Порушення прав адвокатів стало нормою для правоохоронців – Євген Солодко | НААУ

Порушення прав адвокатів стало нормою для правоохоронців – Євген Солодко

Різне
14:16 Чт 04.03.21 1820 Переглядів
Версія для друку

Незаконні обшуки, ототожнення адвоката з клієнтом, втручання в адвокатську діяльність, негласні слідчі дії стали нормою в роботі правоохоронних органів.

Про це заявив заступник Голови Комітету захисту прав адвокатів НААУ Євген Солодко на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя».

«Нехтування законом, нехтування процесом, якась абсолютно безграмотна кваліфікація дій осіб, які притягують до кримінальної відповідальності – це стало нормою», - наголосив Євген Солодко.

Він нагадав, що хвиля обшуків в офісах адвокатів свого часу стала каталізатором створення профільного комітету в структурі НААУ.

«В 2016 році з’явився орган, який мав займатися боротьбою з корупцією. Але ніхто не міг передбачити, що він почне працювати поза правовим полем. І саме в 2016 році розпочався вал обшуків у адвокатів. Коли це відбулось 1-3 рази – це викликало певне таке обурення, бо такі випадки були і раніше. Але коли це набуло системного характеру – стало зрозуміло, що треба захищатися. Тоді і був створений Комітет з захисту прав адвокатської діяльності НААУ, бо ніхто, крім нас самих, нас не захистить», - підкреслив заступник Голови Комітету НААУ.

Разом з тим Євген Солодко зазначив, що держава почала дослухатися до пропозицій адвокатів і це дуже прогресивний крок у реформуванні системи правосуддя в Україні.

«Статистика порушень прав і гарантій адвокатської діяльності сумна і жахлива, тому що кожного року гинуть наші колеги. Такі випадки є, і на жаль, їх чимало. Постійне втручання в спілкування, обшуки, проникнення в житло, пошкодження майна тощо. Відрадно, що держава, у тому числі цей Форум, нас почула і що сприймає нас як рівних, запрошує до певного діалогу, вислуховуючи наші пропозиції», - сказав Євген Солодко.

Переглянути відео виступу під час дискусійної панелі «Розвиток інституту адвокатури».

Нагадаємо, 1 березня Голова НААУ взяла участь  відкритті Всеукраїнського форуму «Україна 30. Розвиток правосуддя» за участю президента України. У ході першого дня форуму було обговорено Стратегію подальшого розвитку системи правосуддя

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2808

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4229

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3238

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4399

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5403

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4439

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4917

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4234

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл