РАУ звернеться до ВРП, РСУ та міжнародних інституцій щодо грубого порушення суддями ВАКС конституційного права на правову допомогу | НААУ

РАУ звернеться до ВРП, РСУ та міжнародних інституцій щодо грубого порушення суддями ВАКС конституційного права на правову допомогу

Різне
15:24 Ср 05.08.20 2939 Переглядів
Версія для друку

Рада адвокатів України направить звернення до Вищої ради правосуддя і Ради суддів України, та міжнародних правових інституцій, в тому числі, і до Генеральної Асамблеї ООН, щодо грубого порушення суддями Вищого антикорупційного суду конституційного права людини на правову допомогу.

Таке рішення члени РАУ ухвалили на своєму онлайн-засіданні 5 серпня 2020 року, заслухавши адвокатів Петра Бойка, Ігоря Черезова, голову Комітету захисту прав адвокатів НААУ Ганну Боряк, членів РАУ.

До РАУ звернулися Петро Бойко, Євген Крамаренко, Анна Наточиєва, Ганна Палагицька, Олексій Цибенко, Ігор Черезов, Тетяна Черезова  про порушення їхніх прав суддями ВАКС Федорак Л.М., Масловим В.В. та Строгим І.Л. Захисники повідомили про те, що 14 липня судді ВАКС з власної ініціативи змінили порядок дослідження доказів у кримінальному провадженні, в якому ця група адвокатів надає правничу допомогу обвинуваченим. Згідно з новим порядком, прокурору надано право оголошення всіх 223 томів доказів, під час якого стороні захисту заборонено заявляти щодо досліджуваних доказів клопотання про визнання їх неналежними та недопустимими, надавати пояснення та заперечення, звертати увагу суду на важливі деталі. 20 липня під час судового розгляду кримінального провадження суддя Федорак Л.М. зробила заяву, якою поставила майбутнє становище обвинувачених, зокрема, обрання щодо них запобіжних санкцій, у залежність від поведінки адвокатів у залі суду. Ситуацію розглядали на спільному засіданні 8 комітетів НААУ, присвяченому порушенням прав адвокатів у резонансних провадженнях.

У зверненні адвокатів до РАУ вказано, що судді ВАКС демонструють свавілля у судовому розгляді кримінальних проваджень, грубо порушують принципи змагальності та рівності сторін, позбавляють права клієнта на захист і перетворюють адвокатів у мовчазних статистів.

«Сьогодні ВАКС є продовженням НАБУ і САП. Такого утиску прав адвокатів я не бачив за всю свою довгу практику. Нам забороняють висловлювати свою позицію, заявляти клопотання про визнання доказів недопустимими, погрожують змінити міру запобіжного заходу тощо. І в результаті під тиском суддів ВАКС в одній конкретній справі було замінено захисників за договором на захисників БПД. Тобто, суд позбавив адвокатів захищати права своїх клієнтів. Це кричуща неприпустимість у будь-якому демократичному суспільстві», - заявив Голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко.

Член РАУ Ігор Черезов також додав, що судді ВАКС зловживають правом на звернення до дисциплінарних комісій адвокатури регіонів шляхом ініціювання питання про дисциплінарну відповідальність адвокатів без достатніх на те підстав, використовуючи це право як засіб тиску на адвокатів у зв"язку із здійсненням ними адвокатської діяльності. Як відомо, ВАКС направив понад 20 таких звернень до КДКА по всій країні.

Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова запропонувала, аби дії суддів ВАКС стали предметом оцінки Асоціації європейських суддів та інших міжнародних інституцій у зв’язку з  порушенням конституційного права людини на захист і професійних прав адвокатів у судовому процесі.

«Ми вбачаємо у діях суддів ВАКС порушення Конституції України, яке передбачає право на правову допомогу; дискримінацію, коли шляхом тиску клієнтам не дозволили мати тих захисників, які вони самі обрали, а також пряму дискредитацію адвокатів в очах їхніх клієнтів. Яке б прізвище не носила людина, вона має право на повноцінний захист. І якщо метою колегії суддів ВАКС було замінити захисників за договором на захисників БПД, які отримують гроші з державного бюджету і фактично залежать від держави та вказівок її представників, то це не є повноцінним захистом. Ми маємо звернутися до всіх органів суддівського врядування, якими є Вища рада правосуддя і Рада суддів України, та міжнародних правових інституцій, в тому числі, і до Генеральної Асамблеї ООН», - наголосила Лідія Ізовітова.

Популярні новини

Гарантії діяльності

Електронка чи папір? Як суди вестимуть справи після 18 жовтня

Із впровадженням в обов’язковості ведення учасниками проваджень електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, постають питання подальшої форми ведення справ (електронна або паперова), а також внесення відповідних змін до інструкцій з діловодства в судах України.

10:27 Пт 29.09.23 4986

Законодавство

Адвокати не з’являються у засідання: хто винен і що робити?

Коли захисники, обрані обвинуваченими, не ходять у судові засідання, суддя постановляє ухвалу, якою доручає системі БПД призначити адвоката для здійснення захисту за призначенням та забезпечити його прибуття.

14:20 Чт 28.09.23 3775

Законодавство

Передача БЕБ справ про шахрайство у банківській сфері недоцільна, -…

Аби покращити статистику розкриття злочинів, пов’язаних із шахрайськими схемами викрадення коштів з банківських рахунків, Верховній Раді пропонують унести деякі зміни до КПК та інших законів. Втім, ці зміни навряд позитивно позначаться на якості розслідувань.

10:31 Чт 28.09.23 3292

Взаємодія

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ…

Щорічно 17 вересня в Україні відзначають День безпеки пацієнта, який був установлений Указом Президента 4 вересня 2019 р. на підтримку рішення 72-ї сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я. Україна в унісон зі світовим співтовариством відзначає цей день у Всесвітній день забезпечення безпеки пацієнтів.

18:45 Вт 26.09.23 3307

Підтримка

Надано підтримку родинам ще трьох загиблих на війні адвокатів

Родини трьох загиблих на передовій адвокатів отримали матеріальну допомогу від Опікунської ради НААУ.

14:46 Вт 26.09.23 3662

Анонс

Українські адвокати отримали шанс пройти стажування в Уельсі

Британські палати адвокатів Church Court Chambers та Apex Chambers у рамках домовленостей з Національною асоціацією адвокатів України організовують другу програму оплачуваного стажування для українських адвокатів. Тепер в Уельсі.

11:17 Вт 26.09.23 4976

Законодавство

Сексуальне насильство не здолати змінами до КК, - висновок Комітету…

Посилення на законодавчому рівні умов покарання за вчинення злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості особи (ст.ст. 152 – 156, 156-1 Кримінального кодексу) не поверне довіру постраждалої особи до справедливого покарання винних.

14:00 Пн 25.09.23 4391

Дискусія

Тимчасовий захист у країнах ЄС: права та обов’язки українців (відео)

Статус тимчасового захисту в країнах ЄС надає можливість українцям проживати, отримувати соціальну і медичну допомогу, освіту для дітей та доступ до ринку праці без попереднього отримання робочої візи. Разом з тим цей статус викликає значну кількість питань, які стосуються роботи, оподаткування та соціального захисту.

16:22 Пт 22.09.23 2104

Вестник:№7-8 липень-серпень 2023 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл