15:59 Чт 30.07.20

Голови комітетів НААУ Юрій Бауман та Яків Воронін провели серію вебінарів, присвячених питанням застосування законодавства про фінансовий моніторинг у діяльності адвоката

print version print version

У зв’язку з прийняттям Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (№ 361-IX від 06.12.2019) НААУ було ініційовано проведення серії вебінарів, спрямованих на підвищення кваліфікації адвокатів щодо застосування законодавства у сфері фінансового моніторингу. У межах реалізації зазначеної ініціативи Голова Комітету НААУ з адміністративного права та процесу Юрій Бауман та Голова Комітету НААУ з податкового та митного права Яків Воронін протягом червня-липня провели серію вебінарів, участь у яких взяли близько 3 тисяч адвокатів з усієї України.

Так, вебінар Ю. Баумана було присвячено практичним аспектам застосування адвокатом законодавства про фінансовий моніторинг у роботі з клієнтом. Під час презентації зазначеної теми було розглянуто, зокрема, такі питання:

- операції, що підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу;

- коли та за яких умов адвокатські об’єднання, адвокатські бюро й адвокати мають ставати на облік як суб’єкти первинного фінансового моніторингу;

- які обов’язки покладаються на адвокатські об’єднання, адвокатські бюро, адвокатів щодо операцій, що не підлягають  обов’язковому фінансовому  моніторингу;

- особливості ідентифікації адвокатом клієнта й операцій, що здійснюються клієнтом;

- адвокатська таємниця та договір про надання правової допомоги у співвідношенні з Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»;

- специфіка надання інформації суб’єктами первинного фінансового моніторингу (адвокатськими об’єднаннями, адвокатами) за запитом суб’єктів державного фінансового моніторингу.

Темою вебінарів Я. Вороніна стала відповідальність адвокатів за порушення порядку проведення фінмоніторингу. У ході розгляду зазначеної теми, зокрема, було розглянуто такі питання:

- різниця в законодавстві про фінансовий моніторинг до та після набрання чинності Законом № 361-IX: що змінилося для адвокатів із прийняттям цього Закону.

- коли адвокат має стати на облік у Держфінмоніторинг?

- відповідальність адвоката, адвокатських бюро та адвокатських об’єднань.

Під час проведення указаних вебінарів спікери також презентували практичні кейси та представили досвід ЄСПЛ, а учасники мали змогу долучитися до обговорення й отримати відповіді на свої запитання.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

© 2025 Unba.org.ua Всі права захищені
"Національна Асоціація Адвокатів України". Передрук та інше використання матеріалів, що розміщені на даному веб-сайті дозволяється за умови посилання на джерело. Інтернет-видання та засоби масової інформації можуть використовувати матеріали сайту, розміщувати відео з офіційного веб-сайту Національної Асоціації Адвокатів України на власних веб-сторінках, за умови гіперпосилання на офіційний веб-сайт Національної Асоціації Адвокатів України. Заборонено передрук та використання матеріалів, у яких міститься посилання на інші інтернет-видання та засоби масової інформації. Матеріали позначені міткою "Реклама", публікуються на правах реклами.