"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Правова обізнаність осіб з інвалідністю є необхідним інструментом захисту їх законних інтересів

Сьогодні в Україні у людей з інвалідністю занадто низький рівень обізнаності щодо своїх прав та свобод. Тому НААУ за ініціативою Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю спільно з Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисною спілкою інвалідів» та за підтримки Київської міської державної адміністрації провела семінар «ЗНАЙ СВОЇ ПРАВА» 27 липня.
У заході взяли участь особи з інвалідністю, представники органів державної влади, представники НААУ і зацікавлені громадські організації. На семінарі було обговорено такі питання:
· трудові права та гарантії осіб з інвалідністю;
· інвалідність та порядок її встановлення;
· захист від дискримінації у сфері страхування;
· індивідуальну програму реабілітації осіб з інвалідністю;
· захист від домашнього насильства: правові та психологічні аспекти;
· пільговий проїзд для осіб з інвалідністю тощо.
НААУ і надалі ініціюватиме подібні заходи із представниками органів державної та місцевої влади, міжнародних та національних громадських організацій осіб з інвалідністю. Комітет з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі НААУ, вже розпочав підготовку матеріалів про права осіб з інвалідністю, які будуть доступні для людей з інвалідністю у відкритому доступі.
Переглянути відеозапис круглого столу можна на сторінці НААУ у Facebook.
За даними Державної служби статистики станом на 01.01.2021 в Україні налічується 2,7 мільйони людей з інвалідністю. Але не всі офіційно фіксують свою інвалідність, особливо це стосується літніх людей.
Сьогодні для людей з інвалідністю в Україні склалася складна ситуація на ринку праці. Статистика невтішна: понад 70% людей з інвалідністю працездатного віку непрацевлаштовані. Це означає, що більше двох мільйонів українських громадян мають перешкоди на шляху до працевлаштування. Натомість у Європі рівень зайнятості громадян з інвалідністю сягає майже 50%.
На виконання Національної стратегії у сфері прав людини, затвердженої указом Президента України від 24.03.2021 № 119/2021, Кабінетом Міністрів України прийнято План дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на 2021—2023 роки (розпорядження КМУ від 23.06.2021 № 756-р). Зазначені акти спрямовані на подальше удосконалення діяльності щодо утвердження та забезпечення прав і свобод людини і громадянина в Україні.
Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

За кордоном
Канадський суд захистив анонімність адвокатів, яких підозрювали у…
Верховний суд Нової Шотландії (Канада) ухвалив рішення не розкривати імена трьох адвокатів, яких правоохоронці підозрювали у тому, що вони могли попередити свого колегу про слідчі дії, заплановані стосовно нього.

Регіони
Виграти справу – питання аналітики: урок адвокатам дали у Львові
Хоча в Україні право базується на законодавстві (писаних законах), суди, ухвалюючи рішення у справі, усе ж ураховують практику вищих інстанцій. Відтак, аналіз наявної судової практики дозволяє прогнозувати результати та підготуватися до можливих ризиків.

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.