У НААУ відбувся вебінар, присвячений особливостям сімейної медіації за участі дитини
2 червня у НААУ за ініціативою Комітету з питань альтернативного врегулювання спорів та у співпраці з Комітетом з сімейного права відбувся вебінар на тему: “Медіація за участю неповнолітніх у сімейних спорах”.
З привітальним словом звернулася до учасників вебінару модераторка заходу, адвокат, сімейний медіатор, Голова Комітету з сімейного права НААУ, лектор ВША НААУ, засновниця ГО “Асоціації сімейних медіаторів України” Ганна Гаро, та зауважила, що сімейні спори є надто складним і тривалим процесом: “Перш за все, це пов'язано з неможливістю та небажанням сторін досягти згоди щодо основних питань – розірвання шлюбу, подальшого виховання та місця проживання спільних дітей, розміру та порядку сплати аліментів, а тому небажання йти на будь-які поступки одне одному”. З власного професійного досвіду адвокат розповіла про те, що діти дуже складно переживають сімейні конфлікти: “Для них це руйнування їхнього маленького світу, що може в майбутньому стати причиною негативних психологічних та соціальних наслідків у розвитку особистості дитини. Дуже важливо, щоб батьки мирно, цивілізовано та “екологічно” пройшли через процедуру розлучення. Саме тому усі сімейні медіації ведуться між батьками, в більшості випадків, навколо потреб та інтересів дітей”.
У якості доповідачів участь у заході взяли: юрист, сімейний медіатор, медіатор ГО “Партнерство і розвиток” Оксана Ратушна та адвокат, член Комітету з питань альтернативного врегулювання спорів, сімейний медіатор, член АСМУ Софія Погоріла.
Під час свого виступу Оксана Ратушна познайомила слухачів із особливостями роботи сімейних медіаторів у справах за участю неповнолітніх, розкривши поняття медіабельності. Крім того, медіаторка зазначила, що вирішення сімейних спорів є надемоціним процесом, насамперед, для дитини, зокрема, через наявність дисбалансу сил, а саме: вікового, гендерного та рольового (батьки-діти).
Софія Погоріла розповіла про правила передачі інформації батькам та форми залучення дитини до процесу медіації, їх стадії, зазначивши таке: “Участь дитини в сімейній медіації можлива в декількох формах, а саме: непряме консультування, коли батьки інформують дитину про проходження медіації, а медіатор знайомить батьків із потребами й реакцією дитини під час перехідного періоду в конфлікті між батьками, а також пряме консультування, яке проводить медіатор без присутності батьків. Така консультація потрібна, коли дитина не може або не хоче сказати про свої бажання в присутності батьків. Крім того, пряме консультування поділяється на консультації за участі дитини разом із батьками та на консультації за участі дитини як сторони конфлікту”.
У кінці вебінару експерти поділилися із слухачами прикладами кейсів з вирішення сімених спорів за участі неповнолітніх та відповіли на питання, які були задані протягом заходу. Модераторка заходу Ганна Гаро звернула увагу на майбутні курси у ВША НААУ на тему: “Застосування навиків медіації у сімейних спорах”.
Текст та фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини
Дискусія
Виконавче провадження в «цифрі»: стан та перспективи обговорили на…
Діджиталізація виконавчого провадження передбачає повний перехід документообігу в електронний вигляд за допомогою електронних кабінетів в ЄСІКС. Для виконавців, сторін та їх представників це перш за все зручність, економія часу та ресурсів.
Cудова практика
Судову практику з трудових спорів у 2024 році зібрали у дайджесті
Переведення на роботу в іншу місцевість, зупинення дії трудового договору, зміна істотних умов праці, систематичне невиконання трудових обов’язків, звільнення за власним бажанням, скорочення, знищення виробничих потужностей, закінчення дії трудового контракту, допуск до роботи без оформлення трудових відносин…
Законодавство
Факт батьківства установлюватимуть в окремому провадженні - НААУ…
Статтю 315 (Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення) ЦПК пропонується доповнити нормою щодо встановлення факту батьківства відповідно до частини першої статті 130 Сімейного кодексу в порядку окремого провадження.
Привітання
Вітання з нагоди 12-ої річниці створення Національної асоціації…
Дорогі колеги!
Cудова практика
4 висновки ЄСПЛ у справі «Сергієнко проти України»
Україна має виплатити адвокату Олександру Сергієнку 15 тис. євро компенсації за порушення його прав з боку посадовців Національного антикорупційного бюро України під час розслідування справи проти його клієнта.
Підтримка
Стартує проект з підтримки ментального здоровʼя адвокатів
Національна асоціація адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA) започатковує новий проект «Підтримка ментального здоровʼя українських адвокатів під час війни».
За кордоном
У Римі працюватиме представник НААУ
Представником Національної асоціації адвокатів України у Італійській Республіці призначено Граціано Бенедетто. Він працюватиме у Римі.
Видання
Київська адвокатура на зламі епох: презентовано монографію
Вийшов друком третій том серії «Регіональна історія адвокатури», присвячений столичним адвокатам, який висвітлює процес розвитку інституту у період з другої половини XIX ст. до її «розгрому» у 1930-х роках XX століття в умовах панування «революційної правосвідомості» під час Великого терору.