Відступ від стандартів незалежності суддів є неприйнятним рецептом для подальшого вдосконалення правосуддя - Лідія Ізовітова | НААУ

Відступ від стандартів незалежності суддів є неприйнятним рецептом для подальшого вдосконалення правосуддя - Лідія Ізовітова

Різне
13:55 Вт 15.06.21 2239 Переглядів
Версія для друку

Ідеї обмежити незалежність судової влади, аби виправити недоліки в судовій системі, є неприйнятними.

Про це заявила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час виступу на ІХ Міжнародному судово-правому форумі, апелюючи до висловлювань у ЗМІ певних іноземних посадовців.

«Нам кажуть, що українські судді занадто незалежні, і це було помилкою, тому треба цю незалежність обмежити. Хто буде обмежувати цю незалежність, хто буде за цим обмеженням спостерігати і чи не буде це тиском на певну гілку влади? Адвокатура ніяк не може з цим погодитися, тому ми започатковуємо серію круглих столів на цю тему. Обмеження незалежності суддів неприйнятне і для суспільства, і для адвокатів», - наголосила Голова НААУ.

Лідія Ізовітова закликала суддів бути більш активними учасниками реформування судової системи і виступати єдиним голосом на захист тих змін, які справді вирішують наявні проблеми, в тому числі і кричущий дефіцит фінансування судової системи.

«Я закликаю не відчувати себе завжди об’єктом реформи. Ви маєте бути ініціатором змін, ви маєте голос вирішувати  питання, щоб ті недоліки, які існують, подолати. Я закликаю до співпраці на нашій площадці адвокатури», - сказала Голова НААУ.

Вона нагадала, що указом Президента затверджена Стратегія розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021 – 2023 роки, яка включає напрямки змін і для судової системи, і для адвокатури. При цьому стратегія передбачає більше еволюційний, розвитковий підхід, аніж чергові системні зміни для правосуддя, і її втілення має починатися з аналізу поточного стану судової влади та її актуального порядку денного.

Наразі адвокатура готова до діалогу з парламентом і згодом пропонуватиме зміни до законодавства, які відповідають реальним потребам адвокатури. Зустріч з членом Комісії з правової реформи при Президентові України, народним депутатом Сергієм Іонушасом в Національній асоціації адвокатів України відбулася напередодні.

Популярні новини

Дискусія

Проблеми захисту персональних даних в умовах воєнного стану…

В умовах воєнного стану особливої актуальності набуло питання уточнення даних про військовозобов'язаних. Адже держава повинна мати актуальну інформацію про мобілізаційний резерв. Водночас, цей процес супроводжується виникненням правових проблем.

13:28 Чт 25.07.24 695

Анонс

Розпочато реєстрацію на Форум ім. Й.Бронза

23 серпня в Одесі відбудеться Форум з кримінального права та процесу імені Йосипа Бронза. Відкрито реєстрацію на захід.

15:39 Ср 24.07.24 2139

Cудова практика

Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…

Конституцією не визначено можливості обмеження права на свободу та особисту недоторканність, права на судовий захист, презумпції невинуватості та права на захист. Відтак, норма ч. 6 ст. 615 КПК про можливість автоматичного (без рішення суду) продовження тримання під вартою суперечить Основному Закону.

11:42 Ср 24.07.24 2394

Навчання

Інхаус або зовнішній консультант: що молодому юристу варто знати?

Куди молодому правнику краще йти працювати: до юридичної фірми чи на підприємство? Як визначитися з пріоритетами, реально оцінити свої можливості та максимально ефективно використати набуті знання?

16:24 Вт 23.07.24 3839

Дискусія

Уточнення військово-облікових даних: спірні питання обговорили…

16 липня сплив установлений законом 60-денний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані. Напередодні в НААУ обговорювали повʼязані із цим проблемні питання.

15:57 Чт 18.07.24 13495

Взаємодія

У Раді Європи підтримують розвиток НААУ

Офіс Ради Європи в Україні надаватиме всіляку підтримку розвитку Національної асоціації адвокатів України та її ініціативам на користь українського суспільства.

11:13 Ср 17.07.24 10991

Дискусія

Як компенсувати нестачу кадрів в будівельній сфері пояснив голова…

В Україні простежується дефіцит кадрів у будівельній сфері, який нині становить близько 40 %. Згідно з даними Конфедерації роботодавців України, за два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4 %, до майже 300 тисяч людей. Будівельні компанії вимушені залучати до роботи іноземні кадри.

11:16 Вт 16.07.24 11050

Законодавство

Сплата судового збору за позов немайнового характеру: що варто…

Спроба спростити правила сплати судового збору може призвести до ситуації правової невизначеності, коли на випадок подання позову з кількома вимогами немайнового характеру не буде регулюючої норми.

14:12 Пн 15.07.24 12466

Вестник:№ 6 червень 2024 -;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл