Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - Питання конституційної легітимності антикорупційних органів зумовлене помилками законодавчого процесу

Питання конституційної легітимності антикорупційних органів зумовлене помилками законодавчого процесу

Адвокатура 20:00 Чт 10.09.20 545 Переглядів Версія для друку

Питання конституційної легітимності антикорупційних органів зумовлене помилками законодавчого процесу. 

Про це заявила Голова Комітету з питань верховенства права НААУ Марина Ставнійчук під час круглого столу, присвяченого діяльності ВАКС.

"З 2015 року і дотепер стоїть на порядку денному питання конституційної легітимності створення в Україні так званої антикорупційної інфраструктури. На жаль, неякісне і швидке ухвалення відповідного законодавства, існування певних ознак нелегітимності можна було одразу пропонувати усунути ще минулій владі. Але сьогодні маємо те, що маємо", - сказала Марина Ставнійчук. 

За її словами, наразі це питання вирішує Конституційний суд України, де сьогодні розпочався розгляд подання народних депутатів про відповідність Конституції положень закону про НАБУ. Саме КС має погодити принципи верховенства права, повноти державного суверенітету і доброчесності посадовців.

"Поки що будемо сподіватися на те, що КСУ зможе забезпечити тонкий баланс реперних точок у такому трикутнику: з одного боку – дотримання демократичних стандартів у сфері прав людини, з іншого боку – викликами національній безпеці і забезпечення державного суверенітету, з третього боку – необхідності боротьби і запобігання корупції та забезпечення доброчесності на всіх рівнях державного управління",  - констатувала Голова комітету НААУ.

Як відомо, у серпні КСУ визнав неконституційним указ про призначення директором НАБУ Артема Ситника.

Популярні новини

Вестник:№9 вересень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування