"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
ВАКС став ініціатором необґрунтованих скарг на адвокатів під час карантину

Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій взяв участь у круглому столі «Особливості роботи суду в період пандемії: організаційні заходи та питання санітарно-епідеміологічної безпеки».
Захід відбувся за участю Голови ВРП Андрія Овсієнка, Голови РСУ Богдана Моніча, представників Верховного суду, ДСА, Мінюсту, Національної школи суддів, експертів ВООЗ, Консультативної місії ЄС в Україні. Одним із завдань цього заходу було узгодження подальших кроків щодо розробки уніфікованих рекомендацій щодо діяльності судів у період пандемії
При цьому Валентин Гвоздій звернув увагу на порушення прав адвокатів з боку суддів під час дії карантинних обмежень, запроваджених постановами Кабінету міністрів.
«Ми сьогодні хочемо звернути увагу на абсолютно неприйнятну тенденційну позицію ВАКСу, який відверто ігнорує права адвокатів, і сьогодні ми не збираємося це толерувати. У нас задокументовані випадки, коли суддями цієї установи зухвало порушуються права адвокатів», - сказав Валентин Гвоздій. Він навів дані про те, що суддями ВАКСу ініційовано більше 20 дисциплінарних скарг на адвокатів, які є необґрунтованими. «Тільки ВАКС майже 20 скарг на адвокатів написав, і ми вже бачимо, що вони необґрунтовані», - сказав заступник Голови НААУ.
Він наголосив на тому, що ВАКС знаходиться в Києві, тоді як адвокати, які беруть участь у судових засіданнях, мають основне місце роботи в різних регіонах України. За умов карантину, коли обмежено доступ до громадського, міжміського та міжобласного транспорту, адвокати, як і інші громадяни, відчувають об’єктивні перешкоди для того, аби прибувати на судові засідання в іншому регіоні. Окрім того, ризики для здоров’я також не можна ігнорувати, і на захисті здоров’я та безпеки адвокатів стоїть Конституція України. Він звернув увагу на те, що адвокати не є державними чиновниками, і не отримують компенсації чи фінансування з державного бюджету для придбання засобів індивідуального захисту, в тому числі для перебування у приміщеннях судів. Навіть адвокати, які працюють у системі безоплатної правової допомоги, не отримали жодного забезпечення такими засобами і транспортом від Міністерства юстиції, хоча НААУ направляла таке звернення до Мінюсту.
«Ми не хочемо саботувати судові процеси і не збираємося цього робити, але ми вимагаємо дотримання наших прав не тільки на життя і здоров’я, але і на працю, на вільний вибір професії і не можна нас звинувачувати в тому, що ми обрали професію адвоката», - сказав Валентин Гвоздій. Він закликав органи суддівського врядування і самоврядування дослухатися до позиції адвокатури і виробити рекомендації для суддів, які будуть враховувати права захисників.
«Сьогодні в судах адвокатам ніхто не видає маски, Міністерство юстиції не забезпечило, хоч ми зверталися, адвокатів БПД засобами захисту. Ми самі намагаємося забезпечувати найбільш вразливі категорії адвокатів, адвокатів старшого віку, і я не хочу толерувати коментарі, що якщо вони обрали професію адвоката і їм 60 років, то вони повинні йти в суди і наражати себе на смертельну небезпеку», - сказав Валентин Гвоздій. Він наголосив на тому, що в України 60 тисяч адвокатів і всі «конструктивно налаштовані на нормальне забезпечення судочинства».
Популярні новини

Навчання
Війна, розлука і діти: як суди вирішують спори про батьківські права
Через війну мільйони українців змінили місце проживання. Хтось із батьків пішов до війська, зник безвісти або потрапив у полон, а хтось перебуває на окупованій території. Всі ці обставини впливають стосунки між батьками і відображаються на виконанні ними батьківських обов’язків.

За кордоном
У США суддя застеріг адвоката за оцінку прокуророк і підписався на…
Американський федеральний суддя зробив усне застереження адвокату за публічні коментарі, які вийшли за етичні межі. Причиною стала публічна заява юриста, у якій він назвав прокурорську групу у справі як «шестірку білих жінок».

Регіони
Проблеми реформування правової системи досліджували науковці та…
2–3 травня на базі юридичного факультету Західноукраїнського національного університету відбулася IX Міжнародна науково-практична конференція «Україна в умовах реформування правової системи: сучасні реалії та міжнародний досвід».

Дискусія
Апостилювання подорожчало у 12 разів
Державна послуга з проставлення апостилю — спеціального штампа, що засвідчує дійсність підпису, статусу особи та печатки на офіційних документах, які подаються за кордоном, стала дорожчою. Згідно з повідомленням Мінʼюсту, плата зросла з 51 до 610 грн для фізичних осіб та з 85 до 1060 грн - для юридичних.

Гарантії діяльності
РАУ ініціює вирішення проблеми побачень адвокатів із засудженими
Ст. 110 Кримінально-виконавчого кодексу гарантує засудженому конфіденційність побачень із адвокатом. Одним із важливих елементів є можливість спілкування з адвокатом у приміщенні без суцільного розмежувального скла. На практиці ця норма закону системно порушується.

За кордоном
Результати візиту представника НААУ до м. Глазго (Велика Британія)
Наприкінці квітня в місті Глазго (Шотландія, Велика Британія) відбувся робочий візит представника НААУ у Сполученому Королівстві Олександра Черних. Ця поїздка стала важливим кроком у зміцненні міжнародної правничої співпраці та розвитку механізмів підтримки українських адвокатів у період війни.

Підтримка
Родини двох загиблих на війні адвокатів отримають матеріальну…
Опікунська рада НААУ продовжує системно допомагати колегам, які опинились в скрутних життєвих обставинах через війну. На черговому засіданні було розглянуто 7 заяв від постраждалих адвокатів.

За кордоном
У Великій Британії провели Ukraine Law Day
У рік підписання Угоди про сторічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в Лондоні організували і провели перший День українського права (Ukraine Law Day).