Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Відступ від стандартів незалежності суддів є неприйнятним рецептом для подальшого вдосконалення правосуддя - Лідія Ізовітова

Відступ від стандартів незалежності суддів є неприйнятним рецептом для подальшого вдосконалення правосуддя - Лідія Ізовітова

Адвокатура 13:55 Вт 15.06.21 1843 Переглядів Версія для друку

Ідеї обмежити незалежність судової влади, аби виправити недоліки в судовій системі, є неприйнятними.

Про це заявила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час виступу на ІХ Міжнародному судово-правому форумі, апелюючи до висловлювань у ЗМІ певних іноземних посадовців.

«Нам кажуть, що українські судді занадто незалежні, і це було помилкою, тому треба цю незалежність обмежити. Хто буде обмежувати цю незалежність, хто буде за цим обмеженням спостерігати і чи не буде це тиском на певну гілку влади? Адвокатура ніяк не може з цим погодитися, тому ми започатковуємо серію круглих столів на цю тему. Обмеження незалежності суддів неприйнятне і для суспільства, і для адвокатів», - наголосила Голова НААУ.

Лідія Ізовітова закликала суддів бути більш активними учасниками реформування судової системи і виступати єдиним голосом на захист тих змін, які справді вирішують наявні проблеми, в тому числі і кричущий дефіцит фінансування судової системи.

«Я закликаю не відчувати себе завжди об’єктом реформи. Ви маєте бути ініціатором змін, ви маєте голос вирішувати  питання, щоб ті недоліки, які існують, подолати. Я закликаю до співпраці на нашій площадці адвокатури», - сказала Голова НААУ.

Вона нагадала, що указом Президента затверджена Стратегія розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021 – 2023 роки, яка включає напрямки змін і для судової системи, і для адвокатури. При цьому стратегія передбачає більше еволюційний, розвитковий підхід, аніж чергові системні зміни для правосуддя, і її втілення має починатися з аналізу поточного стану судової влади та її актуального порядку денного.

Наразі адвокатура готова до діалогу з парламентом і згодом пропонуватиме зміни до законодавства, які відповідають реальним потребам адвокатури. Зустріч з членом Комісії з правової реформи при Президентові України, народним депутатом Сергієм Іонушасом в Національній асоціації адвокатів України відбулася напередодні.

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
№3-5 березень-травень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування