Правова обізнаність осіб з інвалідністю є необхідним інструментом захисту їх законних інтересів | НААУ

Правова обізнаність осіб з інвалідністю є необхідним інструментом захисту їх законних інтересів

Різне
14:51 Чт 29.07.21 2519 Переглядів
Версія для друку

Сьогодні в Україні у людей з інвалідністю занадто низький рівень обізнаності щодо своїх прав та свобод. Тому НААУ за ініціативою Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю спільно з Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисною спілкою інвалідів» та за підтримки Київської міської державної адміністрації провела семінар «ЗНАЙ СВОЇ ПРАВА» 27 липня.

У заході взяли участь особи з інвалідністю, представники органів державної влади, представники НААУ і зацікавлені громадські організації. На семінарі було обговорено такі питання:

· трудові права та гарантії осіб з інвалідністю;

· інвалідність та порядок її встановлення;

· захист від дискримінації у сфері страхування;

· індивідуальну програму реабілітації осіб з інвалідністю;

· захист від домашнього насильства: правові та психологічні аспекти;

· пільговий проїзд для осіб з інвалідністю тощо.

НААУ і надалі ініціюватиме подібні заходи із представниками органів державної та місцевої влади, міжнародних та національних громадських організацій осіб з інвалідністю. Комітет з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі НААУ, вже розпочав підготовку матеріалів про права осіб з інвалідністю, які будуть доступні для людей з інвалідністю у відкритому доступі.

Переглянути відеозапис круглого столу можна на сторінці НААУ у Facebook.

За даними Державної служби статистики станом на 01.01.2021 в Україні налічується 2,7 мільйони людей з інвалідністю. Але не всі офіційно фіксують свою інвалідність, особливо це стосується літніх людей.

Сьогодні для людей з інвалідністю в Україні склалася складна ситуація на ринку праці. Статистика невтішна: понад 70% людей з інвалідністю працездатного віку непрацевлаштовані. Це означає, що більше двох мільйонів українських громадян мають перешкоди на шляху до працевлаштування. Натомість у Європі рівень зайнятості громадян з інвалідністю сягає майже 50%.

На виконання Національної стратегії у сфері прав людини, затвердженої указом Президента України від 24.03.2021 № 119/2021, Кабінетом Міністрів України прийнято План дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на 2021—2023 роки (розпорядження КМУ від 23.06.2021 № 756-р). Зазначені акти спрямовані на подальше удосконалення діяльності щодо утвердження та забезпечення прав і свобод людини і громадянина в Україні.

Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Дискусія

Стан енергетичної спроможності країни: чого очікувати бізнесу

Незважаючи на всі намагання держави зменшити дефіцит електроенергії, сподіватися бізнесу на покращення ситуації поки не варто.

10:31 Пт 26.07.24 1312

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 2604

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 4019

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 4274

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 5718

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13663

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 11026

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11071

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл