"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
ВАКС став ініціатором необґрунтованих скарг на адвокатів під час карантину

Заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій взяв участь у круглому столі «Особливості роботи суду в період пандемії: організаційні заходи та питання санітарно-епідеміологічної безпеки».
Захід відбувся за участю Голови ВРП Андрія Овсієнка, Голови РСУ Богдана Моніча, представників Верховного суду, ДСА, Мінюсту, Національної школи суддів, експертів ВООЗ, Консультативної місії ЄС в Україні. Одним із завдань цього заходу було узгодження подальших кроків щодо розробки уніфікованих рекомендацій щодо діяльності судів у період пандемії
При цьому Валентин Гвоздій звернув увагу на порушення прав адвокатів з боку суддів під час дії карантинних обмежень, запроваджених постановами Кабінету міністрів.
«Ми сьогодні хочемо звернути увагу на абсолютно неприйнятну тенденційну позицію ВАКСу, який відверто ігнорує права адвокатів, і сьогодні ми не збираємося це толерувати. У нас задокументовані випадки, коли суддями цієї установи зухвало порушуються права адвокатів», - сказав Валентин Гвоздій. Він навів дані про те, що суддями ВАКСу ініційовано більше 20 дисциплінарних скарг на адвокатів, які є необґрунтованими. «Тільки ВАКС майже 20 скарг на адвокатів написав, і ми вже бачимо, що вони необґрунтовані», - сказав заступник Голови НААУ.
Він наголосив на тому, що ВАКС знаходиться в Києві, тоді як адвокати, які беруть участь у судових засіданнях, мають основне місце роботи в різних регіонах України. За умов карантину, коли обмежено доступ до громадського, міжміського та міжобласного транспорту, адвокати, як і інші громадяни, відчувають об’єктивні перешкоди для того, аби прибувати на судові засідання в іншому регіоні. Окрім того, ризики для здоров’я також не можна ігнорувати, і на захисті здоров’я та безпеки адвокатів стоїть Конституція України. Він звернув увагу на те, що адвокати не є державними чиновниками, і не отримують компенсації чи фінансування з державного бюджету для придбання засобів індивідуального захисту, в тому числі для перебування у приміщеннях судів. Навіть адвокати, які працюють у системі безоплатної правової допомоги, не отримали жодного забезпечення такими засобами і транспортом від Міністерства юстиції, хоча НААУ направляла таке звернення до Мінюсту.
«Ми не хочемо саботувати судові процеси і не збираємося цього робити, але ми вимагаємо дотримання наших прав не тільки на життя і здоров’я, але і на працю, на вільний вибір професії і не можна нас звинувачувати в тому, що ми обрали професію адвоката», - сказав Валентин Гвоздій. Він закликав органи суддівського врядування і самоврядування дослухатися до позиції адвокатури і виробити рекомендації для суддів, які будуть враховувати права захисників.
«Сьогодні в судах адвокатам ніхто не видає маски, Міністерство юстиції не забезпечило, хоч ми зверталися, адвокатів БПД засобами захисту. Ми самі намагаємося забезпечувати найбільш вразливі категорії адвокатів, адвокатів старшого віку, і я не хочу толерувати коментарі, що якщо вони обрали професію адвоката і їм 60 років, то вони повинні йти в суди і наражати себе на смертельну небезпеку», - сказав Валентин Гвоздій. Він наголосив на тому, що в України 60 тисяч адвокатів і всі «конструктивно налаштовані на нормальне забезпечення судочинства».
Популярні новини

Дискусія
Пост із наслідками: чому адвокат не має «приватної зони» в…
Адвокат у соцмережах — це не приватна особа, а завжди публічний представник професії. Навіть неусвідомлені порушення можуть мати наслідки — аж до втрати статусу.

Cудова практика
Воєнний стан і трудові відносини: дайджест судової практики…
Комітет НААУ з питань трудового права презентував новий дайджест судової практики за II квартал 2025 року. В ньому зібрано 14 постанов Верховного Суду з трудових спорів, які формують орієнтири для правозастосування в умовах воєнного стану.

Привітання
Привітання з Днем Конституції України!
Шановні колеги!

Навчання
Адвокатам нагадали: відпочинок — це обовʼязок, а не винагорода
Чи можна залишатися ефективним фахівцем, ігноруючи сигнали втоми? Чи здатен адвокат надавати правничу допомогу, не дбаючи про власне ментальне здоров’я? Ці запитання стали центральними на вебінарі «Відпочинок: лінь чи необхідність?».

Дискусія
10 тем великої приватизації обговорили адвокати з очільницею Фонду…
Велика приватизація — тема, яка рідко стає предметом публічної дискусії, хоча саме від неї значною мірою залежить економічне майбутнє країни. Як саме держава обирає, що продавати, на яких умовах і якими механізмами захищає себе й інвестора? Як працює з проблемними активами, санкційним майном та міжнародними покупцями?

Дискусія
ПАЕ проти договору: про конфлікт норм у роботі адвоката
Укладення договору між адвокатом і клієнтом — не лише питання юридичної техніки, а й випробування на баланс між професійною етикою, законодавством і самозахистом.

Анонс
Тиждень захисту бізнесу проведуть у НААУ
З 30 червня по 4 липня у Національній асоціації адвокатів України пройде тиждень захисту бізнесу.

Гарантії діяльності
Службовий лист СБУ про «небезпечну» адвокатуру виявився фейком
Служба безпеки України офіційно заперечила справжність документа, в якому йшлося про начебто загрозливі тенденції у розвитку інституту адвокатури. Текст, який був оприлюднений раніше на маловідомому сайті та поширений у Telegram-каналах, не є службовим листом СБУ.