У разі прийняття законопроекту №5396 вірогідне притягнення батьків до відповідальності за вчинення їх дітьми одних і тих самих правопорушень – Комітет з сімейного права | НААУ

У разі прийняття законопроекту №5396 вірогідне притягнення батьків до відповідальності за вчинення їх дітьми одних і тих самих правопорушень – Комітет з сімейного права

Законодавство
9:00 Чт 17.06.21 1176 Переглядів
Версія для друку

НААУ вважає за доцільне повернути Законопроект № 5396 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності батьків або осіб, які їх замінюють, за вчинення їх дітьми окремих правопорушень у сферах безпеки дорожнього руху та торгівлі» (реєстр. № 5396 від 16.04.2021)  на доопрацювання.

Відповідний правовий аналіз було здійснено Комітетом з сімейного права НААУ на запит Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що «він спрямований на створення безпеки дорожнього руху, захисту життя та здоров’я громадян, малолітніх та неповнолітніх дітей, дотримання правил торгівлі.

Законопроектом пропонується внести зміни до статей 139 та 160 КУпАП. Зокрема, статтю 139 пропонується доповнити частинами 2 та 3, якими передбачити адміністративну відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, за створення перешкод для дорожнього руху неповнолітніми та малолітніми дітьми. Статтею 160 пропонується передбачити адміністративну відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, за здійснення торгівлі в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях неповнолітніми та малолітніми дітьми.

Проте, на даний час вже існують норми, які встановлюють відповідальність батьків за вчинення дітьми у віці від чотирнадцяти до шістнадцяти років адміністративних правопорушень (ч. 3 ст. 184 КУпАП), а також механізм притягнення до відповідальності батьків, в тому числі, якщо діти у віці до чотирнадцяти років вчиняють протиправні дії (ч. 1 ст. 184 КУпАП).

Тобто у разі прийняття законопроекту виникне вірогідність притягнення батьків до відповідальності за вчинення їх дітьми одних і тих самих правопорушень на основі відповідних частин ст. 139, 160 і 184 КУпАП, що є порушенням норм статті 61 Конституції України, що встановлює заборону притягнення до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

Крім того, законопроект не передбачає внесення змін до ст. 184 КУпАП, які б виключали можливість притягнення до відповідальності батьків за створення перешкод для дорожнього руху неповнолітніми та малолітніми дітьми та за здійснення торгівлі в містах з рук на вулицях, площах, у дворах, під'їздах, скверах та в інших невстановлених місцях.

НААУ погоджується в цілому із зауваженнями, висловленими Головним науково-експертним управлінням Верховної Ради України, у висновку на законопроект, а тому вважає за необхідне врахувати їх при прийнятті рішення Комітетом щодо законопроекту. Адже прийняття проекту закону в існуючій на даний час редакції не матиме наслідком реалізацію завдань, визначених в пояснювальній записці до нього.

Більш детально із зауваженнями Комітету з сімейного права можна ознайомитися за посиланням.

Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 684

За кордоном

Як українцям, працюючим у Великій Британії, заощадити кошти (поради…

Українці, які тимчасово перебувають у Великій Британії через війну та офіційно працевлаштовані, можуть заощаджувати кошти за допомогою платформи Tax-Free Childcare. Як це працює розповіли адвокати під час вебінару.

16:57 Пт 19.04.24 702

Законодавство

За ототожнення адвоката з клієнтом слід штрафувати - проект

Однією із гарантій адвокатської діяльності, закріплених профільним законом, є заборона ототожнення адвоката з клієнтом. Сьогодні фіксуються численні випадки порушення цієї гарантії, що несе загрози функціонуванню інституту адвокатури та розвитку України як правової держави.

13:08 Пт 19.04.24 1275

БПД

Нову підставу припинення надання адвокатами БВПД пропонує НААУ

У разі, коли кримінальне провадження зупиняється, також має припинятися і надання безоплатної вторинної правничої допомоги (якщо центр БПД раніше видавав відповідне доручення).

12:14 Пт 19.04.24 1110

Анонс

Тиждень трудового права стартує 22 квітня

З 22 по 28 квітня 2024 року Національна асоціація адвокатів України проводить четвертий щорічний тиждень трудового права.

10:11 Пт 19.04.24 1167

Етика

Чи можливі спільні етичні правила для суддів, адвокатів та…

Адвокатська, прокурорська та суддівська спільноти вже намагалися створити етичні правила, єдині для юридичних професій. Наразі це не увінчалося успіхом. Але тема є цікавою і заслуговує на поглиблене вивчення.

14:37 Чт 18.04.24 2493

Дискусія

Проблеми мобілізації в аспекті порушення прав людини озвучили…

Сьогодні відсутні ефективні механізми протидії порушенням прав людини у питаннях мобілізації. Тому адвокатам необхідно об’єднати зусилля та узагальнити наявні факти з метою напрацювання спільних заходів реагування на виклики.

12:49 Чт 18.04.24 3081

Гарантії діяльності

Справедливість для адвокатів на ТОТ: критерії обговорили очільники…

Однією із тем, що сьогодні обговорюються професійною юридичною спільнотою, залишається проблема діяльності українських адвокатів на тимчасово окупованих територіях. Наскільки правомірними є ініціативи її криміналізації?

9:41 Чт 18.04.24 2840

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл