"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Питання конституційної легітимності антикорупційних органів зумовлене помилками законодавчого процесу

Питання конституційної легітимності антикорупційних органів зумовлене помилками законодавчого процесу.
Про це заявила Голова Комітету з питань верховенства права НААУ Марина Ставнійчук під час круглого столу, присвяченого діяльності ВАКС.
"З 2015 року і дотепер стоїть на порядку денному питання конституційної легітимності створення в Україні так званої антикорупційної інфраструктури. На жаль, неякісне і швидке ухвалення відповідного законодавства, існування певних ознак нелегітимності можна було одразу пропонувати усунути ще минулій владі. Але сьогодні маємо те, що маємо", - сказала Марина Ставнійчук.
За її словами, наразі це питання вирішує Конституційний суд України, де сьогодні розпочався розгляд подання народних депутатів про відповідність Конституції положень закону про НАБУ. Саме КС має погодити принципи верховенства права, повноти державного суверенітету і доброчесності посадовців.
"Поки що будемо сподіватися на те, що КСУ зможе забезпечити тонкий баланс реперних точок у такому трикутнику: з одного боку – дотримання демократичних стандартів у сфері прав людини, з іншого боку – викликами національній безпеці і забезпечення державного суверенітету, з третього боку – необхідності боротьби і запобігання корупції та забезпечення доброчесності на всіх рівнях державного управління", - констатувала Голова комітету НААУ.
Як відомо, у серпні КСУ визнав неконституційним указ про призначення директором НАБУ Артема Ситника.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.