НААУ докладає зусиль для прискореного впровадження "Електронного суду" | НААУ

НААУ докладає зусиль для прискореного впровадження "Електронного суду"

Cудова практика
15:04 Пт 27.11.20 2187 Переглядів
Версія для друку

Національну асоціацію адвокатів України як організацію, яка швидко розвивається, залучено до процесу створення і впровадження Електронного суду в Україні.

Про це розповіла Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова на П’ятому Казахстанському форумі адвокатів «Цифровізація і адвокатура: нові виклики перед верховенством права, правосуддям та захистом прав людини», який відбувся в режимі онлайн.

Вона підкреслила, що на сьогодні, в обставинах пандемії, важливо зберегти право громадян на доступ до правосуддя. І НААУ ініціювала процес синхронізації системи Електронний суд, яка зараз впроваджується в Україні, з ЄРАУ, який є уже досконалою базою профайлів адвокатів.

«Система «Електронний суд» в Україні надає можливості (і в загальному, і в кримінальному процесах) не тільки брати участь в засіданнях дистанційно. У цій системі є опції сплати судового збору, подачі заяв і клопотань, доступу до графіка засідань та інформації про стадії розгляду справ. Система дозволяє обмінюватися електронними документами між судом і учасниками судового процесу. Вже впроваджена розсилка учасникам судового процесу та кримінального провадження судових повісток у вигляді SMS-повідомлень», - розповіла Голова НААУ, РАУ.

Лідія Ізовітова розповіла, що і НААУ активно налаштовує свої сервіси для роботи Електронного суду. Так, адвокатам буде надано доступ до Електронного суду через їх особисті кабінети, які вже створені в адвокатському реєстрі.

Нагадаємо, 28 липня 2020 року представники НААУ та ДСА провели першу інтернет-конференцію щодо старту проекту «Активне тестування Електронного суду». Проект реалізовується в рамках Меморандуму про співпрацю, підписаного між НААУ та ДСА України.

Популярні новини

Анонс

Особливості трудового права ЄС розкриють українським адвокатам

8 березня 2024 року у НААУ відбудеться круглий стіл на тему «Трудове право ЄС: що потрібно знати українським адвокатам?».

15:57 Пт 01.03.24 2813

Законодавство

Адвокатів пропонують забронювати, – правки до проекту №10449

Народні депутати у поданих ними правках до проекту Закону про посилення мобілізації пропонують передбачити бронювання адвокатів. Мета – упередити зриви судових засідань.

11:19 Пт 01.03.24 4233

За кордоном

7 кроків до професії юриста у США (вебінар)

На відміну від нашої країни, юрист у Сполучених Штатах Америки – це адвокат, який отримав кваліфікацію для юридичної практики та надає консультації або здійснює представництво у судових справах.

10:21 Пт 01.03.24 3242

Анонс

Стартував конкурс з відбору адвокатів БПД у 17-ти регіонах України

Сьогодні, 1 березня, розпочався конкурс з відбору адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правничої допомоги в сімнадяти регіонах України.

9:12 Пт 01.03.24 4405

Гарантії діяльності

Збої Електронного суду порушують конституційні гарантії, - НААУ

Останніми днями до Національної асоціації адвокатів України надходять численні повідомлення адвокатів про технічні збої в роботі підсистеми «Електронний суд». Зокрема, скарги стосуються неможливості авторизуватись в електронному кабінеті, що обмежує адвокатів у реалізації процесуальних прав, зокрема, подавати документи, брати участь у судових засіданнях в режимі відокоференції.

16:28 Чт 29.02.24 5409

Законодавство

Поняття колабораційної діяльності варто звузити, - думка

Основним критерієм злочинності діяння колабораціонізму має бути добровільність згоди на співпрацю з агресором. І, аби забезпечити справедливе правосуддя для людей з ТОТ, окрім примусу, законодавець має запровадити заходи заохочення.

15:12 Чт 29.02.24 4447

Самоврядування

Комітети НААУ звітують про роботу у 2023 році

З метою забезпечення реалізації функцій, покладених на Національну асоціацію адвокатів України профільним законом, при НААУ створюються і діють дорадчі органи – комітети. Чим вони займалися протягом 2023 року?

12:26 Чт 29.02.24 4922

Cудова практика

Фіксований гонорар: час робіт має значення при відшкодуванні витрат…

За порядком обчислення погодинна оплата послуг адвоката відрізняється від фіксованого розміру гонорару, де не враховуються фактичні витрати часу. Однак в обох випадках вони беруться до уваги при вирішенні питання відшкодування витрат на правничу допомогу.

11:13 Чт 29.02.24 4234

Вестник:№1-2 січень-лютий 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл