В Україні – майже 62 тисячі адвокатів
Лише за три літні місяці лави адвокатури поповнили 854 адвоката.
Станом на 1 вересня 2021 року в Єдиному реєстрі адвокатів України зареєстровано 61 802 адвоката. З них – 45 659 реально діючих.
Про це повідомив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час засідання Ради адвокатів України 10-11 вересня 2021 року у місті Чернівці.
«Наша організація стає сильнішою, коли нас стає більше, і з нами рахуються. У нас немає мети наганяти чисельність організації – все це відбувається природнім шляхом. Люди обирають професію адвоката і це дуже добре», - зазначив Валентин Гвоздій.
Він відзначив і те, що останнім часом стрімко зросла чисельність реєстрацій адвокатів у особистому кабінеті. Так, майже за рік, з листопада 2020 року, кількість осіб, які користуються цим сервісом збільшилась на понад 5,5 тисяч: з 23 869 до 29 396 адвокатів.
«З 45 тисяч реально діючих адвокатів майже 30 тисяч зареєстровані онлайн – це величезний успіх. Ще в 2013-2014 роках багато хто з адвокатів не мав навіть електронної пошти, а тепер всі онлайн, і в дуже короткий термін. Ми продовжуємо роботу над цим», - зазначив заступник Голови НААУ, РАУ.
Водночас, залишається невтішною статистика щодо гендерного розподілу. Як і раніше, в адвокатурі більше чоловіків ніж жінок – 61,8% проти 38,2%.
«Ми працюємо над цим. Як ви бачите, у нас активізував роботу Комітет з питань гендерної політики, щоб популяризувати професію адвоката серед молодих студентів-жінок. Багато бояться йти у професію, тому що асоціюють її з СІЗО, криміналом, тюрмою. Наша мета - розповісти, що це не так і є багато інших видів правової допомоги. Крім того, ми працюємо над тим, щоб більше жінок брали участь у роботі органів адвокатського самоврядування, адже гендерний баланс є запорукою нормальної, здорової роботи будь-якої організації у суспільстві і ми цьому приділяємо велику увагу», - підкреслив Валентин Гвоздій.
Популярні новини
Законодавство
Цивільний захист: що забули прописати у змінах, - висновок Комітету…
Автори законодавчої ініціативи формально підійшли до імплементації Механізму цивільного захисту ЄС у національне законодавство. Зокрема, потребує удосконалення термінологія, процедурні моменти та обмін даними.
За кордоном
Українцям у Франції підготували Сімейний порадник
Українські юристи-волонтери за підтримки Посольства України у Франції підготували для українців, які проживають у Франції, черговий спеціалізований довідник про важливі аспекти сімейного життя, освіти, соціальних та адміністративних питань, охорони здоров'я, фінансів і дозвілля.
Дискусія
Банкрутство фізособи як спосіб вирішення проблем: ризики назвав…
В Україні помітно зросла кількість заяв про банкрутство, що пов'язано з економічними проблемами та впливом війни. Більшість осіб, які оголошують про банкрутство, - віком від 25 до 45 років.
Гарантії діяльності
Адвокатці погрожували в Хмельницькому - відкрито кримінальну…
За фактом втручання в діяльність представника особи Хмельницьке районне управління ГУНП Хмельницької області відкрило кримінальне провадження проти чоловіка, який погрожував адвокатці своєї колишньої дружини.
Видання
Монографію з історії судочинства та адвокатури Слобідської України…
У Львові в Українському Католицькому Університеті презентовано книгу учасниці проекту «Історія адвокатури України» Центру досліджень адвокатури і права НААУ Світлани Потапенко «Замість себе вірю в суді бути…»: Адвокати Слобожанщини у XVIII ст.».
За кордоном
Чеське сімейне право для українців: що варто знати
Основною відмінністю правового підходу до розгляду сімейних справ у Чеській Республіці є комплексне вирішення питань, що виникають під час шлюборозлучних процесів. Перед ухваленням рішення про розірвання шлюбу суд визначає порядок опіки та участі батьків у вихованні спільної дитини, поділу майна колишнього з подружжя, аліментних зобов’язань.
Регіони
Як адвокати творили історію української державності – семінар у…
Історичний шлях української адвокатури через біографії її видатних представників дослідили вчені-історики у Львові під час наукового семінару «Адвокатура України в іменах і фактах».
Гарантії діяльності
На поліцейських, що пригрозили адвокату скаргою, наклали стягнення
В ході проведення службового розслідування стосовно порушення працівниками поліції професійних прав та гарантій адвокатської діяльності було встановлено неналежне виконання правоохоронцями службових обов’язків. Порушників покарали в дисциплінарному порядку.