"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
В Україні – майже 62 тисячі адвокатів

Лише за три літні місяці лави адвокатури поповнили 854 адвоката.
Станом на 1 вересня 2021 року в Єдиному реєстрі адвокатів України зареєстровано 61 802 адвоката. З них – 45 659 реально діючих.
Про це повідомив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час засідання Ради адвокатів України 10-11 вересня 2021 року у місті Чернівці.
«Наша організація стає сильнішою, коли нас стає більше, і з нами рахуються. У нас немає мети наганяти чисельність організації – все це відбувається природнім шляхом. Люди обирають професію адвоката і це дуже добре», - зазначив Валентин Гвоздій.
Він відзначив і те, що останнім часом стрімко зросла чисельність реєстрацій адвокатів у особистому кабінеті. Так, майже за рік, з листопада 2020 року, кількість осіб, які користуються цим сервісом збільшилась на понад 5,5 тисяч: з 23 869 до 29 396 адвокатів.
«З 45 тисяч реально діючих адвокатів майже 30 тисяч зареєстровані онлайн – це величезний успіх. Ще в 2013-2014 роках багато хто з адвокатів не мав навіть електронної пошти, а тепер всі онлайн, і в дуже короткий термін. Ми продовжуємо роботу над цим», - зазначив заступник Голови НААУ, РАУ.
Водночас, залишається невтішною статистика щодо гендерного розподілу. Як і раніше, в адвокатурі більше чоловіків ніж жінок – 61,8% проти 38,2%.
«Ми працюємо над цим. Як ви бачите, у нас активізував роботу Комітет з питань гендерної політики, щоб популяризувати професію адвоката серед молодих студентів-жінок. Багато бояться йти у професію, тому що асоціюють її з СІЗО, криміналом, тюрмою. Наша мета - розповісти, що це не так і є багато інших видів правової допомоги. Крім того, ми працюємо над тим, щоб більше жінок брали участь у роботі органів адвокатського самоврядування, адже гендерний баланс є запорукою нормальної, здорової роботи будь-якої організації у суспільстві і ми цьому приділяємо велику увагу», - підкреслив Валентин Гвоздій.
Популярні новини

Навчання
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…
Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

Анонс
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025
Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.

За кордоном
Адвокатів, які бездумно застосували ШІ, оштрафували у США
Кількість випадків, коли адвокати використовують штучний інтелект без належної перевірки, зростає. Суддів ця тенденція лякає, оскільки галюцинації ШІ можуть потрапити до судових рішень.

Гарантії діяльності
Офісу Генпрокурора нагадали про незаконність обшуків у адвокатів…
Хоча обшук житла має проводитися лише за вмотивованим рішенням суду, закон передбачає невідкладні випадки, коли слідчий, дізнавач чи прокурор можуть увійти до володіння особи до постановлення ухвали слідчого судді. Цим винятком із правила правоохоронці часто зловживають.

Законодавство
Шість місяців від моменту загрози: варто уточнити зміни до ЦК щодо…
Розкриття змісту конкретних обставин, наявність яких надає суду підстави для застосування не дворічного, а шестимісячного строку для оголошення зниклого безвісти в умовах воєнних дій померлим, убачається правильним.

Анонс
Триває збір заявок на другий літературний конкурс серед адвокатів
У Національній асоціації адвокатів України збирають заявки на другий всеукраїнський конкурс «Мовою прози», який покликаний виявити творчо обдарованих адвокатів та популяризувати їх мистецькі твори.

Гарантії діяльності
РАУ вимагає перевірити справжність листа СБУ про «небезпечну»…
Рада адвокатів України звернеться до голови Служби безпеки України Василя Малюка з приводу перевірки інформації про «негативні тенденції інституту адвокатури», яка поширюється від імені СБУ деякими медіа.

Законодавство
Більше штрафів – більше ризиків: адвокати оцінили зміни у сфері…
Саме лише посилення відповідальності за порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду, хоча і сприятиме збереженню природних ресурсів, водночас не усуває існуючих корупційних ризиків.