"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
30 листопада відбудеться другий захід у рамках національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи»

30 листопада о 16.00 розпочнеться другий захід у рамках національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи».
Співорганізаторами такого діалогу між професійними спільнотами є Національна асоціація адвокатів України та Вища рада правосуддя. Учасниками дискусії стануть представники органів адвокатського самоврядування, суддівського врядування, голови Комітетів НААУ, члени провідних професійних громадських організацій і асоціацій, народні депутати, міжнародні експерти. Захід відкриють Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова та заступник Голови Вищої ради правосуддя Олексій Маловацький.
Під час другої дискусії планується обговорити стратегічні питання реалізації судової реформи, роль професійних спільнот у розробці законодавства про судоустрій та адвокатуру, конституційні аспекти участі міжнародних експертів у формуванні органів суддівського врядування.
Спеціальна тема заходу – «Дорожня карта судової влади». До обговорення внесені такі питання, як модель судової влади; кадрове забезпечення правосуддя; принципи оптимізації судової влади.
Учасниками обговорення стануть заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій, голова ВКДА Сергій Вилков, член РАУ Оксана Каденко, голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко, Голова ради адвокатів Волинської області Галина Руденко, Голова Спілки адвокатів України Олександр Дроздов, Голова Комітету з питань верховенства права НААУ Марина Ставнійчук, Голова Комітету законотворчих ініціатив з питань адвокатської діяльності, що діє в складі НААУ Олексій Ющенко, народний депутат Сергій Демченко; суддя Олександра Жуковська, доцент кафедри Інституту міжнародних відносин Олександр Серьогін, викладач Національної школи суддів Олена Панченко.
Захід відбудеться у змішаному форматі: онлайн та офлайн (вул. Борисоглібська, 3, 6-й поверх).
Перегляд заходу доступний у Zoom та YouTube
Адвокати можуть отримати за участь у дискусії 2 залікові бали. Для цього потрібно зареєструватися на цей захід на сайті Вищої школи адвокатури.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.