У НААУ відбувся вебінар, присвячений особливостям сімейної медіації за участі дитини
2 червня у НААУ за ініціативою Комітету з питань альтернативного врегулювання спорів та у співпраці з Комітетом з сімейного права відбувся вебінар на тему: “Медіація за участю неповнолітніх у сімейних спорах”.
З привітальним словом звернулася до учасників вебінару модераторка заходу, адвокат, сімейний медіатор, Голова Комітету з сімейного права НААУ, лектор ВША НААУ, засновниця ГО “Асоціації сімейних медіаторів України” Ганна Гаро, та зауважила, що сімейні спори є надто складним і тривалим процесом: “Перш за все, це пов'язано з неможливістю та небажанням сторін досягти згоди щодо основних питань – розірвання шлюбу, подальшого виховання та місця проживання спільних дітей, розміру та порядку сплати аліментів, а тому небажання йти на будь-які поступки одне одному”. З власного професійного досвіду адвокат розповіла про те, що діти дуже складно переживають сімейні конфлікти: “Для них це руйнування їхнього маленького світу, що може в майбутньому стати причиною негативних психологічних та соціальних наслідків у розвитку особистості дитини. Дуже важливо, щоб батьки мирно, цивілізовано та “екологічно” пройшли через процедуру розлучення. Саме тому усі сімейні медіації ведуться між батьками, в більшості випадків, навколо потреб та інтересів дітей”.
У якості доповідачів участь у заході взяли: юрист, сімейний медіатор, медіатор ГО “Партнерство і розвиток” Оксана Ратушна та адвокат, член Комітету з питань альтернативного врегулювання спорів, сімейний медіатор, член АСМУ Софія Погоріла.
Під час свого виступу Оксана Ратушна познайомила слухачів із особливостями роботи сімейних медіаторів у справах за участю неповнолітніх, розкривши поняття медіабельності. Крім того, медіаторка зазначила, що вирішення сімейних спорів є надемоціним процесом, насамперед, для дитини, зокрема, через наявність дисбалансу сил, а саме: вікового, гендерного та рольового (батьки-діти).
Софія Погоріла розповіла про правила передачі інформації батькам та форми залучення дитини до процесу медіації, їх стадії, зазначивши таке: “Участь дитини в сімейній медіації можлива в декількох формах, а саме: непряме консультування, коли батьки інформують дитину про проходження медіації, а медіатор знайомить батьків із потребами й реакцією дитини під час перехідного періоду в конфлікті між батьками, а також пряме консультування, яке проводить медіатор без присутності батьків. Така консультація потрібна, коли дитина не може або не хоче сказати про свої бажання в присутності батьків. Крім того, пряме консультування поділяється на консультації за участі дитини разом із батьками та на консультації за участі дитини як сторони конфлікту”.
У кінці вебінару експерти поділилися із слухачами прикладами кейсів з вирішення сімених спорів за участі неповнолітніх та відповіли на питання, які були задані протягом заходу. Модераторка заходу Ганна Гаро звернула увагу на майбутні курси у ВША НААУ на тему: “Застосування навиків медіації у сімейних спорах”.
Текст та фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Гарантії діяльності
Комітет НААУ посилює притягнення до відповідальності порушників…
Законодавець дав адвокатам ефективний інструмент у роботі - адвокатський запит, а також установив штрафи за порушення цієї гарантії. Втім, на практиці механізми притягнення посадових осіб до відповідальності працюють не завжди ефективно.
Гарантії діяльності
Адвокати – єдина сторона судового процесу, яка не заброньована, -…
Схоже, у Верховній Раді є розуміння необхідності бронювання адвокатів, які є складовою системи правосуддя. Але як прописати механізм, якими мають бути критерії? Відповіді на ці запитання дехто із депутатів уже має і реалізував у вигляді законопроекту.
Привітання
Привітання з Днем адвокатури України!
Дорогі колеги!
Дискусія
Про що говорили судді ВС на Міжнародному форумі адвокатів
До професійного обговорення розвитку адвокатури в умовах трансформації суспільного та політичного життя на Міжнародному форумі адвокатів, який нещодавно проходив у Харкові та Києві, долучилися судді Верховного Суду.
Законодавство
Відповідальність за порушення гарантій адвокатської діяльності…
Система державних гарантій здійснення адвокатської діяльності є запобіжником від впливу на адвоката. Натомість відсутність відповідальності фактично дає можливість безкарного порушення засад Конституції України й чинного законодавства про адвокатуру.
Регіони
На пошану адвоката у Дрогобичі відкрили іменну навчальну аудиторію
На факультеті історії, педагогіки та психології Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка облаштували навчальну аудиторію на пошану адвоката, видатного громадсько-політичного та культурно-освітнього діяча, доктора права Володимира Ільницького.
Навчання
Як захиститись від необґрунтованого податкового контролю (вебінар)
Особливості проведення податкових перевірок, порядок отримання ліцензій та процедури виникнення й погашення податкового боргу дослідили на вебінарі «Фактичні перевірки, ліцензії, податковий борг: ключові проблеми та рішення».
Самоврядування
Звільнення від сплати внесків у 2025 році: що варто знати адвокатам
Рада адвокатів регіону та Національна асоціація адвокатів України можуть за заявами адвокатів, поданих до 31 грудня, приймати рішення про звільнення, зменшення, відтермінування сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.