Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Відбулося відкрите засідання Комітету з міжнародного права НААУ

Відбулося відкрите засідання Комітету з міжнародного права НААУ

Адвокатура 15:09 Ср 05.05.21 303 Переглядів Версія для друку

Комітет з міжнародного права НААУ провів відкрите засідання, під час якого було обговорено ряд важливих питань, що стосувалися сфери компетенції Комітету та окреслено пріоритетні напрямки в діяльності Комітету на майбутнє.

Під час засідання Голова Комітету з міжнародного права Віталій Власюк представив нового члена Комітету Олену Калашник, яка розповіла, що спеціалізуються в питаннях міграційного права, правах біженців та захисті прав людини. Член Комітету запропонувала систематизувати справи Верховного Суду, що стосуються біженців за категоріями («відмова у прийнятті документів», «відмова у визнанні біженцем» тощо) шляхом підготовки методичних рекомендацій. Олена також внесла пропозицію залучати студентів університетів до різноманітних заходів, які влаштовує НААУ, а саме стажувань чи практики, а також заохочувати до участі в літніх школах з права.

Елеонора Салова зазначила, що можна було би співпрацювати з ASIS Україна у сфері корпоративної безпеки, зокрема, у напрямку організації з ними спільного заходу, фокусом якого можуть стати антирейдерство та розшук активів.

Ростислав Никітенко висловив думку, що Комітету варто окрему увагу приділити питанню реалізації рішень іноземних судів на території України, і в майбутньому підготувати порівняльну таблицю чи певні методичні рекомендації з виконання рішень іноземних судів в Україні. Також він запропонував створити робочу групу з цього питання, в яку можна включити не лише представників МЗС, а й також Міністерства юстиції.

Ольга Поєдинок поінформувала присутніх, що наразі розробляється програма курсу підвищення кваліфікації адвокатів під робочою назвою «Не ЄСПЛ єдиним», який матиме на меті поширювати інформацію про ті можливості, які дають українським адвокатам різні моніторингові місії та Комітети ООН. Загалом фокус курсу – це моніторингові органи, створені міжнародними договорами  для захисту прав людини, за участі України. Вона також зазначила, що ресурси Комітету можна використати для пошуку лекторів.

Водночас В. Власюк підтримав ініціативу О. Поєдинок і зазначив, що Комітет має сприяти поширенню інформації про міжнародні способи захисту, які можуть використовувати адвокати.

Також під час зустрічі члени Комітету окрему увагу приділили  обговоренню актуальних питань щодо напрямків розвитку інституту громадянства в Україні.

Текст та фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2021 - Вісник;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Річний звіт НААУ 2020;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування