"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
У НААУ визначили основні напрямки розвитку галузі будівельного права



За ініціативою Комітету з будівельного права 23 жовтня 2020 року в НААУ відбувся круглий стіл на тему: «Будівельне право: європейське майбутнє».
На початку заходу адвокат, Голова Комітету Олег Поваляєв привітав усіх присутніх, зазначивши: «Станом на сьогодні проводиться активна нормотворча діяльність у галузі будівельного права, яка, у свою чергу, потребує впорядкування та єдиного алгоритму правозастосування. Для визначення головних напрямків розвитку галузі будівельного права, основних проблем регулювання будівельної діяльності, можливих колізій законодавства сьогодні в колі експертів ми обговоримо найважливіші питання, що стосуються гармонізації вказаної галузі з європейськими нормами та технічними регламентами».
Адвокат, заступник Голови Комітету Олег Курчин ознайомив учасників круглого столу з важливими аспектами державного регулювання у сфері будівництва, розповів про правове регулювання планування й забудову території, проектування об'єктів будівництва, отримання дозвільної документації для початку виконання будівельних робіт, їхнього проведення та введення об’єкта в експлуатацію.
Запрошений експерт, кандидат юридичних наук, доцент кафедри політичних наук і права Київського національного університету будівництва і архітектури, фахівець у сфері теорії, методології права та приватного права Олег Халабуденко розповів присутнім про ключові аспекти в будівельному праві, торкнувся також окремих теоретичні питання, відповіді на які мають практичну значущість.
Адвокат, член Комітету будівельного права Інна Яремова порушила питання стосовно участі інвесторів у будівництві та нормативно-правового регулювання цього процесу.
Також під час круглого столу адвокат та член Комітету з будівельного права Тетяна Батюсь розповіла про судову практику, що стосується застосування будівельного права, а адвокат, член указаного Комітету Катерина Баца ознайомила присутніх із так званим принципом «мовчазної згоди» й особливостями його застосування на практиці.
Крім того, до обговорення долучилися: Артем Кисельов, виконавчий директор Громадської організації «Українське співтовариство будівельного права»; Юрій Манцевич, головний науковий співробітник Інституту законодавства Верховної Ради України; Борис Гозман, директор ТОВ «Укрекспертиза груп» та інші.
Учасники круглого столу насамкінець заходу подякували організаторам за змістовний та конструктивний діалог та висловили сподівання на подальшу співпрацю щодо вирішення дискусійних питань у сфері будівельного права.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Взаємодія
Адвокати та архівісти об’єдналися для збереження правової…
Національна асоціація адвокатів України, Рада адвокатів Львівської області та Центральний державний історичний архів України у м. Львів підписали Меморандум про співпрацю. Документ відкриває нові можливості для вивчення та популяризації історії української адвокатури, архівних досліджень і створення спільних науково-просвітницьких проектів.

Анонс
Адвокатів запрошують до створення стандартів для ШІ
До 18 липня триває прийом заявок до Юридичного комітету Міжнародної асоціації етики та доброчесності штучного інтелекту (AI Ethics & Integrity International Association, AIEI).

Законодавство
У НААУ оцінили ідею збільшення строків відповідальності за…
Неспроможність держави забезпечити відповідальність за порушення у сфері доступу до інформації, зокрема за несвоєчасне надання, ненадання або надання неповної чи недостовірної інформації у відповідь на адвокатський запит, є не лише питанням свободи слова, а й проблемою доступу до правосуддя.

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?