"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Порушення прав адвокатів стало нормою для правоохоронців – Євген Солодко


Незаконні обшуки, ототожнення адвоката з клієнтом, втручання в адвокатську діяльність, негласні слідчі дії стали нормою в роботі правоохоронних органів.
Про це заявив заступник Голови Комітету захисту прав адвокатів НААУ Євген Солодко на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя».
«Нехтування законом, нехтування процесом, якась абсолютно безграмотна кваліфікація дій осіб, які притягують до кримінальної відповідальності – це стало нормою», - наголосив Євген Солодко.
Він нагадав, що хвиля обшуків в офісах адвокатів свого часу стала каталізатором створення профільного комітету в структурі НААУ.
«В 2016 році з’явився орган, який мав займатися боротьбою з корупцією. Але ніхто не міг передбачити, що він почне працювати поза правовим полем. І саме в 2016 році розпочався вал обшуків у адвокатів. Коли це відбулось 1-3 рази – це викликало певне таке обурення, бо такі випадки були і раніше. Але коли це набуло системного характеру – стало зрозуміло, що треба захищатися. Тоді і був створений Комітет з захисту прав адвокатської діяльності НААУ, бо ніхто, крім нас самих, нас не захистить», - підкреслив заступник Голови Комітету НААУ.
Разом з тим Євген Солодко зазначив, що держава почала дослухатися до пропозицій адвокатів і це дуже прогресивний крок у реформуванні системи правосуддя в Україні.
«Статистика порушень прав і гарантій адвокатської діяльності сумна і жахлива, тому що кожного року гинуть наші колеги. Такі випадки є, і на жаль, їх чимало. Постійне втручання в спілкування, обшуки, проникнення в житло, пошкодження майна тощо. Відрадно, що держава, у тому числі цей Форум, нас почула і що сприймає нас як рівних, запрошує до певного діалогу, вислуховуючи наші пропозиції», - сказав Євген Солодко.
Переглянути відео виступу під час дискусійної панелі «Розвиток інституту адвокатури».
Нагадаємо, 1 березня Голова НААУ взяла участь відкритті Всеукраїнського форуму «Україна 30. Розвиток правосуддя» за участю президента України. У ході першого дня форуму було обговорено Стратегію подальшого розвитку системи правосуддя
Популярні новини

Анонс
Розпочато прийом документів кандидатів до конкурсної комісії з…
Рада адвокатів України оголошує про початок прийому документів від кандидатів, які виявили бажання бути обраними до складу Конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів за квотою РАУ.

Законодавство
Венеційську комісію попередили про ризики змін у дисциплінарних…
Європейська комісія за демократію через право (Венеційська комісія) та Директорат РЄ з прав людини та верховенства права готують оцінку законопроектам, що стосуються судоустрою та статусу суддів в Україні.

Анонс
Українських адвокатів запрошують у Бонн на стажування
Молоді українські адвокати, які спеціалізуються у сфері цивільного, комерційного та економічного права, мають змогу взяти участь у програмі стажування в Німеччині. Її проводить Фонд міжнародної правової співпраці (IRZ) спільно з Федеральною палатою адвокатів та Німецькою спілкою адвокатів.

Законодавство
Декларації доброчесності суддів і не тільки: РАУ затвердила…
Під виглядом відновлення довіри до судової влади можуть бути запроваджені репресивні механізми контролю над нею. Це прямо суперечить міжнародному досвіду та може призвести до деградації української системи правосуддя.

Cудова практика
Автоматичне продовження тримання під вартою порушує право на…
Установлені приписами КПК перешкоди в доступі до суду та порушення права бути заслуханою у суді для особи в такому важливому питанні, як продовження строків тримання її під вартою, означає неможливість реалізації права на захист, гарантованого частиною другою статті 63 Конституції.

Гарантії діяльності
У ТЦК мобілізовані не мають доступу до правничої допомоги (документ)
Коли на Черкащині адвокат звернувся із запитом до ТЦК в інтересах мобілізованого клієнта, там заявили про підробку документів, бо військовозобовʼязаний не мав телефона і фізично не міг підписати договір про надання правничої допомоги.

Дискусія
Як оцінити перспективу звернення до ЄСПЛ: практичні орієнтири для…
Звернення до Європейського суду з прав людини — це не просто останній шанс на справедливість, а складна і тривала процедура, яка потребує ретельного аналізу ще на етапі прийняття рішення про підготовку заяви.

Навчання
Українська адвокатура інтегрує HELP у систему підвищення…
За останні роки Національна асоціація адвокатів України стала одним із ключових партнерів Ради Європи у реалізації програми HELP — освітнього проєкту, спрямованого на розвиток правничої професії через навчання європейським стандартам прав людини.