"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Відступ від стандартів незалежності суддів є неприйнятним рецептом для подальшого вдосконалення правосуддя - Лідія Ізовітова
Ідеї обмежити незалежність судової влади, аби виправити недоліки в судовій системі, є неприйнятними.
Про це заявила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час виступу на ІХ Міжнародному судово-правому форумі, апелюючи до висловлювань у ЗМІ певних іноземних посадовців.
«Нам кажуть, що українські судді занадто незалежні, і це було помилкою, тому треба цю незалежність обмежити. Хто буде обмежувати цю незалежність, хто буде за цим обмеженням спостерігати і чи не буде це тиском на певну гілку влади? Адвокатура ніяк не може з цим погодитися, тому ми започатковуємо серію круглих столів на цю тему. Обмеження незалежності суддів неприйнятне і для суспільства, і для адвокатів», - наголосила Голова НААУ.
Лідія Ізовітова закликала суддів бути більш активними учасниками реформування судової системи і виступати єдиним голосом на захист тих змін, які справді вирішують наявні проблеми, в тому числі і кричущий дефіцит фінансування судової системи.
«Я закликаю не відчувати себе завжди об’єктом реформи. Ви маєте бути ініціатором змін, ви маєте голос вирішувати питання, щоб ті недоліки, які існують, подолати. Я закликаю до співпраці на нашій площадці адвокатури», - сказала Голова НААУ.
Вона нагадала, що указом Президента затверджена Стратегія розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021 – 2023 роки, яка включає напрямки змін і для судової системи, і для адвокатури. При цьому стратегія передбачає більше еволюційний, розвитковий підхід, аніж чергові системні зміни для правосуддя, і її втілення має починатися з аналізу поточного стану судової влади та її актуального порядку денного.
Наразі адвокатура готова до діалогу з парламентом і згодом пропонуватиме зміни до законодавства, які відповідають реальним потребам адвокатури. Зустріч з членом Комісії з правової реформи при Президентові України, народним депутатом Сергієм Іонушасом в Національній асоціації адвокатів України відбулася напередодні.
Популярні новини

Самоврядування
Рада адвокатів України звернулась до ВРП через затримку у…
13 червня 2025 року Голова Ради адвокатів України Лідія Ізовітова звернулась до Голови Вищої ради правосуддя Григорія Усика з приводу порушення строків формування нового складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Дискусія
Застава втрачає сенс, коли її розмір унеможливлює звільнення, -…
Комітет НААУ з питань захисту прав людини провів круглий стіл, присвячений обговоренню практики застосування застав. У фокусі — випадки, коли розмір застави є настільки завищеним, що фактично позбавляє людину свободи. Учасники заходу — адвокати, судді, представники правозахисних структур — проаналізували причини такої ситуації та окреслили можливі шляхи її подолання.

За кордоном
Після тимчасового захисту: майбутнє українців в ЄС обговорили у…
Як забезпечити права мільйонів українців після завершення дії тимчасового захисту в Європейському Союзі? Це питання стало одним із ключових на щорічній конференції Центру міграційної політики (MPC) та Глобальної обсерваторії з питань громадянства (GLOBALCIT), що проходила у травні у Флоренції (Італія).

Cудова практика
За використання адвокатами штучного інтелекту — довічне…
Невиправдане використання генеративного штучного інтелекту в юридичній практиці набуває ознак небезпечної тенденції й може підірвати засади правосуддя. Про такі ризики використання фейкових рішень, згенерованих ШІ, попередила суддя Високого суду Англії Вікторія Шарп.

За кордоном
Українські адвокати долучилися до найбільшої судово-експертної…
З 26 по 30 травня 2025 року в Конгрес-центрі Дубліна (Ірландія) відбулася міжнародна конференція Європейської академії судових наук (EAFS 2025) — найбільший у Європі професійний форум у сфері криміналістики та судової експертизи, який проводиться раз на три роки.

Законодавство
У НААУ застерігають від непропорційного нагляду за самоврядуванням
Попри досить гарні та дієві новели, які пропонуються у новому законопроекті з питань забезпечення законності у місцевому самоврядуванні, низка його положень містить колізії та не повністю відповідає сучасним вимогам до застосування Європейської хартії місцевого самоврядування.

Навчання
Адвокатів учили правильно конфліктувати (відео)
У добу високої турбулентності — збройних конфліктів, емоційного вигорання та зростаючого навантаження на фахівців — конфлікти стали звичним елементом професійного середовища. Та замість руйнування вони можуть слугувати інструментом розвитку — за умови грамотного управління.

Cудова практика
7 земельних позицій Верховного Суду: огляд практики за травень
Земельні спори — одні з найчисельніших у судах, але правова визначеність у цій сфері досі залишається викликом. Суперечки щодо категорії земель, порядку їх використання, договорів оренди чи розпорядження майновими правами часто ускладнюються відсутністю сталої судової практики.