НААУ започаткувала щорічну традицію проведення «Tax and customs law days» | НААУ

НААУ започаткувала щорічну традицію проведення «Tax and customs law days»

Різне
10:54 Пт 08.10.21 1016 Переглядів
Версія для друку

У Національній асоціації адвокатів України за ініціативою Комітету податкового та митного права відбувся «Tax and customs law days».

Захід розпочався вітальними словами Якова Вороніна, Голови Комітету з питань митного та податкового права НААУ. Після привітання Яків розповів про особливості оскарження податкового повідомлення-рішення під час карантину. У процесі доповіді було досліджено підстави, які б дозволяли платникам податків застосовувати наслідки порушення податковим органом строків розгляду скарги платника податків. І, як наслідок, розраховувати на автоматичне задоволення скарги відповідно до статті 56 Податкового кодексу України.

Ганна Леус розповіла, у яких випадках митним органом приймається рішення про коригування митної вартості товарів; про підстави, за яких митна вартість вважається неправильно визначеною декларантом, а заявлені відомості – неповними (недостовірними); порядок випуску товару у вільний обіг і нюанси оскарження рішення про коригування митної вартості та картки відмови в прийнятті митної декларації.

Під час виступу Ірина Кальницька розповіла про постійні представництва та навела приклади можливих ризиків присутності нерезидента в Україні. Зокрема, ішлося про новації щодо визначення поняття «постійне представництво», а також проблемні аспекти обліку та сплати податку нерезидентом.

Олена Сулима, зі свого боку, розповіла про окремі аспекти оскарження рішень контролюючих органів у судовому порядку, звернула увагу на нові підходи у визначенні строків звернення до суду, обов’язок доказування, а також на важливість обрання належного способу захисту прав у податкових спорах з огляду на останню практику Верховного Суду.

У виступі Ірина Нараєвська висвітлила проблемні питання зупинення реєстрації податкових накладних. Поділилася практичним досвідом щодо їх вирішення в адміністративному та судовому порядках.

З 01 вересня 2021 р. розпочався період подання спеціальних добровільних декларацій у рамах «податкової аміністії», запровадженої Законом України від 15.07.2021 № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету». До 21 квітня 2022 р. Кабінет Міністрів України має розробити та внести на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо посилення контролю за повнотою оподаткування доходів фізичних осіб. Плюсам, мінусам та ризикам такого декларування був присвячений виступ адвоката Дмитра Юровського.

Запис події можна переглянути за посиланням.

Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Гарантії діяльності

Ототожнення адвоката з клієнтом: хто відповідальний?

Починаючи від злочинів проти статевої свободи неповнолітніх і закінчуючи воєнними злочинами, особи, які підозрюються у їх вчиненні, майже ніколи не укладають договорів про надання правничої допомоги з адвокатами.

11:43 Пт 29.03.24 264

БПД

В Омбудсмана занепокоєні станом системи БПД

Секретаріат Уповноваженого ВР з прав людини готовий долучитися до опрацювання розроблених у Національній асоціації адвокатів України пропозицій змін до нормативно-правових актів, які покращать стан функціонування системи безоплатної правничої допомоги.

18:54 Чт 28.03.24 1331

Анонс

Українських адвокатів запрошують на стажування до Німеччини

Молоді українські адвокати, які спеціалізуються у сфері цивільного, комерційного та економічного права, мають змогу взяти участь у програмі стажування в Німеччині. Її проводить Фонд міжнародної правової співпраці (IRZ) спільно з Федеральною палатою адвокатів та Німецькою спілкою адвокатів.

13:42 Чт 28.03.24 1733

БПД

Зупинення кримінального провадження блокує виплати адвокатам БПД…

В разі зупинення кримінального провадження надання правничої допомоги підозрюваному фактично припиняється, оскільки в ній немає безпосередньої потреби. Втім, у Законі «Про безоплатну правничу допомогу» відповідна підстава для припинення надання безоплатної вторинної правничої допомоги відсутня.

17:34 Ср 27.03.24 3021

Гарантії діяльності

Коли суди ігнорують гарантію вільного вибору захисника

Якщо захист в кримінальному провадженні є успішним, сторона обвинувачення інколи намагається за підтримки суду «підмінити» захисника в окремих процесуальних діях. Для цього призначаються адвокати системи БПД.

14:23 Вт 26.03.24 4594

За кордоном

Оформлення паспортів за кордоном: про що варто знати українцям?

Через воєнні дії в Україні понад 180 тисяч українських громадян перебувають на території Великої Британії. Консульства України в цій країні надають всіляку підтримку українцям, в тому числі, і в оформленні паспортів.

13:08 Вт 26.03.24 4854

Взаємодія

Омбудсман за підтримки НААУ надаватиме правничу допомогу –…

Пілотний проект із надання професійної правничої допомоги громадянам п’яти регіонів України започаткували в Офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

10:17 Вт 26.03.24 4078

Гарантії діяльності

Адвокати знайшли порушення гарантій захисту у процедурі in absentia

З початком повномасштабного вторгнення істотно зросла кількість злочинів проти основ національної безпеки. Оскільки підозрювані частіше за все знаходяться за межами України, розслідування здійснюється in absentia із залученням адвокатів системи БПД.

15:42 Пн 25.03.24 4713

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл