станіславська – директорка з комунікацій РБО.
Василь Суховий зазначив, що станом на 01.10.2021 Рада бізнес-омбудсмена отримала 9589 скарг підприємців, близько чверті з яких стосувалися роботи системи моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, а саме:
- зупинення реєстрації ПН/РК;
- неврахування таблиць даних;
- включення до переліків ризикових платників податків;
- невиконання судових рішень щодо реєстрації податкових накладних.
Василь підкреслив, що у випадку зупинення реєстрації ПН/РК звертатися до РБО по допомогу необхідно перед поданням скарги до центральної комісії ГУ ДПС, але після того, як ви отримали відмову від регіональної комісії.
За даними ДПС, наразі в Україні у переліках ризикових знаходиться від 30 до 50 тис. платників ПДВ. Володимир Забудський систематизував фактори, які сприяють включенню платників податків до переліків ризикових:
- недостатня податкова віддача з ПДВ та податку на прибуток, від'ємне значення ПДВ “без поважних причин”;
- недостатньо працівників та ОЗ, низький рівень заробітних плат;
- сумнівний ПДВ-кредит “на вході”;
- “Підозріле” накопичення запасів;
- непорозуміння з податковими органами стосовно запитів, зустрічних звірок, допуску до перевірок.
Одним із варіантів вирішення проблеми поряд з можливістю неодноразових звернень про перегляд ризиковості (п. 6 Порядку № 1165) є залучення Ради бізнес-омбудсмена. За статистикою 49,2% справ з цього предмета закривається успішно за участю РБО.
Іншою проблемою, яку виокремив інспектор, є невиконання судових рішень, які зобов’язують податкові органи зареєструвати податкові накладні. Станом на початок серпня 2021 року на супроводженні ДПС знаходилося 13,3 тис. справ, у т.ч. 5,1 тис. на стадії виконання. Володимир розповів про такі причини затримки виконання судових рішень, з якими на практиці стикається РБО:
- суд не направив рішення;
- описки у судових рішеннях;
- неналежний відповідач;
- немає зобов'язання зареєструвати;
- подані з порушенням строку, повторні апеляції;
- анулювання реєстрації платника ПДВ.
За статистикою 93,1% справ з цього предмета закривається успішно за участю РБО.
Запис події можна переглянути за посиланням.
Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Гарантії діяльності
Правнича допомога при мобілізації: у ТЦК проблем не бачать
Військова влада запевняє, що навчальний центр або розподільчий пункт – це не місце позбавлення волі. Туди є нормальний (з урахуванням режиму) допуск, в тому числі для адвокатів. Але практика свідчить про зворотне.
Законодавство
Обовʼязкова евакуація дітей: про що забув Кабмін
Евакуація у примусовий спосіб дітей за рішенням адміністрацій з населених пунктів, які розташовані на територіях активних та можливих воєнних (бойових) дій, ускладнена негативним ставленням до цього батьків.
Гарантії діяльності
Побиття адвокатки у Харкові: що відомо про інцидент у приміщенні ВЛК
Коли адвокатка почала фіксувати порушення прав її клієнта у приміщенні військово-лікарської комісії, захисницю випхали з приміщення, застосувавши фізичну силу, а також викинули речі. Інцидентом зацікавилися у Верховній Раді, а Омбудсман узяв кейс під особистий контроль.
Cудова практика
Суд визнав винним одного із керівників ФГВФО, що ігнорував…
Київський апеляційний суд визнав заступника директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів фізичних осіб винним у неправомірній відмові в наданні інформації за запитом адвоката. Чиновник спробував «відплатити» через КДКА, але марно.
Призначення
Молодіжний комітет НААУ отримав нового очільника
Головою Молодіжного комітету Національної асоціації адвокатів України – UNBA NextGen, який опікується питаннями забезпечення розвитку адвокатури України з погляду тяглості поколінь, сприяння кар’єрному зростанню молодих адвокатів, призначено Ігоря Андрєєва.
Дискусія
В Україні зʼявиться перелік терористичних організацій: як це вплине…
З метою забезпечення національної безпеки та попередження, виявлення і припинення терористичної діяльності в Україні сформують та вестимуть перелік терористичних організацій (груп).
Законодавство
Ключові зміни цивільного законодавства за 2024 рік зібрали в огляді
Відкриття та оформлення спадщини, корпоративне управління, аграрні ноти, малозначні спори, протидія домашньому насильству, судовий контроль за виконанням рішень - ці та інші питання були у фокусі уваги законодавця в 2024 році.
Самоврядування
Внесок адвоката 2025: як платити
Адвокати України до 31 січня мають сплатити щорічний внесок на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування. Він традиційно становить один прожитковий мінімум для працездатних осіб (3028 грн.). У 2025 році змінився розподіл адвокатського внеску.