"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Відступ від стандартів незалежності суддів є неприйнятним рецептом для подальшого вдосконалення правосуддя - Лідія Ізовітова
Ідеї обмежити незалежність судової влади, аби виправити недоліки в судовій системі, є неприйнятними.
Про це заявила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час виступу на ІХ Міжнародному судово-правому форумі, апелюючи до висловлювань у ЗМІ певних іноземних посадовців.
«Нам кажуть, що українські судді занадто незалежні, і це було помилкою, тому треба цю незалежність обмежити. Хто буде обмежувати цю незалежність, хто буде за цим обмеженням спостерігати і чи не буде це тиском на певну гілку влади? Адвокатура ніяк не може з цим погодитися, тому ми започатковуємо серію круглих столів на цю тему. Обмеження незалежності суддів неприйнятне і для суспільства, і для адвокатів», - наголосила Голова НААУ.
Лідія Ізовітова закликала суддів бути більш активними учасниками реформування судової системи і виступати єдиним голосом на захист тих змін, які справді вирішують наявні проблеми, в тому числі і кричущий дефіцит фінансування судової системи.
«Я закликаю не відчувати себе завжди об’єктом реформи. Ви маєте бути ініціатором змін, ви маєте голос вирішувати питання, щоб ті недоліки, які існують, подолати. Я закликаю до співпраці на нашій площадці адвокатури», - сказала Голова НААУ.
Вона нагадала, що указом Президента затверджена Стратегія розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2021 – 2023 роки, яка включає напрямки змін і для судової системи, і для адвокатури. При цьому стратегія передбачає більше еволюційний, розвитковий підхід, аніж чергові системні зміни для правосуддя, і її втілення має починатися з аналізу поточного стану судової влади та її актуального порядку денного.
Наразі адвокатура готова до діалогу з парламентом і згодом пропонуватиме зміни до законодавства, які відповідають реальним потребам адвокатури. Зустріч з членом Комісії з правової реформи при Президентові України, народним депутатом Сергієм Іонушасом в Національній асоціації адвокатів України відбулася напередодні.
Популярні новини

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.