Правова обізнаність осіб з інвалідністю є необхідним інструментом захисту їх законних інтересів | НААУ

Правова обізнаність осіб з інвалідністю є необхідним інструментом захисту їх законних інтересів

Різне
14:51 Чт 29.07.21 2337 Переглядів
Версія для друку

Сьогодні в Україні у людей з інвалідністю занадто низький рівень обізнаності щодо своїх прав та свобод. Тому НААУ за ініціативою Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю спільно з Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Правозахисною спілкою інвалідів» та за підтримки Київської міської державної адміністрації провела семінар «ЗНАЙ СВОЇ ПРАВА» 27 липня.

У заході взяли участь особи з інвалідністю, представники органів державної влади, представники НААУ і зацікавлені громадські організації. На семінарі було обговорено такі питання:

· трудові права та гарантії осіб з інвалідністю;

· інвалідність та порядок її встановлення;

· захист від дискримінації у сфері страхування;

· індивідуальну програму реабілітації осіб з інвалідністю;

· захист від домашнього насильства: правові та психологічні аспекти;

· пільговий проїзд для осіб з інвалідністю тощо.

НААУ і надалі ініціюватиме подібні заходи із представниками органів державної та місцевої влади, міжнародних та національних громадських організацій осіб з інвалідністю. Комітет з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі НААУ, вже розпочав підготовку матеріалів про права осіб з інвалідністю, які будуть доступні для людей з інвалідністю у відкритому доступі.

Переглянути відеозапис круглого столу можна на сторінці НААУ у Facebook.

За даними Державної служби статистики станом на 01.01.2021 в Україні налічується 2,7 мільйони людей з інвалідністю. Але не всі офіційно фіксують свою інвалідність, особливо це стосується літніх людей.

Сьогодні для людей з інвалідністю в Україні склалася складна ситуація на ринку праці. Статистика невтішна: понад 70% людей з інвалідністю працездатного віку непрацевлаштовані. Це означає, що більше двох мільйонів українських громадян мають перешкоди на шляху до працевлаштування. Натомість у Європі рівень зайнятості громадян з інвалідністю сягає майже 50%.

На виконання Національної стратегії у сфері прав людини, затвердженої указом Президента України від 24.03.2021 № 119/2021, Кабінетом Міністрів України прийнято План дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на 2021—2023 роки (розпорядження КМУ від 23.06.2021 № 756-р). Зазначені акти спрямовані на подальше удосконалення діяльності щодо утвердження та забезпечення прав і свобод людини і громадянина в Україні.

Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

За кордоном

Ліцензія адвоката в Канаді: складно, але можливо

Доступ до професії адвоката в Канаді є непростим. Утім, для іноземців, які вже мають юридичну освіту, існує спрощений порядок отримання ліцензії.

10:12 Чт 29.02.24 116

Адвокатська практика

Індивідуально, АБ чи АО? Яку форму адвокатської діяльності обрати…

За законом адвокат може здійснювати адвокатську діяльність індивідуально або в організаційно-правових формах адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання. Яку краще обрати?

17:51 Ср 28.02.24 1954

Навчання

Аспекти структурування компаній: інструменти юриста

Для успішного корпоративно-податкового структурування ІТ-бізнесу юрист має володіти знаннями в галузях англійського права, податкового, валютного, інвестиційного, антикорупційного законодавста, а також застосовувати їх для розроблення ефективних структур.

16:52 Ср 28.02.24 1220

Дискусія

Як запобігти булінгу у школах під час війни: поради адвоката

Під час війни, на жаль, не зникли прояви агресії та цькування серед дітей та педагогів. І одним із першочергових завдань організації освітнього процесу в умовах воєнного стану є забезпечення безпечного середовища як сукупності умов, що унеможливлюють заподіяння фізичної, майнової та моральної шкоди.

11:36 Ср 28.02.24 1598

Війна

Адвокату посмертно присвоєно звання Герой України

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності, самовіддане служіння Українському народові Юрію Сікиринському присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

9:12 Ср 28.02.24 1979

Доступ до професії

Суддя може стати адвокатом? ВРП «відступила» від висновку ВС

Вища рада правосуддя зробила висновок, що отримання суддею свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю з одночасним зупиненням такого права не порушує вимог несумісності. Втім, це не узгоджується із позицією Великої Палати Верховного Суду.

16:36 Вт 27.02.24 3524

Анонс

День відкритих дверей проводить Факультет адвокатури НЮУ ім.…

Особливості вступу, спеціальності та майнори, особливості навчального процесу, перспективи проходження практики та працевлаштування, матеріально-технічна база та науково-педагогічний склад.

9:43 Вт 27.02.24 3166

Підтримка

Дякуємо за непохитну підтримку: відзначаємо два роки мужності та…

Сьогодні, в другу річницю початку війни, що була розпочата росією проти України, ми, Національна асоціація адвокатів України, з глибокою вдячністю та повагою згадуємо масштаб підтримки, яку юридична спільнота з усього світу надала українській адвокатурі в ці важкі часи.

20:26 Сб 24.02.24 6212

Вестник:№12 грудень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл