Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - НААУ увійшла до Робочої групи зі створення Центру дитячого правосуддя в Україні

НААУ увійшла до Робочої групи зі створення Центру дитячого правосуддя в Україні

Адвокатура 11:22 Пт 02.04.21 795 Переглядів Версія для друку

31 березня 2021 року Голова Комітету захисту прав людини Ганна Колесник, її заступниця, Голова Секції захисту прав дітей Тетяна Гнатюк та член Комітету з питань електронного судочинства та кібербезпеки адвокатської діяльності Олександр Панченко взяли участь у презентації та обговоренні пілотування моделі «Центру дитячого правосуддя в Україні» за ініціативою Уповноваженого Президента України з прав дитини.

Головною метою центру є створення безпечного місця для проведення бесід з дитиною, допитів, огляду дитини експертами, а також лікарями з наданням невідкладної медичної та психологічної допомоги. У таких центрах буде працювати команда фахівців, а саме: представники правоохоронних органів, прокуратури, судової експертизи, охорони здоров’я, соціального захисту та адвокати.

Заплановано, що ця модель почнеться з Київської області, де буде створено Центр дитячого правосуддя для захисту прав дітей, які постраждали від сексуального насильства та експлуатації.

Також метою пілотування моделі «Центру дитячого правосуддя в Україні» є розроблення методик роботи з дітьми для всіх учасників досудового розслідування та судового розгляду, залучення найкращих українських та іноземних експертів у галузі розслідування злочинів, пов’язаних із сексуальним насильством щодо дитини.

Варто зазначити, що пілотний проект передбачає зміни до чинного законодавства для найшвидшого розслідування злочинів учинених щодо дітей. Зокрема допити дитини повинні бути у спеціально обладнаному та облаштованому для цих цілей приміщенні, періодичні допити має здійснювати одна особа, окрім того, їх кількість необхідно мінімізувати, а свідчення дитини, записані на електронний носій, мають стати допустимим доказом на етапі досудового розслідування.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
№3-5 березень-травень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування