"Підтримка ментального здоров'я українських адвокатів під час війни" детальніше за посиланням
Комітет з питань захисту прав осіб з інвалідністю організував вебінар

Національна асоціація адвокатів України 20 травня організувала вебінар на тему: «Три погляди на правила адвокатської етики або особливості взаємовідносин адвоката з клієнтами – особами з інвалідністю».
Під час заходу було обговорено такі питання:
– Правила адвокатської етики. Дисциплінарна відповідальність адвоката за їхнє порушення;
– Поняття дискримінації, інвалідності та законодавчі акти, що регулюють захист прав осіб з інвалідністю;
– Поняття інклюзивність, інклюзивний дизайн судових установ, розумне пристосування,
– Поняття про інклюзивінсть, інклюзивне облаштування судових установ, пристосування їх для переміщення та перебування осіб із інвалідністю; заходи щодо забезпечення адвокатом прав клієнта – особи з різними видами інвалідності – під час судового розгляду;
– Приклади успішних людей із різними видами інвалідності.
Спікерами заходу виступили: Олександр Вознюк, адвокат, голова Комітету з питань захисту осіб з інвалідністю, Оксана Зельдич, адвокат, заступниця керівника управління, керівниця відділу Вищого антикорупційного суду та Олег Полозюк, адвокат, член Комітету з питань захисту осіб з інвалідністю.
Також доповідачі представили аналіз найцікавіших судових рішень у справах щодо дискримінації за ознакою інвалідності, а також приклади успішної боротьби осіб з інвалідністю за свої права.
Будемо сподіватись, що здобуті учасниками знання, будуть використані в практиці.
Окрему подяку висловлюємо Раді адвокатів Дніпропетровської області та регіональному представництву UNBA NextGen у Дніпрі за технічну підтримку заходу.
Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ
Популярні новини

Навчання
Стрес і вигорання в адвокатській практиці: причини, наслідки,…
Юридична професія пов’язана з високим рівнем відповідальності, постійним емоційним напруженням і жорсткими дедлайнами. У таких умовах хронічний стрес і професійне вигорання стають звичним явищем серед адвокатів. Це не лише позначається на їхньому здоров’ї та особистому житті, а й знижує якість правничої допомоги.

Анонс
Відкрито прийом заявок на конкурс для адвокатів Prix Mario Stasi 2025
Паризька колегія адвокатів запрошує молодих українських адвокатів долучитися до Prix Mario Stasi 2025 - престижного конкурсу з ораторського мистецтва, присвяченого праву на захист та ролі адвоката у суспільстві.

За кордоном
Адвокатів, які бездумно застосували ШІ, оштрафували у США
Кількість випадків, коли адвокати використовують штучний інтелект без належної перевірки, зростає. Суддів ця тенденція лякає, оскільки галюцинації ШІ можуть потрапити до судових рішень.

Гарантії діяльності
Офісу Генпрокурора нагадали про незаконність обшуків у адвокатів…
Хоча обшук житла має проводитися лише за вмотивованим рішенням суду, закон передбачає невідкладні випадки, коли слідчий, дізнавач чи прокурор можуть увійти до володіння особи до постановлення ухвали слідчого судді. Цим винятком із правила правоохоронці часто зловживають.

Законодавство
Шість місяців від моменту загрози: варто уточнити зміни до ЦК щодо…
Розкриття змісту конкретних обставин, наявність яких надає суду підстави для застосування не дворічного, а шестимісячного строку для оголошення зниклого безвісти в умовах воєнних дій померлим, убачається правильним.

Анонс
Триває збір заявок на другий літературний конкурс серед адвокатів
У Національній асоціації адвокатів України збирають заявки на другий всеукраїнський конкурс «Мовою прози», який покликаний виявити творчо обдарованих адвокатів та популяризувати їх мистецькі твори.

Гарантії діяльності
РАУ вимагає перевірити справжність листа СБУ про «небезпечну»…
Рада адвокатів України звернеться до голови Служби безпеки України Василя Малюка з приводу перевірки інформації про «негативні тенденції інституту адвокатури», яка поширюється від імені СБУ деякими медіа.

Законодавство
Більше штрафів – більше ризиків: адвокати оцінили зміни у сфері…
Саме лише посилення відповідальності за порушення правил охорони та використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду, хоча і сприятиме збереженню природних ресурсів, водночас не усуває існуючих корупційних ризиків.