Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ започаткувала щорічну традицію проведення «Tax and customs law days»

НААУ започаткувала щорічну традицію проведення «Tax and customs law days»

Адвокатура 10:54 Пт 08.10.21 655 Переглядів Версія для друку

У Національній асоціації адвокатів України за ініціативою Комітету податкового та митного права відбувся «Tax and customs law days».

Захід розпочався вітальними словами Якова Вороніна, Голови Комітету з питань митного та податкового права НААУ. Після привітання Яків розповів про особливості оскарження податкового повідомлення-рішення під час карантину. У процесі доповіді було досліджено підстави, які б дозволяли платникам податків застосовувати наслідки порушення податковим органом строків розгляду скарги платника податків. І, як наслідок, розраховувати на автоматичне задоволення скарги відповідно до статті 56 Податкового кодексу України.

Ганна Леус розповіла, у яких випадках митним органом приймається рішення про коригування митної вартості товарів; про підстави, за яких митна вартість вважається неправильно визначеною декларантом, а заявлені відомості – неповними (недостовірними); порядок випуску товару у вільний обіг і нюанси оскарження рішення про коригування митної вартості та картки відмови в прийнятті митної декларації.

Під час виступу Ірина Кальницька розповіла про постійні представництва та навела приклади можливих ризиків присутності нерезидента в Україні. Зокрема, ішлося про новації щодо визначення поняття «постійне представництво», а також проблемні аспекти обліку та сплати податку нерезидентом.

Олена Сулима, зі свого боку, розповіла про окремі аспекти оскарження рішень контролюючих органів у судовому порядку, звернула увагу на нові підходи у визначенні строків звернення до суду, обов’язок доказування, а також на важливість обрання належного способу захисту прав у податкових спорах з огляду на останню практику Верховного Суду.

У виступі Ірина Нараєвська висвітлила проблемні питання зупинення реєстрації податкових накладних. Поділилася практичним досвідом щодо їх вирішення в адміністративному та судовому порядках.

З 01 вересня 2021 р. розпочався період подання спеціальних добровільних декларацій у рамах «податкової аміністії», запровадженої Законом України від 15.07.2021 № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету». До 21 квітня 2022 р. Кабінет Міністрів України має розробити та внести на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо посилення контролю за повнотою оподаткування доходів фізичних осіб. Плюсам, мінусам та ризикам такого декларування був присвячений виступ адвоката Дмитра Юровського.

Запис події можна переглянути за посиланням.

Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2021 - Вісник;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування