Нова Стратегія НААУ передбачає зміни доступу до професії та спрощення дисциплінарних процедур
Нова Стратегія НААУ розрахована до 2025 року, передбачає пріоритетну увагу до таких напрямків діяльності адвокатури, як цифровізація, доступ до професії та дисциплінарні процедури, реформування системи безоплатної правової допомоги.
Про це повідомив заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій під час під час Публічних слухань звіту НААУ за 2020 рік та стратегії розвитку НААУ на 2021-2025 роки.
«В наступні роки фокус Стратегії буде зосереджений на подальшій цифровізації всіх процесів, які будуть направлені не лише на доступ до сервісів НААУ і доступ до професії, на але і на те, аби наші колеги могли ефективно працювати в системі «Електронний суд», яка є частиною великої системи ЄСІТС», - повідомив Валентин Гвоздій.
Він додав, що в цілому документ містить принципові положення, які є базовими при здійсненні взаємодії НААУ з державними органами, партнерами в юридичній спільноті та іншими самоврядними організаціями. Водночас, стратегія має і функціональну частину, яка передбачає більш конкретні зміни, час їх впровадження та відповідальних виконавців.
Зокрема, стратегія передбачає удосконалення кваліфікаційних процедур і доступу до професії. В рамках її впровадження уже в вересні-жовтні буде прийнято новий порядок складання іспитів, які складатимуться з 3 етапів. «З’явиться співбесіда, все буде дуже формалізовано, методика оцінювання буде чітка та буде запроваджено онлайн тестування», - повідомив Валентин Гвоздій. Виконання письмової частини буде вимагати застосування актуальної практики Верховного суду та ЄСПЛ.
Також в рамках стратегії будуть змінені дисциплінарні процедури. «Ми будемо ставити за мету, аби законодавець запровадив спрощене дисциплінарне провадження за тими дисциплінарними проступками, які мають завершений склад. Наприклад, несплата щорічних внесків», - сказав Валентин Гвоздій. У цьому напрямку уже прийнято і рішення РАУ, яке дозволяє розгляд дисциплінарних процедур у письмовому провадженні.
Серед інших пріоритетів стратегії – реформування системи БПД, аби вона відповідала цілям захисту конституційних прав громадян та забезпечувала вільний вибір захисника; активізація співпраці з навчальними закладами, молодим поколінням адвокатів; інформування про діяльність адвокатури як професійної спільноти, так і всього українського суспільства.
За словами керівника Секретаріату НААУ, Голови Комітету з питань стратегічного розвитку та визначення пріоритетних напрямків діяльності Вадима Красника, Стратегія була напрацьована з урахуванням пропозицій і зауважень від регіональних органів адвокатського самоврядування та окремих адвокатів. «Цього разу до стратегії долучилися регіональні органи, комітети НААУ взяли участь у доопрацюванні, подачі пропозицій і зауважень. Кожен адвокат міг надсилати свої пропозиції, і практично вся адвокатська спільнота взяла участь у напрацюванні цього документу. Ми всім вдячні за участь у цій роботі», - сказав Вадим Красник.
Нагадаємо, Рада адвокатів України на своєму засіданні, яке відбулось в м. Кам’янець-Подільський, прийняла Стратегію розвитку на 2021-2025 роки.
Документ складається з чотирьох основних етапів: планування (включаючи розробку стратегії), реалізація, оцінка результатів і наслідків (аналіз причин досягнення чи недосягнення результатів) та уточнення стратегії з метою підтримки її актуальності, а також містить 26 пунктів, в яких чітко окреслені основні завдання, цілі та пріоритетні напрямки діяльності.
Популярні новини
Підтримка
Одразу два адвокати загинули на Сумщині: Опікунська рада НААУ…
Родини двох загиблих адвокатів, поранених колег та адвокатів, які втратили житло через війну підтримала Опікунська рада НААУ.
Законодавство
Апеляційне оскарження ухвал має враховувати інтереси всіх…
Деталізуючи положення Кримінального процесуального кодексу щодо групи судових рішень, які можуть бути оскарженні в апеляційному порядку, потрібно врахувати інтереси усіх учасників (сторін) кримінального процесу.
Анонс
Творчий вечір та виставку художніх робіт адвокатів організували в…
22 листопада о 16:30 розпочнеться творчий вечір «Лірика перемоги, або поезія, народжена війною», в ході якого свою поезію представлять адвокати Іванна Голуб, Таміла Алексик, Володимир Віхляєв, Марина Черненька та Юрій Романюк.
Анонс
Молоді юристи проведуть форум у Києві
30 листопада 2024 року у Києві відбудеться Форум молодих юристів, в рамках якого обиратимуть молодих правників року.
Анонс
У незламному Харкові пройде Міжнародний форум адвокатів
5-6 грудня на базі факультету адвокатури Національного юридичного університету ім. Ярослава Мудрого відбудеться Міжнародний форум адвокатів.
Cудова практика
Соціальні права військовослужбовців: огляд судової практики
Військовослужбовцям, як і іншим громадянами України, іноді доводиться відстоювати свої права у судах. Відповідні спори частіше за все повʼязані із виконанням державними органами соціальних гарантій, установлених для військових.
Законодавство
На засіданнях МСЕК може бути присутній адвокат - набрав чинності…
Під час проведення експертизи на засіданні медико-соціальної експертної комісії за заявою особи може бути присутній її адвокат або законний представник. Його участь у засідання заінтересована особа забезпечує самостійно.
Законодавство
Особисте і сімейне життя засуджених: що змінить новий законопроект
На виконання рішення Конституційного Суду у справі щодо особистого і сімейного життя особи, засудженої до довічного позбавлення волі, механізм надання засудженим короткочасних виїздів за межі виправних та виховних колоній буде вдосконалений.