Голови комітетів НААУ Юрій Бауман та Яків Воронін провели серію вебінарів, присвячених питанням застосування законодавства про фінансовий моніторинг у діяльності адвоката | НААУ

Голови комітетів НААУ Юрій Бауман та Яків Воронін провели серію вебінарів, присвячених питанням застосування законодавства про фінансовий моніторинг у діяльності адвоката

Різне
15:59 Чт 30.07.20 918 Переглядів
Версія для друку

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (№ 361-IX від 06.12.2019) НААУ було ініційовано проведення серії вебінарів, спрямованих на підвищення кваліфікації адвокатів щодо застосування законодавства у сфері фінансового моніторингу. У межах реалізації зазначеної ініціативи Голова Комітету НААУ з адміністративного права та процесу Юрій Бауман та Голова Комітету НААУ з податкового та митного права Яків Воронін протягом червня-липня провели серію вебінарів, участь у яких взяли близько 3 тисяч адвокатів з усієї України.

Так, вебінар Ю. Баумана було присвячено практичним аспектам застосування адвокатом законодавства про фінансовий моніторинг у роботі з клієнтом. Під час презентації зазначеної теми було розглянуто, зокрема, такі питання:

- операції, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу;

- коли та за яких умов адвокатські об’єднання, адвокатські бюро й адвокати мають ставати на облік як суб’єкти первинного фінансового моніторингу;

- які обов’язки покладаються на адвокатські об’єднання, адвокатські бюро, адвокатів щодо операцій, що не підлягають  обов’язковому фінансовому  моніторингу;

- особливості ідентифікації адвокатом клієнта й операцій, що здійснюються клієнтом;

- адвокатська таємниця та договір про надання правової допомоги у співвідношенні з Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»;

- специфіка надання інформації суб’єктами первинного фінансового моніторингу (адвокатськими об’єднаннями, адвокатами) за запитом суб’єктів державного фінансового моніторингу.

Темою вебінарів Я. Вороніна стала відповідальність адвокатів за порушення порядку проведення фінмоніторингу. У ході розгляду зазначеної теми, зокрема, було розглянуто такі питання:

- різниця в законодавстві про фінансовий моніторинг до та після набрання чинності Законом № 361-IX: що змінилося для адвокатів із прийняттям цього Закону.

- коли адвокат має стати на облік у Держфінмоніторинг?

- відповідальність адвоката, адвокатських бюро та адвокатських об’єднань.

Під час проведення указаних вебінарів спікери також презентували практичні кейси та представили досвід ЄСПЛ, а учасники мали змогу долучитися до обговорення й отримати відповіді на свої запитання.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Популярні новини

Анонс

РАУ перевірить справедливість застосування формули оплати БВПД

Тлумачення центром безоплатної вторинної правничої допомоги норм щодо оплати послуг адвокатів, які надають БВПД, протиставило інтереси адвоката інтересам його підзахисного у кримінальній справі.

16:58 Чт 25.04.24 1026

Самоврядування

Вчена-конституціоналіст Ставнійчук: НААУ не є громадською…

Говорити про невідповідність Закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" статті 36 Конституції (яка гарантує свободу об'єднання у громадські організації) некоректно. Адже НААУ, яка обʼєднує усіх адвокатів України, за статусом кардинально відрізняється від громадських обʼєднань.

11:43 Чт 25.04.24 1335

Взаємодія

Для надання правничої допомоги Данська рада у справах біженців…

В рамках власних проектів з допомоги біженцям та внутрішньо переміщеним особам, Данська рада у справах біженців (ДРБ) залучатиме фахівців Національної асоціації адвокатів України до надання правничої безоплатної допомоги громадянам України.

17:52 Ср 24.04.24 2588

Дискусія

Складнощі співвідношення міжнародного гуманітарного права та прав…

«Буває складно пояснити, що таке імунітет комбатанта, чому його вбивство не є воєнним злочином, чому у злочині за ст. 438 (Порушення законів і звичаїв війни) Кримінального кодексу є загальний суб’єкт».

13:59 Ср 24.04.24 2697

Анонс

Адвокатів запрошують здати кров для «Охматдит»

У кінці травня адвокати та небайдужі українці мають змогу долучитися до збору крові для потреб Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит».

9:48 Ср 24.04.24 2128

За кордоном

Вчинення нотаріальних дій у Великій Британії: що варто знати…

У Великій Британії існує декілька органів, які можуть здійснювати нотаріальні дії для українських громадян, що тимчасово перебувають в цій країні, в тому числі і представники консульства України.

14:24 Вт 23.04.24 3134

Дискусія

Про ризики відновлення державної монополії на землі лісів…

Держава, передавши у процесі децентралізації землі за межами населених пунктів у комунальну власність громад, зруйнувала державну монополію на ці землі. Але після створення державного підприємства «Ліси України» ця монополія може повернутися з усіма корупційними ризиками, які звідси випливають.

13:21 Пн 22.04.24 3475

Дискусія

Про недоліки обвинувального акта слід заявити на підготовчому…

Адвокати беруть участь в абсолютній більшості підготовчих судових засідань у кримінальних справах. І пасивна поведінка сторони захисту може призвести до незворотних наслідків порушення прав клієнта. Як упередити виникнення проблем?

17:47 Пт 19.04.24 8006

Вестник:№3 березень 2024 - Вісник;
Міжнародна благодійна допомога для НААУ;
Стратегія НААУ 2021-2025;
Доступ до адвокатської професії -;
Рекомендації щодо захисту професейних та;
АНАЛІЗ ПОРУШЕНЬ ПРАВ ТА ГАРАНТІЙ;
Навчальні продукти для адвокатів;
НеВестник 4

Категорія

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл