Національна Асоціація Адвокатів УкраЇни - 25 червня відбудеться "Фахове обговорення правових проблем необхідної оборони в Україні"

25 червня відбудеться "Фахове обговорення правових проблем необхідної оборони в Україні"

Анонси 9:45 Чт 25.06.20 858 Переглядів Версія для друку

25 червня о 10:00 Комітет з міжнародного права спільно з Комітетом з кримінального права та процесу організовують спільний захід "Фахове обговорення правових проблем необхідної оборони в Україні" за підтримки молодіжного комітету НААУ NextGen.

Трансляцію заходу можна переглянути тут https://us02web.zoom.us/j/89691541672 або у ФБ https://www.facebook.com/vlasyukdarya/videos/2485749575017747/

Поняття необхідної оборони та перебування особи в таких обставинах, коли вона має законне право на її застосування, є досить складним для встановлення незважаючи на те, що законом, а саме статтею 36 Кримінального кодексу України, досить чітко визначено дане поняття.

Необхідною обороною визнаються дії, вчинені з метою захисту охоронюваних законом прав та інтересів особи, суспільних інтересів та інтересів держави від суспільно небезпечного посягання шляхом заподіяння тому, хто посягає, шкоди, необхідної і достатньої в даній обстановці для негайного відвернення чи припинення посягання, якщо при цьому не було допущено перевищення меж необхідної оборони.

Перевищенням меж необхідної оборони визнається умисне заподіяння тому, хто посягає, тяжкої шкоди, яка явно не відповідає небезпечності посягання або обстановці захисту. Перевищення меж необхідної оборони тягне кримінальну відповідальність лише у випадках, спеціально передбачених у ст.ст. 118, 124 ККУ.

Слід зазначити, що не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб, а також для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше приміщення, незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає (ч. 5 ст. 36 ККУ).

Детальніше ці положення викладено у ККУ, проте на практиці досить часто трапляються випадки, коли у сторін провадження виникають діаметрально протилежні висновки щодо наявності необхідної оборони у конкретних справах.

СПИСОК СПІКЕРІВ СФОРМОВАНО!
1. Віталій Власюк - Голова Комітету НААУ з міжнародного права при НААУ
2. Наталія Ярмиш - доктор юридичних наук, професор, старший викладач відділу кримінально-правових дисциплін Національної академії прокуратури України
3. Юрій Бауман - заступник Голови Комітету НААУ з кримінального права та процесу
4. Іларіон Рудик - суддя Голосіївського районного суду м.Києва
5. Павло Берзін - доктор юридичних наук, завідувач кафедри кримінального права та кримінології Інституту права КНУ ім. Шевченка
6. Микола Писанчин - заступник генерального директора ДП "Сетам" з юридичних питань
7. Валентин Рижак - член Комітету UNBA NextGen

Організатори просять поставитися з розумінням до того, що в умовах карантину кількість спікерів обмежена. Усіх, хто раніше зареєструвався як спікер, але не включений до цього переліку, запрошуємо приєднатися як учасника дискусії.

Цільова аудиторія заходу - адвокати, судді, працівники прокуратури та Національної поліції. Усіх, хто наразі не потрапив до переліку спікерів, запрошуємо долучатися в ролі учасників обговорення.

Дискусія транслюватиметься наживо.

Для участі в дискусії просимо заповнити реєстраційну форму

Місце проведення: НААУ, вул. Борисоглібська, 3, 3-й поверх

Популярні новини

Вестник:№6 червень 2020 - Вісник;
Річний звіт НААУ 2019;
Партнерська програма 2020;
Звіт НААУ про порушення 2014-2018;
Навчальні продукти для адвокатів;
Про НААУ Вісник;
Стратегія розвитку НААУ до 2020;
НеВестник 4

Будьте проінформовані

Залишайтеся в курсі останніх новин, публікацій та заходів нашої організації, а також отримуйте актуальні правові огляди з коментарями юристів

Subscribe to our mailing list

* indicates required

Надішліть файл із текстом публікації у форматі *.doc, фотографію за тематикою у розмірі 640х400 та Ваше фото.

Оберіть файл

НААУ вітає Вас на новому сайті!

Ця онлайн-платформа розроблена відповідно до структури глобального корпоративного сайту та сприяє кращому розумінню компетенції та напрямків діяльності Національної асоціації адвокатів України (НААУ). Сайт демонструє наше прагнення відповідати найвищим інформаційним стандартам сучасності. За його допомогою асоціація має змогу активно взаємодіяти із кожним користувачем.
Запрошуємо почати ознайомлення з порталом

Дізнатись що нового? Почати користування