Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Правова обізнаність осіб з інвалідністю є необхідним інструментом захисту їх законних інтересів

Правова обізнаність осіб з інвалідністю є необхідним інструментом захисту їх законних інтересів

Адвокатура 14:51 Чт 29.07.21 1753 Переглядів Версія для друку

Сьогодні в Україні у людей з інвалідністю занадто низький рівень обізнаності щодо своїх прав та свобод. Тому НААУ за ініціативою Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю спільно з Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисною спілкою інвалідів» та за підтримки Київської міської державної адміністрації провела семінар «ЗНАЙ СВОЇ ПРАВА» 27 липня.

У заході взяли участь особи з інвалідністю, представники органів державної влади, представники НААУ і зацікавлені громадські організації. На семінарі було обговорено такі питання:

· трудові права та гарантії осіб з інвалідністю;

· інвалідність та порядок її встановлення;

· захист від дискримінації у сфері страхування;

· індивідуальну програму реабілітації осіб з інвалідністю;

· захист від домашнього насильства: правові та психологічні аспекти;

· пільговий проїзд для осіб з інвалідністю тощо.

НААУ і надалі ініціюватиме подібні заходи із представниками органів державної та місцевої влади, міжнародних та національних громадських організацій осіб з інвалідністю. Комітет з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі НААУ, вже розпочав підготовку матеріалів про права осіб з інвалідністю, які будуть доступні для людей з інвалідністю у відкритому доступі.

Переглянути відеозапис круглого столу можна на сторінці НААУ у Facebook.

За даними Державної служби статистики станом на 01.01.2021 в Україні налічується 2,7 мільйони людей з інвалідністю. Але не всі офіційно фіксують свою інвалідність, особливо це стосується літніх людей.

Сьогодні для людей з інвалідністю в Україні склалася складна ситуація на ринку праці. Статистика невтішна: понад 70% людей з інвалідністю працездатного віку непрацевлаштовані. Це означає, що більше двох мільйонів українських громадян мають перешкоди на шляху до працевлаштування. Натомість у Європі рівень зайнятості громадян з інвалідністю сягає майже 50%.

На виконання Національної стратегії у сфері прав людини, затвердженої указом Президента України від 24.03.2021 № 119/2021, Кабінетом Міністрів України прийнято План дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на 2021—2023 роки (розпорядження КМУ від 23.06.2021 № 756-р). Зазначені акти спрямовані на подальше удосконалення діяльності щодо утвердження та забезпечення прав і свобод людини і громадянина в Україні.

Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування