"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
НААУ публікує звіт про діяльність за 2020 рік

Звіт є найбільш повним документом про діяльність адвокатури і містить статистичну інформацію про порушення прав адвокатів, функціонування Єдиного реєстру адвокатів, роботу системи підвищення кваліфікації, активності комітетів НААУ впродовж року.
У документі викладено повну аналітику діяльності органів адвокатського самоврядування регіонів та вищих органів - Ради адвокатів України, Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії, Вищої ревізійної комісії адвокатури. Фінансова та статистична звітність подана у зручному форматі інфографіки на понад 50 сторінках.
Розділ «Стратегічні напрямки діяльності та виклики-2020» присвячений особливостям роботи адвокатури під час COVID-19, міжнародним та національним зусиллям НААУ заради захисту прав адвокатів, участі адвокатури у реформі системи правосуддя та взаємодії з органами влади, інституційними партнерами у громадському секторі, а також міжнародній діяльності НААУ.
«Звіт за 2020 рік – символічний, знаковий. Він засвідчує безперервність нашої роботи в неординарних умовах карантинних обмежень і високих ризиків для здоров’я кожного у зв’язку з пандемією Covid-19.
Впродовж року ці складні обставини, на жаль, мали негативний ефект для можливостей захисту прав людини в Україні. Таку оцінку надано у доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини про вплив пандемії COVID-19 на права людини, яка оприлюднена в грудні 2020 року.
Переконана, що адвокатура з гідністю пройшла цей складний період, відстоюючи як інтереси кожної людини, так і професійні права й імунітети адвокатів. Ми, як інституція, надавали благодійну допомогу старшому поколінню адвокатів; ініціювали зміни до законодавства, аби забезпечити необхідні умови для роботи адвокатів під час карантину; надавали консультації для прискореного запровадження онлайн-інструментів у сфері правосуддя; створювали можливості для дистанційного підвищення кваліфікації адвокатів; переводили роботу органів адвокатського самоврядування в онлайн-формати, усвідомлюючи покладену на нас законом відповідальність і важливість наших рішень.
2020 рік для НААУ є також особливим роком, оскільки він завершує п’ятирічний період стратегічного планування діяльності адвокатури. Стратегія розвитку, прийнята на 2016-2020 роки, отримала свою підсумкову оцінку», - ідеться у вітальному слові Голови НААУ, РАУ Лідії Ізовітової до щорічного звіту.
Англійська версія документа буде доступна на сайті НААУ ближчим часом.
Звіт Національної асоціації адвокатів України за 2020 рік
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.