"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У НААУ відбувся вебінар, присвячений особливостям сімейної медіації за участі дитини

2 червня у НААУ за ініціативою Комітету з питань альтернативного врегулювання спорів та у співпраці з Комітетом з сімейного права відбувся вебінар на тему: “Медіація за участю неповнолітніх у сімейних спорах”.
З привітальним словом звернулася до учасників вебінару модераторка заходу, адвокат, сімейний медіатор, Голова Комітету з сімейного права НААУ, лектор ВША НААУ, засновниця ГО “Асоціації сімейних медіаторів України” Ганна Гаро, та зауважила, що сімейні спори є надто складним і тривалим процесом: “Перш за все, це пов'язано з неможливістю та небажанням сторін досягти згоди щодо основних питань – розірвання шлюбу, подальшого виховання та місця проживання спільних дітей, розміру та порядку сплати аліментів, а тому небажання йти на будь-які поступки одне одному”. З власного професійного досвіду адвокат розповіла про те, що діти дуже складно переживають сімейні конфлікти: “Для них це руйнування їхнього маленького світу, що може в майбутньому стати причиною негативних психологічних та соціальних наслідків у розвитку особистості дитини. Дуже важливо, щоб батьки мирно, цивілізовано та “екологічно” пройшли через процедуру розлучення. Саме тому усі сімейні медіації ведуться між батьками, в більшості випадків, навколо потреб та інтересів дітей”.
У якості доповідачів участь у заході взяли: юрист, сімейний медіатор, медіатор ГО “Партнерство і розвиток” Оксана Ратушна та адвокат, член Комітету з питань альтернативного врегулювання спорів, сімейний медіатор, член АСМУ Софія Погоріла.
Під час свого виступу Оксана Ратушна познайомила слухачів із особливостями роботи сімейних медіаторів у справах за участю неповнолітніх, розкривши поняття медіабельності. Крім того, медіаторка зазначила, що вирішення сімейних спорів є надемоціним процесом, насамперед, для дитини, зокрема, через наявність дисбалансу сил, а саме: вікового, гендерного та рольового (батьки-діти).
Софія Погоріла розповіла про правила передачі інформації батькам та форми залучення дитини до процесу медіації, їх стадії, зазначивши таке: “Участь дитини в сімейній медіації можлива в декількох формах, а саме: непряме консультування, коли батьки інформують дитину про проходження медіації, а медіатор знайомить батьків із потребами й реакцією дитини під час перехідного періоду в конфлікті між батьками, а також пряме консультування, яке проводить медіатор без присутності батьків. Така консультація потрібна, коли дитина не може або не хоче сказати про свої бажання в присутності батьків. Крім того, пряме консультування поділяється на консультації за участі дитини разом із батьками та на консультації за участі дитини як сторони конфлікту”.
У кінці вебінару експерти поділилися із слухачами прикладами кейсів з вирішення сімених спорів за участі неповнолітніх та відповіли на питання, які були задані протягом заходу. Модераторка заходу Ганна Гаро звернула увагу на майбутні курси у ВША НААУ на тему: “Застосування навиків медіації у сімейних спорах”.
Текст та фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Навчання
Розпізнавати маніпуляції і протидіяти їм у суді вчили полтавських…
Молоді адвокати вчились розпізнавати маніпулятивні техніки з боку процесуальних опонентів, свідків, прокурорів та навіть суддів, аналізувати приховані прийоми впливу та протидіяти маніпуляціям за допомогою логічного аналізу, коректних контраргументів та судової риторики.

Законодавство
Джерела для висновку органу опіки: чи варто змінювати СК через одну…
Ініціатива щодо уточнення джерел отримання інформації органами опіки та піклування для підготовки висновків стосовно порядку розв’язання спорів щодо дітей є доцільною. Проте це краще робити на підзаконному рівні.

Дискусія
Війна за врожай: чому агросектор потребує захисту пояснив голова…
Аграрний сектор — ключовий драйвер української економіки в умовах воєнного стану. Проте саме він сьогодні стикається з найбільшими юридичними й фактичними загрозами. Через складну нормативну базу, доступ до реєстрів і зловживання повноваженнями агросфера перетворюється на поле рейдерських атак.

Навчання
Фідбек – це не критика заради критики, а інструмент підтримки та…
У юридичному середовищі зворотний зв’язок часто сприймається як критика чи вказівка на помилки. Проте насправді фідбек — це важливий інструмент професійного зростання і підтримки, особливо в часи високого стресу.

Дискусія
Європейський день захисту прав пацієнтів: Комітетом медичного і…
З вітальним словом виступила голова Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ, адвокат Ірина Сенюта, яка звернула увагу на те, що щорічно 18 квітня відзначається Європейський день захисту прав пацієнтів, рішення про відзначення якого було ухвалено 29.03.2007.

Етика
Про удосконалення дисциплінарних процедур розповів т.в.о. голови…
За останній час Рада адвокатів України внесла низку змін до рішень, які регламентують дисциплінарні процедури, повʼязані із розглядом скарг на адвокатів. Завдяки цьому процес став більш прозорим та ефективним.

Навчання
Студентів-міжнародників ознайомили з Конвенцію про захист професії…
У Навчально-науковому інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася лекція, присвячена Конвенції про захист професії адвоката, ухваленій 12 березня Комітетом Міністрів Ради Європи.

Гарантії діяльності
У ВР обговорили проблеми імплементації Конвенції про захист…
З метою обговорення питання доцільності імплементації положень Конвенції РЄ про захист професії адвоката та внесення необхідних для цього змін до чинного законодавства 16 квітня у Комітеті Верховної Ради з питань правової політики відбулася спільна робоча нарада.