"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У НААУ відбудеться панельна дискусія щодо права на соціальний захист осіб з інвалідністю, отриманою в результаті військового конфлікту на Донбасі

Проблема захисту прав і свобод людини постає особливо гостро в період військового конфлікту в Україні.
Більшість цивільних осіб, які отримали інвалідність внаслідок поранення, проживають на територіях, на яких велися і все ще ведуться бойові дії. На цих територіях відсутня більшість державних і комунальних послуг, або доступ до них значно ускладнено; дуже обмежені можливості працевлаштування. У зв’язку з цим одним з небагатьох постійних і стабільних джерел доходів для осіб з інвалідністю, отриманою в результаті військових дій, залишається соціальне забезпечення, що надається державою.
22 травня 2018 року для забезпечення життєвих потреб осіб з інвалідністю в результаті війни в Закон про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту були внесені доповнення, згідно з якими дію закону було розширено також на цивільних осіб, які отримали поранення в результаті військових дій на Донбасі.
Проте, з моменту вступу закону в силу і станом на 01.11.2020 р., статус особи з інвалідністю внаслідок війни отримали трохи більше ніж 100 осіб, але основна маса поранених цивільних осіб все ще не забезпечена належною соціальною допомогою
Національна асоціація адвокатів України за ініціативою Комітету з сімейного права, за участі Комітету з військового права та Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю організовує панельну дискусію на тему: «Право на соціальний захист осіб з інвалідністю, отриманою в результаті військового конфлікту на Донбасі».
Дата та час заходу: 24 грудня 2020 року, 15.00 – 17.00.
Місце проведення: онлайн платформа ZOOM
Захід буде проведено з нагоди Міжнародного дня захисту прав людини у партнерстві з Гельсінським фондом з прав людини м. Варшави, Польща в рамках проекту БДІПЛ/ОБСЄ «Просування людського виміру безпеки в України» з метою обговорення найбільш актуальних питань щодо захисту прав та інтересів цивільних осіб з інвалідністю, отриманої в результаті військового конфлікту на Донбасі, а також пропозицій щодо внесення змін у законодавство України.
Модератор: Лариса Гретченко, заступник Голови Комітету з сімейного права НААУ, Керівник Центру «Адвокат дитини» Вищої школи адвокатури НААУ.
Доповідачі: Наталія Аляб’єва - адвокатка, к.ю.н, консультантка Гельсінського фонду з прав людини м. Варшава (Польща); Ленур Керімов - директор міжнародних програм Гельсінського фонду з прав людини м.Варшава (Польща); Марія Островська - адвокатка, голова Комітету з військового права НААУ, Олександр Вознюк - адвокат, Голова Комітету з питань захисту прав осіб з інвалідністю, що діє в складі НААУ.
Питання, що заплановані до обговорення:
1. Проблемні аспекти соціального захисту прав цивільних осіб з інвалідністю, отриманої в результаті військового конфлікту на Донбасі;
2. Огляд національного законодавства і міжнародних стандартів в сфері соціального захисту прав цивільних осіб з інвалідністю, отриманої в результаті військового конфлікту на Донбасі;
3. Дитинство в умовах збройного конфлікту: шляхи подолання негативних наслідків;
4. Соціальна адаптація цивільних осіб з інвалідністю отриманою в результаті військового конфлікту на Донбасі.
Участь у заході безкоштовна
Обов'язкова реєстрація за посиланням: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_bB1X6r6BQY-7eiEpqYp5nw
Контактна особа: Аліна Черемис
Контактна інформація: +380939332548, a.cheremys@unba.org.ua
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Cудова практика
Судову практику у сфері містобудування за 2025 рік виклали у…
Останні ключові позиції Верховного Суду щодо ДАБК, будівельного паспорту, містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, дозволу на виконання будівельних робіт, прийняття в експлуатацію обʼєктів будівництва та самочинного будівництва проаналізували у НААУ.

Cудова практика
Чи порушує мобілізація адвоката право людини на захист, - висновок…
Положеннями ст. 335 КПК передбачено зупинення судового провадження лише у випадках, коли для проходження військової служби під час мобілізації був призваний обвинувачений. Однак це положення не поширюється на мобілізацію захисника.

Дискусія
Пошук моделі виборів для повоєнної України: висновки круглого столу
Реформування виборчої системи України є надзвичайно актуальним у контексті майбутніх поствоєнних виборів. Зокрема, реалізації виборчого права має сприяти вдосконалення системи голосування. Але сьогодні Україна стикається з численними викликами.

Cудова практика
Негаторний позов: про що свідчить судова практика ВС
Поки особа є власником майна, вона не може бути обмежена у праві звернутися до суду з негаторним позовом, який може бути пред'явлений упродовж всього часу тривання правопорушення.

Дискусія
Погони не личать мантії: моделі відновлення військових судів…
У Комітеті ВР з питань правової політики провели робочу нараду з обговорення проектів законів, які передбачають створення та функціонування в Україні на постійній основі військових судів. Інститут адвокатури представив свої застереження щодо такої ініціативи.

Навчання
У Івано-Франківську адвокатів навчали мистецтву красномовства
Риторика відіграє надзвичайно важливу роль у професійній діяльності адвоката. Вміння чітко, переконливо та ефективно доносити свою позицію є ключем до успіху в суді, під час переговорів та у спілкуванні з клієнтами.

Законодавство
Уточнення щодо впливу боргів за аліментами на поділ майна є зайвим, -…
Ухилення від виконання прямих батьківських обов’язків з утримання дитини, а саме наявність заборгованості за аліментами, є підставою для відступлення від засад рівності часток подружжя відповідно до Сімейного кодексу.

Дискусія
Бойовий імунітет: хто і як має оцінювати рішення командира?
Захист військових, які діють в умовах крайньої небезпеки та стресу, потребує чіткого правового регулювання. Особливого значення в умовах повномасштабної збройної агресії набуває питання притягнення захисників до кримінальної відповідальності за прийняті бойові рішення.