Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Порушення прав адвокатів стало нормою для правоохоронців – Євген Солодко

Порушення прав адвокатів стало нормою для правоохоронців – Євген Солодко

Адвокатура 14:16 Чт 04.03.21 1486 Переглядів Версія для друку

Незаконні обшуки, ототожнення адвоката з клієнтом, втручання в адвокатську діяльність, негласні слідчі дії стали нормою в роботі правоохоронних органів.

Про це заявив заступник Голови Комітету захисту прав адвокатів НААУ Євген Солодко на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Розвиток правосуддя».

«Нехтування законом, нехтування процесом, якась абсолютно безграмотна кваліфікація дій осіб, які притягують до кримінальної відповідальності – це стало нормою», - наголосив Євген Солодко.

Він нагадав, що хвиля обшуків в офісах адвокатів свого часу стала каталізатором створення профільного комітету в структурі НААУ.

«В 2016 році з’явився орган, який мав займатися боротьбою з корупцією. Але ніхто не міг передбачити, що він почне працювати поза правовим полем. І саме в 2016 році розпочався вал обшуків у адвокатів. Коли це відбулось 1-3 рази – це викликало певне таке обурення, бо такі випадки були і раніше. Але коли це набуло системного характеру – стало зрозуміло, що треба захищатися. Тоді і був створений Комітет з захисту прав адвокатської діяльності НААУ, бо ніхто, крім нас самих, нас не захистить», - підкреслив заступник Голови Комітету НААУ.

Разом з тим Євген Солодко зазначив, що держава почала дослухатися до пропозицій адвокатів і це дуже прогресивний крок у реформуванні системи правосуддя в Україні.

«Статистика порушень прав і гарантій адвокатської діяльності сумна і жахлива, тому що кожного року гинуть наші колеги. Такі випадки є, і на жаль, їх чимало. Постійне втручання в спілкування, обшуки, проникнення в житло, пошкодження майна тощо. Відрадно, що держава, у тому числі цей Форум, нас почула і що сприймає нас як рівних, запрошує до певного діалогу, вислуховуючи наші пропозиції», - сказав Євген Солодко.

Переглянути відео виступу під час дискусійної панелі «Розвиток інституту адвокатури».

Нагадаємо, 1 березня Голова НААУ взяла участь  відкритті Всеукраїнського форуму «Україна 30. Розвиток правосуддя» за участю президента України. У ході першого дня форуму було обговорено Стратегію подальшого розвитку системи правосуддя

Популярні новини

Вестник:Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
№3-5 березень-травень 2022 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування