У разі прийняття законопроекту №5396 вірогідне притягнення батьків до відповідальності за вчинення їх дітьми одних і тих самих правопорушень – Комітет з сімейного права | НААУ

У разі прийняття законопроекту №5396 вірогідне притягнення батьків до відповідальності за вчинення їх дітьми одних і тих самих правопорушень – Комітет з сімейного права

Законодавство
9:00 Чт 17.06.21 1294 Переглядів
Версія для друку

НААУ вважає за доцільне повернути Законопроект № 5396 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності батьків або осіб, які їх замінюють, за вчинення їх дітьми окремих правопорушень у сферах безпеки дорожнього руху та торгівлі» (реєстр. № 5396 від 16.04.2021)  на доопрацювання.

Відповідний правовий аналіз було здійснено Комітетом з сімейного права НААУ на запит Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що «він спрямований на створення безпеки дорожнього руху, захисту життя та здоров’я громадян, малолітніх та неповнолітніх дітей, дотримання правил торгівлі.

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 139 та 160 КУпАП. Зокрема, статтю 139 пропонується доповнити частинами 2 та 3, якими передбачити адміністративну відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, за створення перешкод для дорожнього руху неповнолітніми та малолітніми дітьми. Статтею 160 пропонується передбачити адміністративну відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, за здійснення торгівлі в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях неповнолітніми та малолітніми дітьми.

Проте, на даний час вже існують норми, які встановлюють відповідальність батьків за вчинення дітьми у віці від чотирнадцяти до шістнадцяти років адміністративних правопорушень (ч. 3 ст. 184 КУпАП), а також механізм притягнення до відповідальності батьків, в тому числі, якщо діти у віці до чотирнадцяти років вчиняють протиправні дії (ч. 1 ст. 184 КУпАП).

Тобто у разі прийняття законопроекту виникне вірогідність притягнення батьків до відповідальності за вчинення їх дітьми одних і тих самих правопорушень на основі відповідних частин ст. 139, 160 і 184 КУпАП, що є порушенням норм статті 61 Конституції України, що встановлює заборону притягнення до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

Крім того, законопроект не передбачає внесення змін до ст. 184 КУпАП, які б виключали можливість притягнення до відповідальності батьків за створення перешкод для дорожнього руху неповнолітніми та малолітніми дітьми та за здійснення торгівлі в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях.

НААУ погоджується в цілому із зауваженнями, висловленими Головним науково-експертним управлінням Верховної Ради України, у висновку на законопроект, а тому вважає за необхідне врахувати їх при прийнятті рішення Комітетом щодо законопроекту. Адже прийняття проекту закону в існуючій на даний час редакції не матиме наслідком реалізацію завдань, визначених в пояснювальній записці до нього.

Більш детально із зауваженнями Комітету з сімейного права можна ознайомитися за посиланням.

Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Законодавство

Співробітництво громад через виконавчі органи може створити…

Ідея розвитку співробітництва територіальних громад, запропонована у парламенті, в цілому є позитивною і заслуговує на підтримку. Водночас, низку механізмів треба доопрацювати.

12:27 Чт 24.10.24 403

Самоврядування

Члени ВКДКА не зможуть утримуватися під час голосування

Відповідно до Регламенту Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, рішення ВКДКА приймається відкритим голосуванням. До останнього засідання члени комісії могли голосувати «за», «проти» та «утримався».

16:46 Ср 23.10.24 1515

Законодавство

Компенсація за знищену нерухомість: процедуру поновлення розгляду…

Якщо через бойові дії, терористичні акти чи диверсії, спричинені збройною агресією РФ, ваша квартира чи будинок були знищені, ви можете розраховувати на компенсацію. Відповідні питання розглядає спеціальна комісія при місцевій владі. У деяких випадках розгляд заяви можуть зупинити.

12:58 Ср 23.10.24 1733

Самоврядування

Змінено вимоги до скарг суддів на адвокатів

До судових рішень, ухвал, окремих ухвал або постанов, що подаються суддями до КДКА на дії адвокатів, не застосовуються вимоги, встановлені до заяви (скарги) щодо неналежної поведінки адвоката.

16:24 Вт 22.10.24 3032

Законодавство

Чи варто обмежити дискрецію суду в питанні поновлення строків?

Оцінка поважності причин пропуску процесуального строку належить до виключної дискреції суду, що вирішує відповідне процесуальне питання. Наявність чи відсутність поважних причин для пропуску оцінюється сьогодні за внутрішнім переконанням суду.

13:23 Пн 21.10.24 4593

ЄРАУ

В ЄРАУ відкрили емейли адвокатів

Інформацію про адресу електронної пошти адвокатів, розміщену в Єдиному реєстрі адвокатів України, відкрили для публічного доступу.

12:36 Пн 21.10.24 6877

Самоврядування

Учасникам засідань ВКДКА дали доступ до матеріалів їхніх справ у…

Відтепер учасники дисциплінарних проваджень (скаржники та адвокати) мають можливість знайомитися з усіма матеріалами справи через захищене хмарне сховище ще до початку розгляду скарги у Вищій кваліфікаційно-дисциплінарній комісії адвокатури. Логін та пароль для доступу надаватиме секретаріат ВКДКА разом із запрошенням на засідання.

12:46 Пт 18.10.24 8687

Захист військових

Посадовий оклад військовослужбовця: як визначається розмір

Посадовий оклад є одним з трьох основних видів грошового забезпечення військовослужбовця. Його розмір залежить від займаної посади і визначеного тарифного розряду.

10:34 Чт 17.10.24 10116

Вестник:№ 9 вересень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл