"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
РАУ звернеться до ВРП, РСУ та міжнародних інституцій щодо грубого порушення суддями ВАКС конституційного права на правову допомогу

Рада адвокатів України направить звернення до Вищої ради правосуддя і Ради суддів України, та міжнародних правових інституцій, в тому числі, і до Генеральної Асамблеї ООН, щодо грубого порушення суддями Вищого антикорупційного суду конституційного права людини на правову допомогу.
Таке рішення члени РАУ ухвалили на своєму онлайн-засіданні 5 серпня 2020 року, заслухавши адвокатів Петра Бойка, Ігоря Черезова, голову Комітету захисту прав адвокатів НААУ Ганну Боряк, членів РАУ.
До РАУ звернулися Петро Бойко, Євген Крамаренко, Анна Наточиєва, Ганна Палагицька, Олексій Цибенко, Ігор Черезов, Тетяна Черезова про порушення їхніх прав суддями ВАКС Федорак Л.М., Масловим В.В. та Строгим І.Л. Захисники повідомили про те, що 14 липня судді ВАКС з власної ініціативи змінили порядок дослідження доказів у кримінальному провадженні, в якому ця група адвокатів надає правничу допомогу обвинуваченим. Згідно з новим порядком, прокурору надано право оголошення всіх 223 томів доказів, під час якого стороні захисту заборонено заявляти щодо досліджуваних доказів клопотання про визнання їх неналежними та недопустимими, надавати пояснення та заперечення, звертати увагу суду на важливі деталі. 20 липня під час судового розгляду кримінального провадження суддя Федорак Л.М. зробила заяву, якою поставила майбутнє становище обвинувачених, зокрема, обрання щодо них запобіжних санкцій, у залежність від поведінки адвокатів у залі суду. Ситуацію розглядали на спільному засіданні 8 комітетів НААУ, присвяченому порушенням прав адвокатів у резонансних провадженнях.
У зверненні адвокатів до РАУ вказано, що судді ВАКС демонструють свавілля у судовому розгляді кримінальних проваджень, грубо порушують принципи змагальності та рівності сторін, позбавляють права клієнта на захист і перетворюють адвокатів у мовчазних статистів.
«Сьогодні ВАКС є продовженням НАБУ і САП. Такого утиску прав адвокатів я не бачив за всю свою довгу практику. Нам забороняють висловлювати свою позицію, заявляти клопотання про визнання доказів недопустимими, погрожують змінити міру запобіжного заходу тощо. І в результаті під тиском суддів ВАКС в одній конкретній справі було замінено захисників за договором на захисників БПД. Тобто, суд позбавив адвокатів захищати права своїх клієнтів. Це кричуща неприпустимість у будь-якому демократичному суспільстві», - заявив Голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко.
Член РАУ Ігор Черезов також додав, що судді ВАКС зловживають правом на звернення до дисциплінарних комісій адвокатури регіонів шляхом ініціювання питання про дисциплінарну відповідальність адвокатів без достатніх на те підстав, використовуючи це право як засіб тиску на адвокатів у зв"язку із здійсненням ними адвокатської діяльності. Як відомо, ВАКС направив понад 20 таких звернень до КДКА по всій країні.
Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова запропонувала, аби дії суддів ВАКС стали предметом оцінки Асоціації європейських суддів та інших міжнародних інституцій у зв’язку з порушенням конституційного права людини на захист і професійних прав адвокатів у судовому процесі.
«Ми вбачаємо у діях суддів ВАКС порушення Конституції України, яке передбачає право на правову допомогу; дискримінацію, коли шляхом тиску клієнтам не дозволили мати тих захисників, які вони самі обрали, а також пряму дискредитацію адвокатів в очах їхніх клієнтів. Яке б прізвище не носила людина, вона має право на повноцінний захист. І якщо метою колегії суддів ВАКС було замінити захисників за договором на захисників БПД, які отримують гроші з державного бюджету і фактично залежать від держави та вказівок її представників, то це не є повноцінним захистом. Ми маємо звернутися до всіх органів суддівського врядування, якими є Вища рада правосуддя і Рада суддів України, та міжнародних правових інституцій, в тому числі, і до Генеральної Асамблеї ООН», - наголосила Лідія Ізовітова.
Популярні новини

Різне
Адвокати підсумували тиждень захисту бізнесу велозаїздом
У НААУ завершили тиждень захисту бізнесу незвичним форматом. Після оприлюднення тематичних публікацій і проведення серії круглих столів про наслідки скасування Господарського кодексу адвокати зібралися на підсумкове засідання… у крос-кантрійних перегонах.

Дискусія
Чому в затримці формування КК ВККС адвокати вбачають загрозу…
Для України звичною стала практика, коли норми закону спершу приймаються, а потім нівелюються. Але коли реформа за реформою обирають взірців доброчесності, а їх «святість» порушує будь-які закони, логіка побудови карткового будиночку ламається вщент.

Дискусія
Експерти мають винятковий потенціал, який варто розвивати спільно…
Професії адвоката і експерта можуть і повинні розвиватися, навчаючись одна в одної, обмінюючись досвідом та кращими практиками. Разом ми зможемо побудувати сильну, незалежну та ефективну систему правосуддя, гідну європейської України.

Взаємодія
У вихідні не працюватимуть електронні судові сервіси
На суботу, 12 липня, заплановано глобальні роботи на інфраструктурі ДП «Інформаційні судові системи». У звʼязку із цим, в цей день з продовженням на 13 липня, можуть бути недоступні сервіси електронного суду, електронного кабінету та інші.

Дискусія
Як пережити скасування ГК без утрат — радили адвокати за круглим…
Що зміниться для бізнесу після скасування Господарського кодексу? Як тепер укладати договори, хто нестиме відповідальність, як захищати інтереси у спорах і чим компенсувати втрату спеціального регулювання?

Дискусія
Прозорі правила будівельної галузі: навіщо Україні Містобудівний…
Українське містобудівне законодавство залишається фрагментарним, суперечливим і непридатним до завдань відбудови. Тож ідея кодифікації викликає значний інтерес і серед юристів, і серед фахівців будівельної галузі.

Дискусія
Укріплення суверенітету країни потребує нової моделі формування…
Модель конкурсної комісії з добору членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запроваджена як антикризова, себе вичерпала. Бездіяльність ВРП щодо формування нового складу КК, відсутність відповідальності та наявні ознаки політичного впливу свідчать: повноваження мають бути передані безпосередньо законодавчо визначеним субʼєктам формування ВККС.

Законодавство
Аграрна підтримка не може зводитися до досягнення KPI – Комітет НААУ
Підміна державної аграрної політики орієнтацією на показники ігнорує реальні потреби сільського господарства в умовах війни.